Telšiškiai — „Duokim garo“ laidoje

Telšių kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvo „Džiugas“ nariai pirmą kartą dalyvavo laidos „Duokim garo“ filmavime. Jiems akompanavo Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“.

Praėjusio sekmadienio rytas Telšių kultūros centro meno kolektyvams buvo išskirtinis — visi džiaugsmingai ruošėsi išvykai į LRT studiją Vilniuje atstovauti Telšiams, kur buvo filmuojama „Duokim garo“ laida.

Ernesta Dačkevičienė

Nuvykus į studiją, ore sklandė jaudulys, atsakomybės ir susitelkimo jausmas — juk ne kasdien pasitaiko tokie malonumo pilni gyvenimo iššūkiai. Pirmą kartą taip gausiai ir sutartinai Telšių kultūros centras pristatė savo kraštą, jo dainas, šokius, folkloro skambesį. Tad belieka nekantriai laukti rezultato, kuris neabejotinai džiugins ir suteiks pasididžiavimo jausmą tiek atlikėjams, tiek žiūrovams.

Telšių kultūros centro direktorius bei dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ kapelos vadovas Linas Ulkštinas:
„Telšių kultūros centro draugystė su „Duokim garo“ laida vyksta jau ne pirmus metus. Smagu, jog nacionaliniam transliuotojui svarbūs ir regionai su savo kultūrinėmis veiklomis. Na, o šiemet atstovauti Telšiams iš Telšių kultūros centro vyko net keturi kolektyvai: vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ (vadovė Rita Macijauskienė), pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“ (vadovė Janina Reinienė), vokalinė instrumentinė grupė „Gramofonas“ (vadovas Robertas Tekorius) bei Dainų ir šokių ansamblis „Mastis“ (meno vadovė Ernesta Dargužienė, šokių grupės vadovė Rimantė Laurinavičienė, kapelos vadovas Linas Ulkštinas). Kiek anksčiau filmuotis laidoje „Duokim garo“ ir atstovauti Telšių rajonui važiavo Telšių meno mokyklos trimi-tininkų ansamblis (vad. Darius Jurgutis) ir Varnių kultūros centro tradicinės muzikos grupė „Vo kāp…“ (vad. Arūnas Gedmantas). Kolektyvai šiems pasirodymams ruošėsi ilgai ir atsakingai, todėl ir rezultatas, manau, bus puikus. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės būdami didele ir svarbia Telšių kultūros dalimi.“

Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ choro vadovė Ernesta Dargužienė:
„Dainų ir šokių ansamblis „Mastis“ skaičiuoja ne tik ilgus gyvavimo metus, bet ir nemažą kolektyvo narių skaičių — beveik 50, tarp kurių dainininkai, šokėjai bei kapela! Filmavimasis LRT studijoje — neeilinis įvykis. Nors galutinis rezultatas, kurį pamatysime televizijoje, truks tik kelias minutes, tačiau pasiruošimas reikalauja daugybės repeticijų, kolektyvo narių bei vadovų susiklausymo, susidainavimo, susišokimo, susigrojimo. Negana to, šiuos tris žanrus reikia sujungti į vieną! Nekantraujame pamatyti „Duokim garo“ laidą bei džiaugtis kartu su namiškiais, artimaisiais, kad mūsų miesto paprasti žmonės garsina Telšius, Žemaitiją! Visi grįžome pilni įspūdžių, kupini geros nuotaikos! Dėkojame Telšių rajono savivaldybei, kad turėjome galimybę nuvykti bei atstovauti savo miestui LRT laidoje „Duokim garo“.

Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ šokių grupės vadovė Rimantė Laurinavičienė:
„Masčio ansamblyje šiuo metu yra dvi šokėjų grupės: vyresniųjų ir merginų grupė pagal neformalaus vaikų švietimo programą. Į LRT televiziją vyko merginų grupė. Labai džiaugiamės nauja patirtimi, galimybe pamatyti televizijos užkulisius. Reikia daug repeticijų, kantraus komandinio darbo, ištvermės, susikaupimo ir dar daug visko, kol sužiba scenos šviesos. Ilsėtis nėra kada — lapkričio 13 d. laukia regioninis konkursinis festivalis „Aguonėlė“, vyksiantis Mažeikiuose; lapkričio 19 d. — ansamblių šventė Kaune. Čia dalyvaus ir vyresniųjų grupė. Džiaugiuosi visais savo šokėjais. Turiu gražią ateities viziją, kad šokantys ir šokę ansamblyje atvestų savo vaikus mokytis šokio meno ir taip po truputį „Masčiukai“ užaugtų į didelę „Masčio“ šeimą.“

Telšių kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvo „Džiugas“ narė Nijolė Vaičekauskė:
„Telšių kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvo „Džiugas“ nariai pirmą kartą dalyvavo laidos „Duokim garo“ filmavime. Kolektyvui, kuris šių metų lapkričio mėnesį minės savo 65-erių metų sukaktį, tai buvo tikra dovana. Nors koncertuojame pakankamai dažnai, tačiau šokti televizijoje — visai kas kita: juk esame tik šokėjų-mėgėjų grupė, ne profesionalai. Buvo labai įdomu pamatyti gražią aplinką, kurioje vyksta laidos „Duokim garo“ filmavimas, išgyventi patį filmavimo procesą. Reikėjo labai susikaupti ir pasistengti, nes scena buvo nestandartinė. Jautėme didžiulę atsakomybę — atstovavome ne tik kolektyvui, bet ir miestui. Mums didelė garbė užlipti ant įspūdingos scenos, iš kurios tave mato visa Lietuva. Kadangi atstovavome Žemaitijai, būtinai norėjome pašokti autentišką žemaitišką šokį. Pasirinkome vadovės Janinos Reinienės scenai pritaikytų trijų žemaitiškų folklorinių šokių pynę. Esame ypač dėkingi Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ (vadovė Rita Macijauskienė). Mažieji muzikantai šauniai akompanavo šokiui ir dar labiau sustiprino jo autentiškumą. „Džiugo“ kolektyvo šokėjai mėgsta linksmus šokius, todėl mūsų antras šokis, kurį žiūrovai galės pamatyti „Duokim garo“ laidoje, bus Juozo Gudavičiaus „Vakaruškos“.

Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ Rita Macijauskienė:
„23-iasis laidos „Duokim garo“ sezonas — išskirtinis. Jis pristato Lietuvos miestus, rajonus, miestelius. Tai galimybė grožėtis mūsų gražia gamta, ypatingomis vietovėmis, mėgėjų meno kolektyvais, išskirtinėmis asmenybėmis. Mums, Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansambliui „Čiučiuruks“, po sunkaus pandeminio sąstingio, tai puiki galimybė muzikuoti drauge, parodyti save, pasidžiaugti kitais bei įsivertinti meninį lygį tarp Lietuvos folkloro žanro puoselėtojų. Man, kaip vadovei, svarbiausia išlaikyti nuoširdų, smagų ir kartu tapatybę tvirtinantį santykį su savo auklėtiniais, pasidžiaugti muzikuojančiais kolegomis. Juk pati didžiausia vertybė — mūsų identitetas, kurią perduodame jaunajai kartai. Manau, kad „duosime garo“ dar ne vieną sezoną.“