Remonto netrukus sulauks dvi Telšių gimnazijos

Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus kartu su vicemerais Agne Jakavičiute-Miliauskiene ir Almantu Lukavičiumi bei Savivaldybės administracijos direktoriumi Zigmu Nevardausku aptarė 2022-2029 m. Telšių miesto tvarios plėtros strategiją. Jai įgyvendinti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 9,790 mln. Eur finansavimas.
Iš viso planuota įgyvendinti devynis projektus. Tačiau pasitarimo metu nuspręsta į 2022-2029 m. Telšių miesto tvarios plėtros strategiją papildomai įtraukti ir „Džiugo“ gimnazijos pastato vidaus remonto darbus.
Kitąmet planuojama pradėti rengti dokumentus Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos vidaus patalpų remonto darbams. Iš viso gimnazijos remontui Telšių miesto tvarios plėtros strategijoje suplanuota skirti 1 650 000 Eur, iš jų 1 402 00 Eur Europos Sąjungos lėšos, 274 500 Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos. Už šiuos pinigus numatyta sutvarkyti visos mokyklos vidaus patalpas: sienas, lubas, grindis, šviestuvus, duris, o taip pat šalia gimnazijos įrengti laisvalaikio/sporto aikštelę.
Įgyvendinant projektą, visos gimnazijos patalpos bus pritaikytos ir neįgaliesiems. Šiems tikslams iš Tūkstantmečio mokyklų programos skirta 516 tūkst. Eur.
„Turėsime dar vieną visapusiškai modernią, šiuolaikišką mokyklą Telšiuose. Neseniai buvo atnaujinta „Ateities“ progimnazija, o netrukus bus pradėti Vincento Borisevičiaus gimnazijos atnaujinimo darbai, – teigia Telšių rajono savivaldybės meras T. Katkus. – Ir tvarkomų mokyklų sąrašas tik pildysis. Peržiūrėjome Telšių miesto tvarios plėtros strategiją ir nusprendėme skirti truputį kuklesnę sumą jaunimo užimtumo parkui šalia Žemaičių muziejaus „Alka“ įrengti, o didžiąją dalį šiam projektui suplanuotų lėšų nukreipti „Džiugo“ gimnazijos vidaus patalpoms remontuoti.“
Anot T. Katkaus, „Džiugo“ gimnazija yra viena iš tų ugdymo įstaigų, kurių vidaus patalpos nuo mokyklos pastatymo dienos dar nematė rimtesnio remonto. Tiesa, vienas korpusas, kuriame įsikūręs STEAM, buvo sutvarkytas ir perduotas Švietimo centrui. Tačiau likusi gimnazijos dalis geresnių laikų laukia jau dešimtmečius.
„Dalis lėšų gimnazijos remontui, o tiksliau patalpų pritaikymui neįgaliesiems, jau buvo skirta iš Tūkstantmečio mokyklų programos, – sako Telšių rajono savivaldybės meras. – Iš šių lėšų bus pakeistos durys, įrengti pandusai, liftas, bet klasės ir koridoriai liktų netvarkyti. Svarstant Telšių miesto tvarios plėtros strategiją, kilo mintis dalį lėšų, numatytų projektui, kuriuo planuojama įrengti aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrą ir sutvarkyti teritoriją šalia Žemaičių muziejaus „Alka“, nukreipti „Džiugo“ gimnazijos patalpoms remontuoti. Taip – buvo dilema: kas svarbiau – jaunimo užimtumo parkas ar geresnės mokymosi sąlygos gimnazijoje – pasirinkome pastarąsias.
Tad šiandien Statybos ir urbanistikos skyriui duota užduotis preliminariai paskaičiuoti, kiek lėšų pareikalautų „Džiugo“ gimnazijos pastato vidaus remontas“.
Telšių miesto tvarios plėtros strategijoje projektui „Aktyvaus laisvalaikio infrastruktūros ir aplinkos sutvarkymas teritorijoje šalia Žemaičių muziejaus „Alka“ Telšių miesto tvarios plėtros strategijoje buvo numatyta skirti bemaž 1 mln. Eur. Šis projektas susijęs su privataus verslo iniciatyva. Dar 2021 m. akcinė bendrovė „Žemaitijos pienas“ kreipėsi į Savivaldybę su pasiūlymu Muziejaus g. 35 ir šalia esančiame laisvame valstybinės žemės plote sutvarkyti teritoriją ir įrengti jaunimo užimtumo parką. Verslininkai įsipareigojo parengti techninį projektą, o Savivaldybė įrengti jau anksčiau minėtą parką.
Deja, iki šiol savo susitarimo dalies „Žemaitijos pienas“ taip ir neatliko. Bet savo ruožtu Savivaldybė miesto tvarios plėtros strategijoje buvo numačiusi skirti lėšų, kad jaunimo užimtumo parko teritorijoje būtų įrengtas riedlenčių parkas, parkūro/laisvo bėgimo aikštelės, kalistenikos aikštelės su lauko treniruokliais, vaikų žaidimo aikštelės, mažoji architektūra, apšvietimas ir kt.
„Dalį šių planų teks atidėti ateičiai. Iš planuoto milijono eurų šiandien esame numatę skirti finansavimą pėsčiųjų-dviračių takų (nuo muziejaus „Alka“ iki Muziejaus g., sujungiant bendrą dviračių ir pėsčiųjų takų tinklą), apšvietimo bei mažosios architektūros elementams įrengti, – teigia T. Katkus. – Likusi lėšų dalis bus skirta „Džiugo“ gimnazijai remontuoti. Tikrai neatsisakome jaunimo užimtumo parko idėjos, tačiau ji bus įgyvendinama palaipsniui, kasmet įrengiant po vieną ar kitą aikštelę.“ (Telšių r. sav. inf.)

3 Komentarai

  1. Ar galit pasirūpinti Borisevičiaus pradinukais? Matom, kad direktoriui kaip peilis po kaklu… bet gal kažkas atsižvelgtų?

Komentarai nepriimami.