Smulkiam verslui — naujos galimybės gauti finansavimą

„Metų paslauga 2016“ baigiamasis renginys. (Nuotr. Tv3.lt, Ruslano Kondratjevo)

Nebankinis verslo finansavimas įgauna pagreitį visame pasaulyje, o Lietuvoje tokią veiklą vykdo tik kelios įmonės. Viena iš jų — sąskaitų finansavimo paslaugas teikianti DEBIFO, kuri siūlo galimybę smulkioms ir vidutinėms įmonėms atlaisvinti gautinose sumose įšaldytą apyvartinį kapitalą.

Ilgi atsiskaitymo terminai už atliktas paslaugas ar pristatytas prekes gali stabdyti verslo plėtrą. Lietuvoje įprasta taikyti nuo 30 iki 90 dienų siekiantį apmokėjimo atidėjimą, o remiantis DEBIFO duomenimis, dalis užsakovų nevengia uždelsti ir 5-15 dienų po apmokėjimo termino pabaigos. Smulkioms ir vidutinėms įmonėms ilgi atsiskaitymo terminai kartu su visu gamybiniu ciklu pareikalauja itin didelių investicijų į apyvartinį kapitalą.
„Pasiūlydami patogų ir greitą būdą gauti apyvartinio kapitalo lėšų, norime suteikti galimybę smulkioms ir vidutinėms įmonėms sparčiau vykdyti verslo plėtrą ir suvaldyti pinigų srautus. Mūsų siūlomą paslaugą jau išbandė per 160 klientų ir 97 proc. šis finansavimas buvo naudingas verslo plėtrai“,— komentuoja DEBIFO įkūrėjas ir vadovas Justas Šaltinis.

Finansavimo trūkumas
2008 m. faktoringo portfelis Lietuvoje pasiekė 786 mln. Eur, tačiau dėl ekonominės krizės per kelerius metus smuktelėjo iki 268 mln. Eur. Sumažėjo ne tik bendras faktoringo portfelio dydis, bet ir faktoringo paslaugų prieinamumas.
„Spręsdami finansavimo trūkumą, DEBIFO klientams siūlome ne tik standartinius faktoringo produktus, bet taip pat ir eksporto faktoringą bei klientams itin patrauklų uždarą finansavimą, kuomet pirkėjas nėra informuojamas apie mūsų dalyvavimą sandoryje“,— sako J.Šaltinis.
Nuo veiklos pradžios 2015 m., DEBIFO finansavo daugiau nei 4400 sąskaitų, kurių vertė pasiekė 23,1 mln. Eur sumą. Finansuojamos sąskaitos vidutinė suma siekė 5,500 Eur, o finansavimo terminas svyravo ties 51 dienų riba.
Dauguma klientų gautas apyvartines lėšas panaudoja verslui plėsti: naujiems užsakymams vykdyti, pardavimams su atidėjimu aukštesne marža, žaliavoms įsigyti palankesnėmis kainomis. Didžioji dalis klientų yra smulkios įmonės, kurių apyvarta nesiekia 1 mln. Eur.
„Turime ir tokių klientų, kurie per metus trukusį bendradarbiavimą apyvartą padidina 2 kartus, o pelnas išauga 3-4 kartus dėl fiksuotų veiklos sąnaudų“.

Orientavimasis į smulkų ir vidutinį verslą
Lietuviško kapitalo įmonė DEBIFO gali finansuoti smulkų ir vidutinį verslą, dirbantį Lietuvos ir užsienio rinkose ir išrašantį sąskaitas su 30-120 dienų atidėjimu. DEBIFO taiko skaidrią kainodarą ir nereikalauja turto įkeitimo, o finansavimo sprendimus pateikia per 1 darbo dieną.
DEBIFO orientavimąsi į smulkų ir vidutinį verslą patvirtina statistika, pagal kurią įmonė užima virš 10 proc. faktoringo rinkos pagal klientų skaičių, tačiau mažiau nei 1 proc. pagal faktoringo portfelio dydį. „Matome, kad sprendimas pasiūlyti sudėtingesnius ir pagal kliento poreikius pritaikytus finansavimo sprendimus suteikia DEBIFO konkurencinį pranašumą ir daro teigiamą poveikį visai Lietuvos rinkai“,— teigia J.Šaltinis.
2016 m. DEBIFO buvo įvertinta Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimu už geriausią metų finansinę paslaugą, pritraukė investicijų iš „Mundus“ ir JK registruoto fondo.                                                                                                                                      Kalbant apie finansus, svarbios gali būti ir faktoringo paslaugos