Savivaldybė atsidūrė finansinėje duobėje. Kaip išsiropš?

Rašėme, kad Savivaldybės tarybos kolegijoje Finansų skyriaus vedėja Regina Radimonienė pateikė informaciją apie biudžeto situaciją ir įspėjo vengti naujų finansinių įsipareigojimų, nes ir taip Savivaldybei striuka. Kaip visada, politikai pasiklausė, bet nepuolė skambinti pavojaus varpais. Tiksliau — nė vienas nė neklausė, o ką darome, kaip sumažiname išlaidas? Tarsi tokia užduotis būtų svetima Savivaldybės tarybos nariams.

Alvydas Ivoncius

Pinigų trūks net atlyginimams
R.Radimonienė pateikė politikams dvi lenteles su duomenimis apie prisiimtus finansinius įsipareigojimus bei pinigų stygių šiais metais. Iš viso šiais metais savarankiškoms funkcijoms vykdyti trūksta 2 mln. 818 tūkst. 500 eurų. Iš jų 550 tūkst. eurų stokojama 50 procentų darbo užmokesčio (avanso) ir socialinio draudimo įmokų mokėjimui už gruodžio mėnesį. Darbo užmokesčio fondas šių metų biudžete buvo numatytas tik vienuolikai mėnesių.
Pagal Tarybos nariams pateiktus duomenis, už teikiamą centralizuotą šildymą su tiekėju atsiskaityta už vasario mėnesį, o atsiskaityti už pirmą pusmetį reikalinga 61 tūkst. eurų. Tačiau iš viso už komunalines paslaugas reikia 300 tūkst. eurų, kad būtų galima atsiskaityti su komunalinių paslaugų tiekėjais už antrą pusmetį.
158 tūkst. 300 eurų stokojama socialinėms paslaugoms ir paslaugoms, susijusioms su asmenų socialinių problemų sprendimu, organizuoti. Pagal Finansų skyriaus paaiškinimą, biudžete nebuvo numatytos visos reikalingos lėšos — jų poreikis metams apie 358 tūkst. 300 eurų, o skirta 200 tūkst. eurų. Per mėnesį už suteiktas socialines paslaugas mokama apie 30 tūkst. eurų, iš jų: Dūseikių socialinės globos namams — apie 6 tūkst. eurų, Stonaičių socialinės globos namams — apie 2 tūkst. 100 eurų, VšĮ „Kurkime vaikams ateitį“ — apie 13 tūkst. 600 eurų.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 48 (10160)

 

1 komentaras

  1. Įdomu, o kur savivaldybės finansininkai buvo, kai į skolas įlipo. Tai, ar ne jie turi balansuoti išlaidas, numatyti grėsmes, suvaldyti įsipareigojimus. Negali atsakyti nei politikai, nei savivaldybės vadovai, jei nesilaikoma finansinės drausmės. O už ją atsakingas Finansų skyrius. Ar jame tik pliusuojami/ minusuojami skaičiukai. Reiktų pasidomėti, kokią strategiją veda, kur leidžiami pinigai, kaip valdoma rizika, jei kasmet biudžete trūksta pinigų. Čia kažkaip viskas ne taip

Daugiau nekomentuojama.