„Mundurų skalbyklė“ normalizavo įžeidinėjimus

Savivaldybės tarybos Etikos komisija nuo senų laikų veikia tarsi „mundurų skalbyklė“. Šioje komisijoje bene svarbiausias tikslas — pripažinti, kad Savivaldybės tarybos nariai, bet tik priklausantys valdantiesiems, yra „aniuolėliai“. Žinoma, toks principas nebuvo taikomas tiems, kurie rajone įsitvirtinusioms politinėms „šutvėms“ nepriklausė.

Alvydas Ivoncius

Gavo „per užpakalius“ ir atsitokėjo
Anksčiau kaip valdančiųjų „mundurų skalbėjai“ buvo spėję pagarsėti šiai komisijai vadovavę ar jai priklausę konservatoriai, taip pat jos nariai darbiečiai, socialdemokratai, „valstiečiai“. Regis, Etikos komisija kaip „skalbimo mašina“ linkusi dūgzti ir šią kadenciją.
Štai Savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Sigitas Motuzas pažeidė įstatymą, laiku nedeklaruodamas visų pareigų: nenurodė, kad yra Savivaldybės tarybos narys. Nedidelis pažeidimas, bet Etikos komisijai neužteko valios ir padorumo net tam konstatuoti. Todėl į Telšius atskriejo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos raštas, kuriuo mandagiai paaiškinta, kad komisija savo sprendime nenurodė, ar S.Motuzas pažeidė Viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje 6 straipsnį. Šįsyk, tarsi vaikai, paplekšnoti per užpakalius, Etikos komisijos nariai balsavo už tai, kad S.Motuzas tą straipsnį pažeidė.

Svarbiausia informacija — vadų „abrozdėliai“?
Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius kreipėsi į Etikos komisiją. Savo skunde jis aiškino, kad Savivaldybės viešoji informacinė erdvė naudojama mero Kęstučio Gusarovo ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Imanto Motiejūno įvaizdžiams formuoti, ignoruojami kiti Tarybos nariai. Pavyzdžiui, Savivaldybės „feisbuke“ buvo kviečiama pamėgti asmenines mero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus „feisbukines“ paskyras.
A.Bacevičius skunde rašė: „Mero patarėjų ir Savivaldybės administracijos darbuotojų darbas apmokamas už rajono biudžeto pinigus. Kai šių asmenų veikla koncentruojama dviejų asmenų savireklamai kurti, kai Savivaldybės oficialioje internetinėje viešoje erdvėje dominuoja informacija vien apie merą ir Savivaldybės administracijos direktorių, iškreipiamas Savivaldybės, kaip institucijos, ir jos įstaigų veiklos vaizdas; sistemingai koncentruojant dėmesį dviem asmenims, viešinimo funkcija, finansuojama iš Savivaldybės biudžeto, tampa vien K.Gusarovo ir I.Motiejūno savireklama. Tokiu būdu netikslingai ir nesąžiningai naudojami rajono biudžeto pinigai, kas prieštarauja Konstitucijoje, kituose teisės aktuose įtvirtintiems savivaldos pagrindams; sukelia demokratijos vertybių infliaciją; iškreivina politikos tikslą tarnauti visuomenei; kompromituoja Telšių rajono savivaldybę ir formuoja neigiamus jos veiklos vertinimus“.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 88 (10200)