Smulkiems ūkiams — galimybė gerinti pozicijas

Ūkininkas Laimis Levickas „Paramos smulkiems ūkiams“ dėka įsigijo net tris daiktus. Priekaba, esanti už jo,— vienas iš pirkinių. Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Kalvarijos savivaldybės Rūdelės kaime ūkininkaujančiam Laimiui Levickui parama pagal Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“ buvo išmokėta 2017-aisiais. Ūkininkas, gavęs 15 tūkst. Eur, įsigijo rotacinę žoliapjovę, priekabą ir srutų transportavimo talpą.

Lapkričio 4 – gruodžio 31 dienomis vyks jau antrasis šiemet paraiškų teikimo etapas „Paramai smulkiems ūkiams“ gauti. Ūkininkai, norėdami gauti lėšų investicijoms, kaip ir L.Levickas, nedelsdami turėtų pildyti paraiškas paramai gauti ir nešti jas į Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) teritorinius padalinius arba teikti jas naudojantis Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) informacine sistema www.zumis.lt

Laimingųjų bus nemažai
Paramą galima panaudoti žemės ūkio produktų gamybai bei žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) valdoje, perdirbti ir tiekti rinkai. Svarbu paminėti, kad vienas pareiškėjas gali gauti net 15 tūkst. Eur idėjoms ir planams įgyvendinti. O galimybių tai padaryti bus suteikta ne vienai dešimčiai pareiškėjų, nes šiuo paraiškų priėmimo etapu paramos gavėjams numatyta išskirstyti 9 851 488 Eur paramos. Svarbu tik, kad paramos prašytų ne jaunesni kaip 18 metų fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir savo vardu iki paramos paraiškos pateikimo dienos įregistravę valdą (kaip valdos valdytojai) ir ūkininko ūkį, o jų ūkių valdytojo valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, būtų nuo 4 000 iki 7 999 Eur. Jei pareiškėjas yra gavęs paramą pagal šią KPP priemonės veiklos sritį, pakartotinai parama gali būti skiriama tik kitai remiamai veiklai — jei parama buvo gauta pagal šią KPP priemonės veiklos sritį žemės ūkio produktų gamybai, tai dabar pareiškėjas galėtų kreiptis tik dėl paramos žemės ūkio produktams (pagamintiems (išaugintiems) valdoje) perdirbti ir tiekti rinkai.

Koncepcija tokia pati
Paraišką „Paramai smulkiems ūkiams“ L.Levickas teikė prieš keletą metų — kai kurios taisyklės ir sąlygos yra pasikeitusios, tačiau ūkininkas mano, kad esmė nepasikeitė.
„Skaitai taisykles, žiūri, ar jas atitinki, ir pradedi rengti paraišką. Ką ir kaip daryti — nurodoma tose pačiose taisyklėse, tiesiog seki punktais ir derini juos prie savo situacijos. Jei atsakingai ir kruopščiai dirbi, tikimybė gauti paramą didelė. Mano atveju viskas pavyko iš pirmo karto. Žinoma, laiko tam skirti reikėjo, tačiau nemokamų pietų nebūna — taip ir čia. Norėdamas kažką gauti, turi įdėti pastangų, bet jos bevaisės nelieka“,— tikina pašnekovas.