Tegul širdyse rusena amžina laisvės ugnis

Telšiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, dvidešimt devintąjį kartą vyko Sausio 13-osios — Lietuvos Laisvės gynėjų dienos — minėjimo renginiai.

Iš ryto simbolinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ kvietė languose uždegti vienybės bei atminimo žvakutes.
Telšių Nepriklausomybės aikštėje Sausio 13-osios įvykių minėjimas prasidėjo iškilminga šaulių priesaikos ceremonija. Aikštėje rikiavosi mokyklų, įstaigų atstovai su vėliavomis.
Susirinkusieji, minėdami Lietuvos Laisvei svarbią datą ir prisimindami žuvusiuosius už Lietuvos Laisvę, sugiedojo Lietuvos valstybės himną — „Tautišką giesmę“.
Prisiminimų, padėkos žodžius ir linkėjimus išsakė Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Bukauskas, Sausio 13-osios brolijos Telšių skyriaus pirmininkas Kostas Bagdonas. Žuvusiųjų Sausio 13-ąją atminimas pagerbtas Tylos minute. Nuskambėjo Samantos Miniotaitės atlikta daina „O, broli…“.
Prie paminklo Nepriklausomybės aikštėje įvairių įmonių, mokyklų atstovai nešė ir padėjo Atminimo žvakutes, prisimindami:
Loretą Asanavičiūtę — žvakutes nešė Telšių rajono savivaldybės ir miesto seniūnijos atstovai;
Virginijų Druskį — Sausio 13-osios brolija, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Telšių skyrius;
Darių Gerbutavičių — Lietuvos šaulių sąjunga;
Rolandą Jankauską — Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovai;
Rimantą Juknevičių — Telšių rajono kultūros, meno darbuotojai;
Alvydą Kanapinską — „Ateities“ progimnazijos bendruomenė;
Algimantą Petrą Kavoliuką — „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė;
Vidą Maciulevičių — Vincento Borisevičiaus gimnazijos bendruomenė;
Titą Masiulį — „Džiugo“ gimnazijos bendruomenė;
Alvydą Matulką — „Germanto“ progimnazijos bendruomenė;
Apolinarą Juozą Povilaitį — „Kranto“ progimnazijos bendruomenė;
Igną Šimulionį — Žemaitės gimnazijos bendruomenė;
Vytautą Vaitkų — asociacija Telšių Bičiulių ratas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Telšių skyrius, Lietuvos skautijos Telšių tuntas;
Vytautą Koncevičių — Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Telšių priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Rekreacijos ir sporto centras, Visuomenės sveikatos biuras.
Tegul visų mūsų širdyse rusena amžina laisvės ugnis, įkvepianti meilės, vilties ir gerumo. Padėkota visiems, dalyvavusiems minėjimo renginyje, taip pat kūrinių atlikėjams — Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vokalinės studijos dainininkams ir vadovei Ernestai Dargužienei, solistei Samantai Miniotaitei.
Iškilmingą renginį vedusi Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė visus pakvietė į Šv. Antano Paduviečio katedroje vykusias šv. Mišias už Lietuvos Laisvės gynėjus ir į kino filmą „Mes dainuosim“ Žemaitės dramos teatre. Tai pasakojimas apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje: istorija kelių šeimų, sausio 12-osios vakarą skubėjusių iš Ignalinos, Klaipėdos, Kauno ir Medininkų, kad galėtų prisidėti ir ginti savo šalies vardą Vilniuje, prie Televizijos bokšto, Parlamento rūmų. Filme atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus. Filmo laidotuvių scenos priminė graudžius įvykius Vilniaus katedros aikštėje ir paskutinėje laisvės gynėjų kelionėje į Antakalnio kapines.
Lietuvos Laisvės gynėjų dienos renginius organizavo Telšių rajono savivaldybės kultūros centras, partneriai: Telšių katedra, Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė. (Telšių r. sav. KC inf.)