Respublikos gatvę išrausė, o pinigų — neturi

Išasfaltuotas žvyrkelis nuo Biržuvėnų į Rapalių kaimą, bet tik iki į šiame kaime sodybas turinčių turtingų ūkininko ir verslininko sodybų. Savivaldybė dėl kelių asmenų patogumo skyrė net 300 tūkst. eurų, tiesa, apie 30 tūkst. eurų prisidėjo ir tie du pasiturintys asmenys. Vis dėlto logika keista: net jei prisidedama, ar verta buvo išleisti 300 tūkst. eurų, kuriuos buvo galima panaudoti asfaltuoti žvyrkeliams sodų bendrijose ar vedantiems į gausiau apgyvendintas vietoves.

Įvykusiame Savivaldybės tarybos Kolegijos posėdyje paaiškėjo skandalingas dalykas: valdžios paliepimu išrausta dalis Respublikos gatvės, tačiau tolimesniems darbams pinigų… nėra. Lyg maža to, pasirodo, rajono valdžia puolė rekonstruoti gatvę neužsitikrinusi finansavimo.
Alvydas Ivoncius

Optimistiškai nusiteikę
Kolegijos posėdyje buvo svarstomi du klausimai: gatvių ir kelių remontas bei priežiūra ir buvusios žydų rabinų mokyklos pastato perdavimas Žemaičių muziejui „Alka“.
Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas pateikė sąrašą gatvių, kurios bus remontuojamos per trejus metus. Skyriaus vedėjas pabrėžė, kad sąraše įrašytos tik tos gatvės, dėl kurių remonto Taryba priėmė sprendimus, yra parengti projektai. Dėl kai kurių gatvių jau įvyko viešųjų pirkimų konkursai. Į sąrašą nėra įtraukta Respublikos gatvė. Mat skyriaus vedėjo pateiktame sąraše, kuris pavadintas trimete kelių, gatvių remonto ir priežiūros programa, įtraukti tik tie objektai, kuriuos tikimasi tvarkyti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos pinigėlių, skiriamų Telšių rajonui. Iš rajono biudžeto tokiems darbams pinigų paprastai neskiriama. Štai dėl Respublikos gatvės rajono vadovai optimistiškai tikisi pinigų gauti atskiru Vyriausybės nutarimu, kas tikrai nėra paprasta. Ir tik vasario mėnesį meras Kęstutis Gusarovas ketina susitikti su Vyriausybės kancleriu.
Vadinasi, Respublikos gatvės dalis išrausta net nežinant, ar jai rekonstruoti bus skirta ir kiek bus skirta pinigų. Pernai rajonas gavo 50 tūkst. eurų ir optimistiškai kibta darbuotis. Gatvės rekonstrukcijos konkursą laimėjo dėl Žemaitės gimnazijos stadiono krepšinio ir futbolo aikščių pagarsėjusi UAB „Techsis“. O meras K.Gusarovas, iki užimdamas šias pareigas, dirbo su šia bendrove susijusioje įmonėje.
Deja, Kolegijos nariai nė nesidomėjo, kodėl leista išrausti dalį Respublikos gatvės, neturint garantuotų Vyriausybės įsipareigojimų. Po Kolegijos posėdžio Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas G.Lukauskas pareiškė, jog tikisi palankaus Vyriausybės sprendimo.

Programa — paprasčiausias sąrašas
Pagal G.Lukausko sudėliotą trimetę programą, darbai būtų atliekami 2020-2022 metais. Planuojama atlikti kapitalinius Telšių Sukilėlių, Tryškių (II etapas), Degaičių, Alyvų, S.Nėries, Šviesos, J.Janonio, Kalno gatvėse, Alyvų skersgatvyje. Rajono miesteliuose būtų remontuojama: Buožėnų Mokyklos, Luokės Žemaitės gatvės.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 11 (10223)

 

3 komentarai

Daugiau nekomentuojama.