Mero partijos bičiulis teisiamas dėl korupcinių ir finansinių nusikaltimų

Algirdas Birkantas ir jo valdomos įmonės teisiamos dėl buvusio „Mažeikių vandenų“ vadovo, socialdemokrato papirkinėjimo. A.Birkantui bei jo įmonėms Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmai paskyrė baudas. Teismo nuosprendis apskųstas. Vienoje A.Birkanto valdomoje bendrovėje — UAB „Orlis“ — iki laimėdamas mero rinkimus, dirbo K.Gusarovas. Kita teismo nubausta bendrovė — UAB „Techsis“ yra laimėjusi nemažai Telšių rajono savivaldybės konkursų, tarp jų ir Respublikos gatvės rekonstrukcijos. UAB „Mažeikių vandenys“ svetainės nuotrauka.

Telšiuose žinoma, kad Savivaldybės administracijos rengtus konkursus laimėjusi UAB „Techsis“ ir jos vadovas, socialdemokratas Algirdas Birkantas bei kita jo įmonė „Orlis“, pasirodo, įklimpo į galimos korupcijos skandalą. Sausio 10 dieną Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmai paskyrė baudas A.Birkantui ir uždarosioms akcinėms bendrovėms „Techsis“ bei „Orlis“. Pastarojoje bendrovėje iki tapdamas meru dirbo Kęstutis Gusarovas, kurio bendrapartiečiai vieni kitus linkę vadinti bičiuliais. Ši sąvoka partinio kreipinio prasme panaudota ir straipsnio pavadinime. Be to, dar nebaigtas teisminis procesas dėl A.Birkanto apkaltinimo mokėjus atlyginimus „vokeliuose“.

Alvydas Ivoncius

Įmonės vadovas teisiamas ne pirmą kartą
Sausio pradžioje BNS paskelbė, o kai kurios šalies žiniasklaidos priemonės išplatino šios naujienų agentūros pranešimą, kad baudos paskirtos už buvusio „Mažeikių vandenų“ vadovo Vytauto Mažeikio papirkimą. BNS žiniomis, verslininkui Kęstučiui Surdokui skirta 7,5 tūkst. eurų dydžio bauda, o dviejų įmonių savininkas Algirdas Birkantas privalės sumokėti 13 tūkst. eurų dydžio baudą. Be to, po 15 tūkst. eurų baudas privalės sumokėti ir A.Birkantui priklausančios įmonės „Orlis“ ir „Techsis“, kurių naudai buvo veikiama. Atlikdami ikiteisminį tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad minėti įmonių atstovai davė kyšius buvusiam „Mažeikių vandenys“ direktoriui už tai, kad įmonės laimėtų viešuosius pirkimus. Pasak BNS, buvęs „Mažeikių vandenų“ vadovas V.Mažeikis jau anksčiau buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir nubaustas 16,9 tūkst. eurų bauda. Taip pat iš jo buvo konfiskuoti kaip kyšiai gauti 14,9 tūkst. eurų. Be to, STT Šiaulių valdybos pareigūnai šiuo metu tęsia dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos bendrovėje „Mažeikių vandenys“, kurios steigėja yra Mažeikių rajono savivaldybė. „Vikipedijoje“ rašoma, kad Vytautas Mažeikis yra socialdemokratų partijos narys nuo 2001 metų.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 24 (10236)

 

4 komentarai

  1. Čia tai naujiena, todėl Birkontas ir „laimi“ konkursus, o darbo kokybė nulinė.

  2. Kaip nykiai atrodo tokie veikėjai dabar, ta jų elgsena, juodas melas, grobuoniškos užmačios. Ir meras, pasirodo, iš to paties ansamblio. Nesuprantu, kaip galima tokius išperas, išlėkusius iš darbo partijos, tuoj priglausti socialdemokratų gurguolėje? Į kokias lankas nusirito socdemų šutvė? Tokie asabos, jų uabai stato Menų mokyklą, pjauna Respublikos gatvėje sveikus medžius,atsieit atnaujina gatvę.Kiek teisiamų savivaldybės lamūžų, jų palikuonys tikrai nepamiršta savęs – kasmet keliasi sau algas, pamalonina didesniu atlyginimu ir tą moteriškę, kuri turėtų juos tikrinti, drausminti.

Daugiau nekomentuojama.