Skandalas — Savivaldybė pardavinės vadinamąjį „Rupšio namą“

2016 metais bemaž už šimtą tūkstančių eurų Savivaldybė nupirko neįrengtus butus šiame daugiabutyje Ryškėnuose. O dabar jau siūloma daugiabutį parduoti.

2016 metais Telšių rajono savivaldybė sukėlė skandalą per visą Lietuvą. Darbiečių, socialdemokratų, „valstiečių“ ir konservatorių valdančioji koalicija nusprendė pirkti butus nebaigtame statyti daugiabutyje Ryškėnuose už beveik 100 tūkst. eurų, nors neseniai jame butus antstoliai pardavinėjo mažiau nei už keturiasdešimt tūkstančių eurų. Butai priklausė tuomečiam Savivaldybės tarybos nariui, Antikorupcijos komisijos pirmininkui, tvarkiečiui Danieliui Rupšiui.

Alvydas Ivoncius

Sprendimą prastūmė „buldozeriu“
2016 metų gruodžio mėnesį rašėme, kad įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje balsų dauguma nutarta pirkti D.Rupšiui priklausančius butus Žarėnų g. 16, Ryškėnuose. Čia yra trijų aukštų gyvenamasis namas, statytas 1994 metais. Statyba nebaigta: suręstos sienos, uždengtas stogas. Vidaus patalpos neįrengtos, o langų rėmai jau apipuvę. D.Rupšys pasiūlė pirkti dvylika butų, o penki ir taip priklausė Savivaldybei. Dar vienas priklausė Plungėje įsikūrusiai teisinei įmonei. D.Rupšys paprašė 95 tūkst. eurų už 12 butų.

Savivaldybė nusprendė numatyti 100 tūkst. eurų visiems butams pirkti. Kaip minėta, vienas priklausė Plungės teisinei įmonei, taigi, be savo penkių butų, tame name Savivaldybė turėtų dar trylika. Iš viso — 18 butų. Siūlyta pirkti įvairaus dydžio butus: nuo 47 iki 76 kvadratinių metrų.
Prieš perkant daugiabutį, vienintelis iš Tarybos narių — Algirdas Bacevičius — nuvyko apžiūrėti pastato, pasikvietęs ir žurnalistus. Vietomis sienos buvo įskilusios, prakiuręs stogas, išdaužyti langų stiklai. Nė viename būste nebuvo nieko įrengta: nei vandentiekio, nei kanalizacijos, nei šildymo tinklų. Paprastai sakant, stovėjo „griaučiai“. Todėl keistai atrodė Savivaldybės administracijos įtikinėjimas esą namo užbaigtumas net 87 procentai! Neaišku, kokie „ekspertai“ ir ką susapnavę įrašė tokį procentą. Butų įrengimas su viskuo tuo, ko reikia, kainuoja ne mažiau nei „griaučiai“.
Butus iš D.Rupšio 2016 metais pulta pirkti strimgalviais. Tų metų gruodžio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje, iš anksto pateiktoje Tarybos nariams, žiniasklaidai ir kitiems suinteresuotiems asmenims, sprendimo projekto dėl butų pirkimo iš D.Rupšio nebuvo.
Tačiau posėdžio dieną prieš 11 valandą išsiųsta papildyta medžiaga, kurioje jau įtrauktas sprendimo projektas dėl butų pirkimo, namo statybos baigimo sąmata ir minėtos Plungės teisininkų įmonės sutikimas parduoti vieną butą. Visgi Tarybos nariams nepateiktas turto ir pastato būklės įvertinimas.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 24 (10236)

3 komentarai

  1. Galvoju, kad ateina laikas kai žmonės pakovos už save. Kai reikės gelbėti gyvybes, o pinigų tam nebus. Bet kažkas stotelę už 90000 prastūmė, stadiono apšvietimą, Rupšio namą bevertį nupirko. Konkursus į darbo vietas be konkursų laimi. Ir durnina žmones kaip viskas teisėta. Laukia visų mūsų apsisprendimo laikas, kaip toliau gyvensim.

Daugiau nekomentuojama.