Iš „Mūsų Telšių“ — į „Telšių butų ūkio“ pavaduotojus

Tomui Lekavičiui nepavyko tapti mero pavaduotoju. Neva „didžiulius projektus“ sugebėjęs suvaldyti Tarybos narys kažkodėl pasirinko pareigas „Telšių butų ūkyje“. Tad teks rūpintis ne „didžiuliais projektais“, o kur kas smulkesniais reikalais.

Nei daug, nei mažai: Savivaldybės tarybos narys Tomas Lekavičius laimėjo Savivaldybės įmonės „Telšių butų ūkis“ surengtą konkursą šios įmonės direktoriaus pavaduotojo pareigoms užimti. T.Lekavičius Savivaldybės tarybos nariu tapo pagal visuomeninio rinkimų komiteto sąrašą „Mūsų Telšiai“.

Alvydas Ivoncius

Neva pats geriausias iš visų
Po pernai įvykusių Savivaldybės tarybos rinkimų susidariusi koalicija, bet dar be socialdemokratų, T.Lekavičių siūlė skirti mero pavaduotoju. K.Gusarovas neteikė jo kandidatūros Tarybai, aiškindamas, kad tokiu žmogumi nepasitiki. Kaip matote, praėjo vos metai ir T.Lekavičius tapo „tinkamas“ nors ir ne mero, bet „Telšių butų ūkio“ direktoriaus pavaduotojo pareigoms.
„Telšių butų ūkio“ direktorius Adomas Domarkas sakė, kad konkursą pavaduotojo pareigoms užimti organizavo jo vadovaujama įmonė. Suabejojome konkurso skaidrumu: juk reikiamam kandidatui galėjo būti nutekinti klausimai, jis galėjo pasiruošti geriau nei kiti. A.Domarkas neigė šias abejones, tikino, kad konkurse T.Lekavičius buvo geriausias iš visų penkių dalyvių.
Tačiau paklaustas, kokia darbinė T.Lekavičiaus patirtis, A.Domarkas tepasakė, kad būsimasis pavaduotojas neva pristatė kažkokius projektus, kuriuos jis pats sukūręs.

Naujai įsteigtas etatas
Pasak A.Domarko, įmonėje būtinai reikėjo dar vieno pavaduotojo etato. A.Domarko teigimu, jo pavaduotojas Artūras Liauzginas kuruos daugiabučių namų renovacijos sritį, o T.Lekavičiui teks kitokie darbai.
Antras „Telšių butų ūkio“ direktoriaus pavaduotojo etatas įsteigtas naujai. Pasak A.Domarko, etatui įsteigti pritarė įmonės valdyba. Jos pirmininkas yra Telšių miesto seniūnas, socialdemokratas Česlovas Ubartas.
Beje, kažkada anksčiau įmonėje apskritai nebuvo direktoriaus pavaduotojo etato. Jis įsteigtas paaiškėjus, kad dėl rotacijos tuometis įmonės direktorius Artūras Liauzginas nebegalės eiti direktoriaus pareigų. A.Liauzginas tapo direktoriaus pavaduotoju, o konkursą direktoriaus pareigoms eiti laimėjo A.Domarkas, ne vieną kadenciją buvęs Savivaldybės tarybos nariu. Prieš kelerius metus jis išstojo iš Socialdemokratų partijos.

Darbinė patirtis miglota
T.Lekavičių rajono „valstiečiai“ ketino kelti kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose, tačiau vėliau to atsisakė ir susirado buvusį policininką.
T.Lekavičius yra architekto, Savivaldybės tarybos nario Algirdo Žebrausko žentas. Jo žmona dirba Savivaldybės administracijoje. Joje ji įsidarbino, kai tėvas dar tebevadovavo Architektūros skyriui. A.Žebrauskas Savivaldybės tarybos nariu taipogi išrinktas pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ sąrašą.
„Kalvotąją Žemaitiją“ domino T.Lekavičiaus darbinė patirtis. Jo paprašėme pateikti informaciją apie ankstesnes darbovietes, pareigas jose. Jis atsakė, kad nuo 2006 metų yra interjero ir eksterjero dizaineris, verslo įvaizdžio konsultantas, pateikė sąrašą projektų, kuriuos sukūrė arba kurių atliko autorinę priežiūrą. Taip pat 2007-2013 metais buvo kažkokių uždarųjų akcinių bendrovių direktorius, 2005-2007 metais dirbo Vilniuje įsikūrusių bendrovių dizaineriu, projektų vadovu. T.Lekavičius neįvardijo šių bendrovių, nes neva nenori, kad būtų paviešinti jų duomenys. Beje, jis nuotraukos formatu atsiųstoje informacijoje apie darbinę patirtį užtušavo ir įmonių, kurioms kūrė projektus, pavadinimus. Todėl nėra galimybių patikrinti, ar pateikta informacija teisinga.
Kai T.Lekavičius buvo siūlomas mero pavaduotoju, jis Tarybai pareiškė esą „suvaldė didžiulius projektus“. Tačiau jo pateiktoje turto ir pajamų deklaracijoje rašoma, kad 2017 metais, nors esą ir „suvaldė didžiulius projektus“, sugebėjo uždirbti vos 600 eurų.
Sutapimas ar ne, neseniai „Telšių autobusų parke“ komercijos direktoriumi įsidarbino buvęs meras, Savivaldybės tarybos narys Petras Kuizinas. Anksčiau tokio etato įmonėje nebuvo.
T.Lekavičius ir P.Kuizinas priklauso Savivaldybės tarybos valdančiajai koalicijai, kurią sudaro socialdemokratai, darbiečiai, „valstiečiai“, tvarkiečiai, liberalai ir pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ išrinkti Tarybos nariai.

2 komentarai

  1. O, ponai, kuris iš dabartinių tarybos narių apskritai kokį verslą yra sukūręs ar žinomas dėl savo asmeninių darbų? Visi suraukę sėdi ir veržiasi sėdėti į valdiškas vieteles. Štai tokia mūsų valdžia

Daugiau nekomentuojama.