Į Lietuvos politiką grįžtanti Laima Andrikienė į Seimą kandidatuos Telšių vienmandatėje apygardoje

Apie tai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovė pranešė Telšiuose atidarytoje parodoje „Signatarė Laima Andrikienė: Kelias“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui. Kandidatė į Seimą žada daugiausia dėmesio skirti lietuviškai tapatybei puoselėti, skirtumus tarp šalies regionų mažinti ir socialinei įtraukčiai. Dėmesio centre išliks ir tradiciškai politikei svarbios temos: Lietuvos interesų gynimas pasaulyje, demokratija, saugumas ir žmogaus teisės.
„Nors paroda atspindi mano kaip politikės trijų dešimtmečių kelią nuo Sąjūdžio laikų, istorinio balsavimo už Lietuvos nepriklausomybės atstatymą iki darbo Seime, Vyriausybėje ir Europos Parlamente, tačiau iš tiesų tai yra paprastos mergaitės iš Druskininkų, tremtinių vaiko kelias. Viską, kuo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, man davė laisva Lietuva. Grįžtu tam, kad tęsčiau darbą Lietuvoje, atiduodama tai, ką Lietuva į mane investavo, ką turiu geriausio: žinias, patyrimą, galimybę plačiai veikti Lietuvos naudai Europoje ir už jos ribų“,— sako Laima Andrikienė. Pasak politikės, ji niekada nesijautė nutolusi nuo Lietuvos, o dirbdama Europos Parlamente, visus sprendimus vertindavo per vienintelę perspektyvą — kokią naudą tai turės Lietuvai.
L.Andrikienės darbotvarkėje — lietuviškosios tapatybės raida, regionų atotrūkio, socialinės atskirties ir skurdo mažinimas. „Man labai svarbu išsaugoti lietuviškąją, kaip ir žemaitišką, dzūkišką ar aukštaitišką tapatybę, kuri apima kur kas daugiau nei tautinį kostiumą. Išlaikydami tradicijas, turime siekti modernumo, rasti naujų idėjų tautos ir visuomenės plėtrai“,— įsitikinusi signatarė. Regionų politikoje L.Andrikienė kaip pagrindinį tikslą mato mažinti atotrūkį tarp sostinės ir periferijos, tolygiau paskirstyti investicijas, rasti būdų išlaikyti krašto gyvybingumą. Be stiprių regionų nebus stiprios Lietuvos, įsitikinusi signatarė. „Socialinės įtraukties sampratą man geriausiai apibūdina oraus gyvenimo sąvoka. Orus gyvenimas nereiškia pertekliaus ar prabangos. Jis reiškia tokias pajamas, kurias gaunant, nereikėtų nerimauti dėl išgyvenimo, senatvės ir ateities. Negalime nuolatos žadėti ar prašyti žmonių dar palaukti, pakentėti. Žmogus nori gyventi oriai šiandien, dabar“,— pabrėžia TS-LKD atstovė. Tad ir sprendimų, jos nuomone, reikia ieškoti naujų, nebijoti imtis pažangių idėjų kaip, pavyzdžiui, universalių bazinių pajamų metodo, kurį COVID-19 krizės akistatoje išbandė kai kurios šalys. „Tai ne pinigų dalijimas ar socialistinės lygiavos principų taikymas, o socialinių ir ekonominių problemų sprendimas, kuriant didesnę pridėtinę vertę bei asmeninės iniciatyvos vyravimo visuomenę“,— teigia L Andrikienė.
Politikės nuomone, Lietuvai šiuo metu būtų itin naudinga naujų idėjų ir patirties sinergija politikoje. „Mes, signatarai, parlamentarai, Sąjūdžio atstovai, siekdami tarptautinio Lietuvos pripažinimo ir klestėjimo, sukaupėme tokią politinę patirtį, kurios neišmoksi universitetuose ir nenusipirksi už pinigus. Derindami šį patyrimą su jaunų žmonių veržlumu, ambicijomis, maksimalizmu, galėtume pasiekti daugiau. Norėčiau, kad iš tokio „aukso lydinio“ naudos turėtų visa Lietuva ir konkrečiai Telšiai“,— sako L.Andrikienė.
Laima Liucija Andrikienė yra Kovo 11-osios Akto signatarė, ekonomistė-matematikė, Vilniaus universiteto absolventė, socialinių mokslų daktarė, docentė. Nuo 1990 iki 2000 metų — Aukščiausiosios Tarybos deputatė, vėliau — LR Seimo narė. Nuo 1996 iki 1998 metų — ne tik Seimo narė, bet ir LR Europos reikalų ministrė. Kelerius metus dirbo mokslinį ir pedagoginį darbą Lietuvos teisės universitete. Tris kadencijas — 2004-2009, 2009-2014, 2016-2019 — dirbo Europos Parlamente, buvo Europos liaudies partijos frakcijos narė.

31 komentarai

 1. Siūlo telšiškiams jau gerokai padėvėtą kandidatę, kurios svajonė buvo būt amžina Europos parlamento nare be jokios atsakomybės, bet su geru išlaikymu. Nepaėjo rinkimai pernai, tenka vargšelei bandyt siekt paguodos prizo…
  Ši kandidatūra rodo, kad nevertina rimtai konservatoriai perspektyvų Telšiuose bent šiuose rinkimuose, teks rinktis iš kitų kandidatų.

 2. prisigyveno konservatoriai, pasakytų tūlas žemaitis, jeigu jau vietinio telšiškio kandidato neranda ir reikia importuoti iš nežinia kur, tai šio skyriaus pabaiga jau arti…..

 3. Grįžtu tam, kad tęsčiau darbą Lietuvoje… Jis reiškia tokias pajamas, kurias gaunant, nereikėtų nerimauti dėl išgyvenimo, senatvės ir ateities… Negaliu dar palaukti, pakentėti. Norėčiau tokio „aukso lydinio“ (darbo seime) dabar.
  Gal neteisingai perskaičiau?

 4. Nusimato panaši situacija kaip su paskutiniais rajono mero ir prezidento rinkimais,nėra iš ko rinktis tai renkamasi mažesnę blogybę.Vis didesnė tikimybė mažinti dabartinę korupciją Telšiuose kai dabar veikiantis vietinis prievaizdas absoliučiai žemiau plintuso laiko rinkėjus jį išrinkusius ir ruošiasi sočiai senatvei.Gerai nėra,bet ir blogiau nebūs nes jau būti negali jei trečiai kadencijai palktume.

 5. Su darbiečiais ir bebrais toli nenueisime. Seime ar Telšiuose politinės moralės nėra. O anksčiau buvo kitaip. Kur dingo tas pasitikėjimas ir kova ne dėl savęs, bet bendro tikslo? Gal gerai, kad ateina L. Žmogus su vakarietišku mąstymu. Pagaliau baigsis pas mus tie sovietiniai dalinimai, korupcija.

 6. Sveikiname! Laima Andrikienė tikrai korupcinėse vietinių schemose nedalyvaus, nebus taip, kaip būdavo… Darbo parcija ir socdemai Telšiuose įrūgo ir prarūgo – užteks, varykit iš čia, Telšiai yra Lietuvos Vakarai, Lietuvos Bavarija.

 7. Labai gerai būtų, kad ją išrinktų. Tokia patirtis, kiek naudingų pažinčių, kurias būtų galima panaudoti pritraukiant ES paramą, investuotojus ir t.t! Realiai turėtumėme galimybę Telšius pastatyti ant kojų ir išlysti iš provinciškai mąstančių politikų “globos”.

 8. Džiaugiamės, kad apsisprendė. Nuo kada išmintis ir patirtis tapo nebevertinga? Kiek mes dar telšiškiai darysime sau gėda rinkdami visokius bebrus, agurkinius, paksinius. Puiki kandidatė!

 9. Gėda dėl Telšių koncervatorių, nors opozicijoje, bet prisitaikėliai, parsidavėliai, tam tikros vietos laižytojai valdantiesiems, kad tik kas pagirtų (kaip tarvainis buceviče), gal numes kad ir apgriaužtą kaulą. Visiški bestuburiai.

 10. Blogesnių kandidatų nuo Telšių vis tiek jau nebus. Pažiūrėkit Plungėj – pastatyta daugybė fabrikų ir gamyklų – naujas milžiniškas pramonės rajonas. Seimo nariai nuo Plungės dantimis ir nagais kovoja už miesto suklestėjimą. Kol Telšių valdžia ir Seimo nariai „eina pareigas“, plungiškiai dirba. Jau net į Skuodą lygiuotis ne mūsų nosiai. Šiandien Plungė tapo realiu regiono centru, jos pramonė dvigubai viršija Telšių. Plungė klesti, Telšiai baigia nustipti. Nuo 1984 metų (Sūrinė) nepastatyta jokia gamykla. Gyventojų sumažėjo dvigubai, o valdžios padaugėjo kelis kartus. Ar ką nors pakeis Andrikienė? Nejuokinkit.

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.