Medicinos gydytojas Julius Urnikis: „Mano tikslas — palaikyti iniciatyvas ir idėjas, kurios gerina poliklinikos darbą ir darbinę atmosferą, bei pačiam būti to dalimi“

Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Jurytė-Zakarauskienė (dešinėje), vedėja Violeta Šilinskienė, medicinos gydytojas Julius Urnikis.

Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre į gydytojų komandą įsijungė medicinos gydytojas Julius Urnikis.

Gydytojas Telšiuose praleido didžiąją dalį savo gyvenimo, baigė Telšių Žemaitės gimnaziją. Baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, Julius pasirinko pirmąją darbovietę — Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą.
J.Urnikiui patinka Telšiai, nes, jo manymu, miestas gražus — nei per mažas, nei per didelis. Pasak jo, čia galima gyventi pagal Slow living filosofiją. „Kai pradedi skirti didesnį dėmesį savo gyvenimui, jis savaime sulėtėja“,— sako gydytojas.
Studijų metu medikas vertino galimybę susitikti su dėstytojais, kurie stengėsi pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi, rekomenduodavo ar pacituodavo grožinės literatūros, skatino susimąstyti, pažvelgti į tai, ką darome iš šono, pagalvotume labiau kritiškai ir keliais aspektais, vietoj aklo sekimo teorija ir autoritetais.
Praktiką J.Urnikiui teko atlikti Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, jau tuomet jam įstaiga paliko gerą įspūdį: „Buvo labai malonu, kai tave moko žmonės, kurie gydė vaikystėje. Viskas savaime atrodo sava“.
Juliui gydytojas — žmogus, nuolat ieškantis kompromiso tarp teorijos ir praktikos, tarp savęs ir paciento bei tarp savęs ir poliklinikos administracijos. Jis vertina drąsą ir mano, kad „bijojimas gilina visas problemas, kol galiausiai susidaro tokia situacija, kai niekas nebežino, nuo ko pradėti jas spręsti“, todėl siekia drąsiai ir apgalvotai priimti sprendimus. J.Urnikio nuomone, būtina abipusė pagarba tarp mediko ir paciento. Svarbu padėti suprasti žmogui, kad jis atsakingas už savo sveikatą ir netrukdyti jam stengtis dėl savęs, o padėti priimti teisingus sprendimus.
Teikiant sveikatos priežiūros paslaugas, Julius siekia dirbti komandoje, vertinti kitų specialistų nuomonę, elgtis profesionaliai, korektiškai ir kompetentingai. Gydytojo tikslas įmonėje — palaikyti iniciatyvas ir idėjas, kurios gerina poliklinikos darbą ir darbinę atmosferą, bei pačiam būti to dalimi. Darbe vertina tvarką, aiškumą ir logiką.
Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro komandą džiugina gydytojo J.Urnikio pasirinkimas, nes įstaigoje, pagausėjus pacientų skaičiui, reikalingi ir nauji gydytojai. Medicinos gydytojas Centre savarankiškai vykdys pirminę medicinos praktiką ir teiks profilaktinio patikrinimo paslaugas.
Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Jurytė-Zakarauskienė: „Mūsų įstaigoje kiekvienas darbuotojas — vertybė, o kiekvienas pacientas vertas gauti kuo kokybiškesnes paslaugas. Atsinaujinantis medikų kolektyvas stiprina įstaigos bendruomenę ir užtikrina paslaugų pasiekiamumą pacientams“.

Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras informuoja
Vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro — Valstybės lygio ekstremalios situacijos Valstybės operacijų vadovo 2020-08-10 Nr. V-1824 sprendimu, Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras užtikrina galimybę pacientams prisiskambinti į įstaigą imdamasi šių priemonių:
1. Pacientai gali registruotis pas specialistus el.paštu registratura@tpoliklinika.lt
2. Centro internetinėje svetainėje https://www.tpoliklinika.lt/ veikia „pagalba gyvai“, kur pacientai gali parašyti jiems kilusį klausimą ar prašymą, jei nepavyksta susisiekti su pageidaujamu specialistu.
3. Įdiegtos techninės priemonės, kurių pagalba vedama neatsakytų skambučių statistika. Į neatsakytus skambučius registratūros darbuotojai per dieną pacientui perskambina jo skambintu numeriu ir išsiaiškina, kokios paslaugos pacientui reikia.
Mieli pacientai, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad, pateikus paklausimą, turi būti patvirtintas Jūsų klausimo gavimas. Tai reiškia, kad Jūsų klausimas gautas ir Jums bus atsakyta.

2 komentarai

  1. Tos dvi pirdylos visai ne į temą…
    Viena kiek žinoma numelžė savivaldybę, tai dabar pasikėlė pareigose.
    Kur žiūrima? Kur mes einame? Kiek ilgai tai tęsis?
    Nu i nafik…

Daugiau nekomentuojama.