Nuostoliai — didžiuliai. Kaltas vien „Techsis“? Nejaugi?

Menų mokyklos statyba jau kelinti metai įstrigusi. O kiek dėl to kalta pati Savivaldybė, regis, atsakymų neieškoma.

Praėjusią savaitę įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje pritarta iš rajono biudžeto skirti ne mažiau kaip 3 milijonus eurų Menų mokyklai Respublikos gatvėje statyti. Šis objektas jau tapo vos ne vadovėliniu pavyzdžiu, kaip Telšių rajono savivaldybė įklimpsta, įgyvendindama projektus.

Alvydas Ivoncius

Žadėtų įkurtuvių dieną kabojo tinklas
Pradėkime nuo to, kad kadaise buvo sumanyta rekonstruoti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą Respublikos gatvėje, pastatant priestatus. Buvo parengtas teritorijos detalusis planas, netgi šioks toks rekonstrukcijos projektas, pagal kurį šalia senojo policijos pastato nauji pastatai turėjo iškilti už jo ir prie buvusios Telšių apskrities viršininko administracijos pastato. Vėliau policija atsisakė ketinimų užsiimti naujomis statybomis Respublikos gatvėje ir įsikūrė buvusių kareivinių pastate. Senasis policijos pastatas Respublikos gatvėje buvo perduotas Telšių rajono savivaldybei.
Dar 2011 metais tuometis meras, socialdemokratas Vytautas Kleiva Telšių dailės mokyklos kolektyvui aiškino, kad buvęs policijos pastatas bus rekonstruotas 2014 metais. Čia, sujungus Dailės ir Muzikos mokyklas, įsikurs Menų mokykla. 2011 metų spalio mėnesį tą patį V.Kleiva aiškino ir Muzikos mokyklos kolektyvui. Meras sakė, kad įkurtuvės planuojamos 2014 metų rugsėjį.
Deja, 2014 metų rugsėjis pralėkė, ir buvo galima grožėtis vien ant policijos pastato užkabintu statybininkų tinklu. V.Kleiva savo, kaip mero veiklos 2014 metų ataskaitoje, rašė: „Buvo vykdomi VšĮ Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos modernizavimo, Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos remonto, stadiono rekonstravimo darbai, įsteigtas universalus daugiafunkcis centras Viekšnaliuose, vykdomas Menų mokyklos pastato Telšiuose, Respublikos g. 28, modernizavimas, pritaikant Telšių menų mokyklos reikmėms.“
Deja, net praėjus devyneriems metams po V.Kleivos duoto pažado, kad Menų mokykla Respublikos gatvėje įsikurs 2014 metų rugsėjį, tebematome sustingusios statybos vaizdą.

Kaltino vien statybininkus
Menų mokyklos statybos Respublikos gatvėje konkursą laimėjo tuomet dar socialdemokratų partijai priklausiusio Algirdo Birkanto bendrovė „Techsis“.
Savivaldybės administracija anksčiau aiškino, kad dėl „Techsio“ kaltės 2018 metais buvo nepanaudota 102 tūkst. eurų (skirta tais metais 400 tūkst. eurų), 2019 metais — 161 tūkst. eurų (skirta tais metais 280 tūkst. eurų). Šiais metais buvo skirta 300 tūkst. eurų ir, aišku, jie nepanaudoti. Pinigai skirti ne iš Savivaldybės, o vadinamosios Valstybės investicijų programos. Taigi Savivaldybė, tiksliau — rajonas — neteko 563 tūkstančių eurų.
Linkstama visą kalte suversti vien „Techsiui“, pamirštant Savivaldybės, jos Tarybos ir administracijos atsakomybę bei veiksmus, tarp jų ir teisinius. Kokių veiksmų buvo imtasi 2018 ir 2019 metais? Tik šiemet Savivaldybė kreipėsi, kad „Techsis“ būtų įtrauktas į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 94 (10306)