Klumpės, „zaporožietis“ ir tarnybinė prabanga

Lyg ir nebereikėtų grįžti prie „auksinių“ kompiuterių ir telefonų temos. Tačiau gruodžio 10 dienos Savivaldybės tarybos posėdyje kilo diskusija, paskatinta straipsnio „Kalvotojoje Žemaitijoje“. Rašėme, kad merui, o ypač buvusiam Savivaldybės administracijos direktoriui, buvo nupirkti brangūs daiktai.

Alvydas Ivoncius

Priminė brangius pirkinius
Tarybos posėdyje Sigitas Motuzas priminė, kad ne visi Tarybos nariai turi tarnybinius kompiuterius. Pasak S.Motuzo, anksčiau ne visi jų ir pageidavo. Tačiau dabar, kai tenka dirbti nuotoliniu būdu, kompiuterių gal pageidautų daugiau Tarybos narių.
A.Bacevičius priminė, kad anksčiau kreipėsi į merą dėl tarnybinio kompiuterio. Mat tas, kurį buvo gavęs, vos veikė. Tačiau anksčiau dauguma Tarybos narių kompiuterių nepageidavo, todėl nutarta niekam jų nepirkti. Pasak A.Bacevičiaus, kai kuriems Savivaldybės tarybos nariams, gerai uždirbantiems, ne problema nusipirkti nešiojamąjį kompiuterį. Kai kuriems jis tiek ir reikalingas, kadangi dalis Tarybos narių veiklumu negarsėja.
Kuriems Tarybos nariams kompiuterių reikėtų, neaišku. Todėl sutarta, kad Tarybos nariai bus apklausti.
Diskusija tuo gal ir būtų pasibaigusi. Bet A.Bacevičius priminė, kad telefonas ir kompiuteris buvo nupirkti ankstesniam Savivaldybės administracijos direktoriui Imantui Motiejūnui. Telefonas ir planšetė I.Motiejūnui buvo perduoti kaip Tarybos nariui, o brangus nešiojamasis kompiuteris buvo atiduotas „civilinės metrikacijos funkcijas vykdančiai“ valdininkei. Pernai, prieš pat Kalėdas. A.Bacevičius pareiškė, kad, jei valdišką telefoną kaip Tarybos narys turi I.Motiejūnas, tai ir jis pageidautų. Tiesa, ne tokio brangaus, o kaip mero — kainavusio apie 400 eurų. Turėdamas omenyje brangius pirkinius I.Motiejūnui, A.Bacevičius paragino merą kontroliuoti Savivaldybės administraciją.
Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus pareiškė, kad nei Tarybos nariai, nei valdininkai neturėtų naudotis tokiais brangiais daiktais. Valdiškoje įstaigoje tokių brangių pirkinių neturėtų būti.

Taupymas — „senas požiūris“?
Dalyvauti diskusijoje panoro ir I.Motiejūnas. Visų pirmiausia, jis T.Katkui pareiškė, kad šis nežino, kiek ir už kokią kainą tokių daiktų anksčiau buvo nupirkta.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 100 (10312)

2 komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.