Naujoji Architektūros skyriaus vedėja ieškos patrauklių, architektūrinių sprendimų Telšiuose

Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėja Indrė Žutautienė.

Visai neseniai Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjos pareigas pradėjo eiti Indrė Žutautienė. Save grynakrauje telšiške vadinanti naujoji skyriaus vedėja jau nuo mokyklos laikų pradėjo domėtis Telšių istorija ir architektūra. Nors architektūros mokslus krimto Vilniuje, bet jos niekada neaplankė mintis iškeisti gimtuosius Telšius į didmiestį. Interviu metu Indrė Žutautienė papasakojo apie savo profesinį pasirinkimą, pastebėtus didžiausius teigiamus pokyčius Telšiuose bei artimiausius planus, kuriuos žada įgyvendinti netolimoje ateityje.

Justina Lukošienė

— Papasakokite, koks buvo Jūsų kelias architektūros link. Ar tai buvo vaikystės svajonė?
— Tapti architekte svajojau nuo vaikystės ir iš tikro tam skyriau labai daug pastangų. Baigiau Telšių vaikų dailės mokyklą. Taip pat baigiau ir jaunojo architekto mokymus. Beje, jaunojo architekto mokymai vykdavo mokslo metais, kiekvieną šeštadienį, Vilniuje, tad dvejus metus teko važinėti į užsiėmimus ir dar paskirtas užduotis atlikti namuose. Tada buvo tikrai nelengvas metas, nes 12 klasėje teko ruoštis ir egzaminams. Negana to, per savaitę dar turėdavau papildomų užsiėmimų su Vilniaus dailės akademijos dėstytoju arba ranką lavindavau namuose. Studijavau Vilniaus Gedimino technikos universitete architektūros bakalaurą ir magistrą.
— Kas lėmė tokį profesinį pasirinkimą?
— Vaikystėje gražiai piešiau ir savo ateitį siejau su menais, svajojau tapti rūbų dizainere ar tapytoja. Šiandien esu dėkinga savo mamai Reginai Rėbždienei, kuri nukreipė mane tinkama linkme.
— Po architektūros studijų Vilniaus Gedimino technikos universitete grįžote į gimtuosius Telšius. Kokia buvo Jūsų pirmoji darbovietė? Ar iškart pradėjote dirbti Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriuje?
— Vilniaus Gedimino technikos universitete gavusi architektūros bakalauro laipsnį grįžau į Telšius, nes iškart žinojau, kad noriu dirbti savo gimtajame mieste. Mano pirmoji darbovietė buvo Telšių rajono savivaldybės administracija, kurioje dirbu jau beveik 13 metų. Beje, dirbdama baigiau VGTU architektūros magistrą.
— Su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduriate savo darbe?
— Na, ko gero, kaip ir kiekvienas vadovas, tai — darbuotojų stygius skyriuje ir riboti finansai projektams įgyvendinti.
— Kur matote daugiausia architektūrai neišnaudoto potencialo ir kur pastebite didžiausius teigiamus pokyčius Telšiuose ir Telšių rajone?
— Šiuo metu bandau apjungti daugiabučių renovaciją: suvesti juos į vientisą sistemą ir sukurti naujai renovuojamiems rajonams tipinius sprendinius, kurie puikiai derėtų prie unikalaus Telšių senamiesčio. Labai smagu, kad Telšių senamiestyje renovuojami seni pastatai, statomi nauji modernūs gyvenamieji namai, pastatai, kurie puikiai dera aplinkoje.
— Kokie yra artimiausi Jūsų planai, kuriuos žadate įgyvendinti netolimoje ateityje?
— Turiu daug idėjų, kaip daryti miestą patrauklesnį, bet pirmiausia, manau, reikia užbaigti pradėtus darbus, tad, kiek mano pareigos leis, pasistengsiu, kad pradėti projektai ir gatvių rekonstrukcijos greičiau vyktų.
— Dėkoju už pokalbį.

5 komentarai

Daugiau nekomentuojama.