Rajoną ketinama paversti vėjo jėgainių parkais

Šitoks kraštovaizdis nuo Šatrijos kalno gali tapti praeitimi, o nemaža dalis rajono teritorijos gali pavirsti į vėjo jėgainių „džiungles“. Alinos Čapienės nuotr.

Ne kartą rašėme, kad rajono teritorijos didelė šiaurinė dalis gali pavirsti kariniu poligonu. Ši grėsmė niekur nedingo. O dabar matome, kaip nuo Telšių iki pat Tryškių pradeda formuotis vėjo jėgainių parkai, pakeisiantys kraštovaizdį. Jame atsiras didesnių ar mažesnių vėjo jėgainių „parkeliai“.

Alvydas Ivoncius

Išdygs milžiniškos jėgainės
Dar 2012 metais Savivaldybės taryba patvirtino vėjo jėgainių parkų išdėstymo Degaičių ir Tryškių seniūnijose specialųjį planą. Daugelis Tarybos narių, pagal seną tradiciją, tvirtino tinkamai neišanalizavę šio plano bei galimų jo pasekmių. Todėl net neatkreipė dėmesio, kad vėjo jėgainės gali atsirasti prie pat gyvenviečių.
2012 metais patvirtintas specialusis planas jau, kaip sakoma, „duoda vaisių“. Prieš keletą metų pradėti rengti dokumentai dėl vėjo jėgainių statybos prie Tryškių. Buvo parengti dokumentai statybai tokių vėjo jėgainių, kurių bendras aukštis sieks apie 240 metrų: bokštų aukštis — 144-161 metrą, rotoriaus skersmuo — 131-138 metrus. Galingumas — iki 4,8 MW. Niekur kitur, regis, Lietuvoje dar nėra pastatyta tokio aukščio ir galingumo jėgainių. Prie Tryškių tokių turėtų atsirasti 26.
Jėgainės išsidėstys kaimuose apie Tryškius: Laumiuose, Maldeniuose, Užsieniuose, Dirmeikiuose, Juodėjuose, Stakminiuose, Pabalvėje, Stauryluose. Taigi 26 milžiniškos jėgainės iš vakarų pusmėnuliu sups Tryškius. Tačiau pagal specialųjį planą, jėgaines dar galima statyti šiaurės rytuose nuo Tryškių, kelio Tryškiai-Kairiškiai dešinėje pusėje.
Sparčiai juda dar vienos vėjo jėgainių „girios“ prie Eigirdžių ir Dūseikių reikalai. Čia į rytus nuo Eigirdžių numatoma statyti 30 milžiniškų vėjo jėgainių. Vienos bus gana arti Eigirdžių ir Pielių, kitos nutolusios Laukstėnų miške. Dešimt jėgainių apjuos Dūseikius, kai kurios bus visai arti gyvenvietės. Prie Eigirdžių ir Dūseikių statomų jėgainių bokštų aukštis — iki 169, rotorių skersmens — iki 170, bendras aukštis — iki 250 metrų, o galia — iki 6200 kW.
Grįžkime prie 2012 metais patvirtinto vėjo jėgainių išdėstymo specialiojo plano. Vėjų jėgainių „giraitės“ turėtų išdygti palei Šiaulių-Palangos plentą nuo Degaičių iki Ubiškės abiejose plento pusėse, o toliau jų kompleksas atsiranda pusmėnuliu iš vakarų juosiant Tryškius.

Bokštai dominuos kraštovaizdyje
Vėjo jėgainėms numatytas plotas nuo Degaičių iki Dūseikių tarp Šiaulių-Palangos plento ir geležinkelio, o Dūseikiuose plotai pažymėti ir pietinėje gyvenvietės dalyje už geležinkelio.
Šiaurinėje Šiaulių-Palangos plento ašyje vėjo jėgainių plotai pažymėti už plento priešais Degaičius iki Patausalės kaimo, o į rytus driekiasi į Laukstėnų mišką.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 27 (10339)

 

3 Komentarai

  1. Nepritariu aš toms vėjo jėgainėms. Ten kur jos yra išnyko bitės,paukščiai. Žmonės negali naktim miegoti dėl triukšmo.

  2. Ar nekyla įtarimas kodėl jėgainės kyla mūsų išrinktojo globėjo labiausiai kuruojamoje rajono pusėje- link Tryškių?Juk tai,galimai,apsirūpinimas ir sau ir palikuonims pinigų upe šimtmečiui į priekį nieko neveikiant.

Komentarai nepriimami.