Tarybos „valstiečių“ nuopuolis — pareigūnų nutarimo turinio iškraipymas

Telšių rajono „valstiečiai“ mūsų kolegų laikraštyje paskelbė mokamą straipsnį „Varnas varnui akies nekerta: Antikorupcijos komisijos posėdyje (ne)svarstyta Socialinių paslaugų centro veikla“. Straipsnį pasirašė Savivaldybės tarybos Valstiečių ir žaliųjų frakcija. Jai priklauso Imantas Motiejūnas, Remigijus Puplauskas, Vilma Rumšienė, Algirdas Tarvainis. Straipsnyje vietos „valstiečiai“ nėmaž nesigėdydami I.Motiejūno skundo pareigūnams dalis pateikia kaip neva pareigūnų išvadas ir teiginius. Dar blogiau: kai kurias neva pareigūnų dokumento citatas patys sukurpė.

Alvydas Ivoncius

Nusikaltimo neįžvelgė
Ne kartą rašėme, kad Savivaldybės administracija kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą dėl neva nusikalstamos Telšių socialinių paslaugų centro direktorės Rasos Gustienės veiksmų, kai darbuotojams už kitų darbuotojų pavadavimą buvo išmokėti pinigai. Pareigūnai jokio nusikaltimo neįžvelgė, bet Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą tuo metu Savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas apskundė Šiaulių apygardos prokuratūrai.
Situacijos būta paprastos: Savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyrius, kai Savivaldybės administracijai dar vadovavo I.Motiejūnas, patikrinęs Telšių socialinių paslaugų centrą, nusprendė, kad už pavadavimą nebuvo galima mokėti iš specialios tikslinės dotacijos. Tai ir buvo vienas esminių akstinų kreiptis į pareigūnus. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir Šiaulių apygardos prokuratūra pareiškė, kad toks mokėjimas nėra nusikaltimas, be to, nėra aiškiai reglamentuota, ar už pavadavimą negalima mokėti iš tikslinės dotacijos.
Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius kreipėsi į Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją. Toji, kaip rašėme, bandė iš naujo virti seniai išvirtą, ataušusią košę: ieškoti korupcijos apraiškų ten, kur jų neįstengė rasti pareigūnai. Vietos „valstiečiai“ kažkodėl „liepsnoja meile“ Telšių socialinių paslaugų centro direktorei R.Gustienei. Po Antikorupcijos komisijos posėdžio jie mūsų laikraštyje išdėstė savo pozicijas dėl įvykusio posėdžio. Ir štai čia, deja, jau ne pirmą kartą išlindo Telšių rajono savivaldybės tarybos „valstiečių“ pomėgis elgtis negarbingai, sakytume, netgi gėdingai. Straipsnyje „valstiečiai“ I.Motiejūno skundo Šiaulių apygardos prokuratūrai dalis pristatinėjo kaip… pareigūnų išvadas. Lyg maža to, straipsnyje citavo prokuroro nutarimo tokius sakinius, kurių tame nutarime net nėra. Kaip tai pavadinti? Demagogija, melu, sukčiavimu, pareigūnų dokumento iškraipymu ar dokumento turinio klastojimu? O gal viskas krūvoje?

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 89 (10401)

Būkite pirmas išdrįsęs pakomentuoti

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.