Respublikos gatvės „prakeiksmas“: vėl nepanaudoti pinigai, o kritikai pamiršo veidrodžius

2020 metų sausio mėnesį Savivaldybė pasigyrė rajono „gelbėtojais“ Seimo nare Rimante Šalaševičiūte, Imantu Motiejūnu, Kęstučiu Gusarovu. Paskelbtame Savivaldybės internetinėje svetainėje pranešime buvo rašoma, kad ši „draugija“ lankėsi kai kuriose ministerijose, taip pat ir Susisiekimo. Pranešime džiaugtasi: „Derybos Susisiekimo ministerijoje taip pat buvo naudingos: Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič užtikrino, kad šiais ir kitais metais Respublikos gatvės rekonstrukcijai bus skiriama pusantro milijono eurų. Atsižvelgdami į tai, informuojame verslo subjektus ir gyventojus, kad darbai pagrindinėje Telšių miesto gatvėje nesustos ir bus vykdomi toliau“. Deja, darbai vyko taip, kad 2020 metais iš skirto pusantro milijono liko nepanaudota net 700 tūkst. eurų. Taigi daugiau nei šiemet, bet anuomet tuo I.Motiejūnas, A.Lukavičius, V.Rumšienė, K.Trečiokas, A.Žebrauskas nė kiek nesipiktino.

Savivaldybė Respublikos gatvės rekonstrukcijoje įklimpo it musė išrūgose. Abejonių keliantis rangovo nepatikimumas, silpnas Savivaldybės administracijos reiklumas sukėlė ne tik nepatogumų miestiečiams, bet ir nuostolių Respublikos gatvėje veikusiems verslininkams bei pačiai Savivaldybei. Šiemet, pasirodo, vėl liks nepanaudoti iš kelių rezervo fondo skirti šimtai tūkstančių eurų.

Alvydas Ivoncius

Nuostolis — daugiau nei milijonas
Gruodžio mėnesį įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtinti biudžeto pakeitimai. Vienas jų — 580 tūkst. eurų sumažinamas šiųmetis finansavimas Respublikos gatvei. Neva „vykdant rekonstrukcijos darbus, atsirado poreikis atlikti tam tikrus archeologinius tyrimus bei kasinėjimus, kurie dalinai pristabdė darbų tempą“.
2020 metais gatvės rekonstrukcijai buvo skirta pusantro milijono eurų, bet liko nepanaudota 700 tūkst. eurų. Nepanaudoti pinigai yra neatlikti darbai. Pradėdama projektą, Savivaldybė net nebuvo užsitikrinusi finansavimo iš valstybės biudžeto, o iš savojo tokiems reikalams nei nori, nei labai gali skirti pinigų. Kasmet Savivaldybei skiriama pinigų keliams ir gatvėms tvarkyti iš vadinamosios kelių plėtros programos. Tikėtasi, kad be šios programos pinigų dar bus skiriami šimtai tūkstančių iš kelių rezervo lėšų. Šiemet ir pernai „rezervinių“ pinigų buvo skirta. Tačiau, regis, kitais metais to rezervo iš viso nebeliks. Savivaldybei teks krapštyti Respublikos gatvei pinigus iš jai skirtos keliams ir gatvėms tvarkyti dozės, tokiu būdu neremontuojant kitų gatvių ir kelių.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 1 (10412)

3 komentarai

  1. Keistai suprantamas nuostolis. Darbai neatlikti, už juos nesumokėta, vadinasi tokių išlaidų nepatirta. Nekalbu apie netiesioginius nuostolius verslui dėl užsitęsusių darbų.

    • Ar durnas visai ar tik tokiu apsimeti? 1 darbai neatlikti, kurie jau seniai turėjo būti atlikti. Jei nesugeba, tai gal dar 10 metu nesugebės, o po to reikės kita rango va ieškoti?2 už ką „nesumokėtą“, jei darbus nepajėgia atlikti? Ar turėjo būti sumoketa, nors nepadare ką žadėjo?3. Nuostolis durniau ne tiek rangovui, kuris yra molis. Jam privalo būti nuostolis, nes jis abelis. Nuostolis mums dvejopas, aiskinu: mums gatvė nesutvarkytas, moralinis nuostolis ir materialinis, nes turim aplinkelis važinėti, jau nešmenų apie turistų ir verslininkų, kurie resp. G. Įsikūre nuostoli. Svarbiausia, kad pinigus kur skyrė valstybė dovanų, savivaldybė pasirinkusi ablaucha draugą rangova prarado. Ką nors supratai?

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.