Nuolatinis tobulėjimas — mediko prioritetas

Chirurgas Pranas Šniuolis (dešinėje) su Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėju Vytautu Girčiu.

Nuo praėjusių metų gruodžio 1 dienos Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriuje pradėjo dirbti chirurgas, daugelio novatoriškų operacijų Lietuvoje pradininkas Pranas Šniuolis.

Algirdas Dačkevičius

Giminės šaknys — nuo Kryžių kalno apylinkių
Pranas Šniuolis — šiaulietis. „Mano giminės pradžia susijusi su sakralia vieta — Kryžių kalnu, o pats, kadangi esu kilęs iš vakarinės miesto dalies, save laikau žemaičiu. Prano vardus turėjo ir mano tėvas, ir krikštatėvis“,— šypsodamasis kalbėjo chirurgas.
Jo giminėje daugiau medikų nėra — labiau vyrauja meninė ir inžinerinė kryptys. Nuo jaunumės P.Šniuolis svajojo tapti laivo kapitonu arba lėktuvo pilotu, o pasirinko chirurgiją, kadangi ji kažkuo gimininga toms svajonių profesijoms, mat chirurgas, jo nuomone, kaip ir pilotas — savo darbe prisiima visą atsakomybę.
1984 metais P.Šniuolis baigė tuometį Kauno medicinos institutą ir pradėjo dirbti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Čia prabėgo net trys dešimtmečiai. Vėliau medikas kurį laiką vadovavo Kretingos ligoninės Chirurgijos skyriui.
P.Šniuolis su Regioninės Telšių ligoninės medikais, ypač chirurgais, pažįstamas iš anksčiau, mat apie dvejetą metų atvykdavo į budėjimus. Telšių ligoninė jį patraukė savo modernumu, pažangia medicinine įranga ir puikiu kolektyvu. Matyt, tai ir buvo vienas iš veiksnių, nulėmusių gydytojo pasirinkimą čia darbuotis.

Sėkmę lemia novatoriškos žinios ir patirtis
Jau dirbdamas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, P.Šniuolis ėmėsi pritaikyti bendrosios bei endoskopinės chirurgijos stažuotėse, per doktorantūros studijas Tel Avive, Izraelyje, taip pat — tobulinimosi Austrijoje, JAV, Italijoje, Vokietijoje moderniosios chirurgijos srityje įgytas novatoriškas žinias. P.Šniuolis yra laikomas tiesiosios žarnos vėžio laparoskopinės chirurgijos, lazerinės hemoroidektomijos bei skrandžio „suraitymo“ operacijų novatoriumi šalyje, o jo įdiegta praktika ilgainiui pasiekė ir svarbiausias Kauno bei Vilniaus ligonines.
Gydytojas taip pat yra Europos bei Lietuvos koloproktologų (tiesiosos žarnos bei išangės gydymo) onkologų chirurgų ir echoskopuotojų draugijų narys ir skaitė pranešimus įvairių šalių medikams.
P.Šniuolis pasidžiaugė moderniu amerikietišku laparoskopu ligoninėje. Jam įdomu atlikti laparoskopines tulžies pūslės, išvaržų, storosios bei plonosios žarnų, hemorojaus ir kitų išangės ligų operacijas, per nedidelius pjūvius įvedus prietaisą. Laporaskopu atliekami vos 5-10 milimetrų skersmens pjūviai, žaizdelės greitai išgyja. Be to, laparoskopu galima pamatyti ir tai, ko neparodo nė echoskopijos, nė kompiuterinės tomografijos tyrimai.
„Telšių ligoninėje saugiai ir kvalifikuotai atliekame operacijas, todėl žmonėms nėra reikalo vykti į didesnių miestų ligonines. Viską lemia moderni įranga ir specialistai. Dirbdamas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, daug pacientų operuodavau atvykusių iš Telšių. Dabar ligoniams nereikės ten vykti, kadangi niekuo nesiskiriame nuo uostamiesčio medicinos įstaigų“,— sakė P.Šniuolis.
Chirurgas onkologas, koloproktologas, krūtų onkochirurgas Pranas Šniuolis atlieka diagnostinę rektoskopiją (tiesiosios žarnos apžiūrą) ir gydymą, ankstyvą krūtų ligų diagnostiką. Konsultuoja pacientus onkologiniais klausimais dėl operacijų atlikimo ligoninėje ir atlieka modernias laparoskopines operacijas: cholecystomijas, įvairias išvaržas, apendektomijas, sąaugų pašalinimo, krūtų operacijas, odos navikų bei kitas su histologiu ištyrimu, stemplės angos išvaržas, refliuksezofagitą, žarnų laparoskopines rezekcijas, hemoroidektomiją, fistules.
Chirurgas konsultuoja pacientus po operacijų, išima siūles, gydo komplikuotus atvejus ir kt.
Medikas džiaugiasi Regioninėje Telšių ligoninėje galėdamas atlikti bendras chirurgines bei ginekologines operacijas kartu su Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėju Tomu Lūža.

Dalykiškas, draugiškas ir sportiškas medikų bendruomenės narys
Chirurgas praktikuoja aktyvų gyvenimo būdą, mėgsta sportuoti, o po įtemptos darbo dienos taiko įvairius fizinius pratimus. Jis ir kitiems pataria neužsisėdėti, ypač prie kompiuterių, tada sumažės įvairių virškinimo sistemos ligų bei vidurių užkietėjimo problemų.
Medikas džiaugiasi puikiu mikroklimatu ligoninėje. Chirurgijos skyriaus vedėjas Vytautas Girčys taip pat patenkintas kolega, kuris savo darbą atlieka profesionaliai ir sąžiningai.
Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė pastebėjo, kad P.Šniuolis labai greitai įsiliejo į kolektyvą, nes yra inteligentiškas ir kompetentingas savo srities specialistas. Mėgstantis pats tobulėti, jis turi pasiūlymų moderniai medicinos įrangai ligoninėje įsigyti.

3 Comments

  1. Teko artimam žmogui susidurti su šiuo „chirurgu“ – nevertas jis gydytojo vardo. Netaikė nejautros, atliko audinių eksciziją ir nekrektomiją, nepaskyrė nei nuskausminamųjų, nei antibiotikų… jokių išrašų nedavė … Deja, tik po jo taikyto gydymo teko peržiūrėti pincetas.lt atsiliepimus, ne be reikalo komentaruose rašo, jog dirbti šiam chirurgui tik su lavonais…

Comments are closed.