Lengvaatletis per metus keturis kartus pagerino savo asmeninį rekordą

Trenerė Lina Kaveckienė su lengvaatlečiais Luku Sutkumi ir Karolina Vaitkevičiūte.

„Kalvotoji Žemaitija“ jau rašė apie kylantį lengvosios atletikos talentą iš Telšių Luką Sutkų. Toks lengvaatlečio įvertinimas visiškai pagrįstas, nes jis nuolat gerina savo pasiektus asmeninius rekordus.

Algirdas Dačkevičius

Pasak trenerės Linos Kaveckienės, greta Luko rikiuojasi ir kita telšiškė lengvaatletė Karolina Vaitkevičiūtė. Ypač jiems puikiais rezultatais „derlingas“ liepos mėnuo.
Lietuvos jaunimo čempionate, kuris vyko liepos 7-9 dienomis Alytuje, Lukas Sutkus 400 metrų bėgimo rungtyje nesulaukė varžovų pasipriešinimo, tad be didelių pastangų iškovojo pirmąją vietą (48,16 sek.), o Karolina Vaitkevičiūtė 800 metrų nubėgo per 2.20,81 sek. ir džiaugėsi antrąja vieta.
Šiuos lengvaatlečius sėkmė lydėjo ir Baltijos šalių jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos komandiniame čempionate, vykusiame liepos 16-17 dienomis Vilniuje, kur rungėsi geriausi jaunių U-18 (16-17 metų) ir jaunimo U-20 (18-19 metų) lengvaatlečiai.
Šiame čempionate jaunimo grupėje lygių nebuvo Lukui, kuris 400 metrų nubėgo per 47,41 sek. ir pagerino šios rungties bėgimo asmeninį rekordą. „Šiemet tai jau ketvirtas kartas, kai Lukas gerina savo asmeninius rekordus“,— džiaugėsi jo trenerė Lina Kaveckienė. Puikiai jaunajam telšiškiui sekėsi ir mišrioje estafetėje 4X400 m (2 mergaitės ir 2 berniukai). Lukas, garsėjantis savo rekordais, bėgo ketvirtajame etape, svariai prisidėdamas prie Lietuvos komandos pirmosios vietos laimėjimo (komandinis rezultatas — 3.26,86 sek.).
Trenerė taip pat pasidžiaugė ir Karolina Vaitkevičiūte, kuri jaunių grupėje 1500 metrų įveikė per 4.48,02 sek., užsitikrindama čempionate trečiąją vietą. Prieš šį čempionatą Karolina Vilniuje treniravosi 5 dienų stovykloje kartu su trenere Lina Kaveckiene. Mergaitė liepos 23-iąją išvyks į XVI Europos jaunių olimpinį festivalį, vyksiantį liepos 24-30 dienomis Slovakijoje. Ji bėgs 800 metrų. Lukas beveik mėnesį nuo birželio 28 d. iki išvykimo į Kolumbiją, kur rugpjūčio 1-6 dienomis vyks Pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionatas, treniruojasi su olimpiečiais Vilniuje. Jis Kolumbijoje irgi varžysis pamėgtoje rungtyje — bėgs 400 metrų. Palinkėkime jam naujo šios rungties asmeninio rekordo!
Džiaugsminga žinia ta, jog kartu su Lietuvos jaunimo rinktine į Kolumbiją vyks ir Luko trenerė Lina Kaveckienė. Tai didžiulė garbė ir puikus Lietuvos lengvosios atletikos federacijos įvertinimas.