Nori, kad atliekas vežtų… šunkeliu

Kelias vietomis tėra bjauriai duobėtas žvyrkelis.

Telšiuose plačiai buvo reklamuojama Gaudikaičių atliekų surinkimo aikštelė. Čia galima pristatyti statybos, chemines, baldų, rūbų bei kitokias atliekas. Piliečiai raginami jų neišversti pakelėse ar miškuose, o atvežti į aikštelę.

Alvydas Ivoncius

Gabendamas į šią aikštelę statybines atliekas, Savivaldybės tarybos narys Almantas Lukavičius pasipiktino keliu ir jį nufotografavęs, nuotraukas atsiuntė mums. „Tokiu keliu gali važinėtis nebent tie, kurie nori sulaužyti savo automobilius“,— piktinosi Tarybos narys. Kelias kažkada buvo asfaltuotas, dabar — vien duobės. Pasak A.Lukavičiaus, Telšių regiono atliekų tvarkymo centras paprašė padidinti atliekų rinkliavą, tačiau nesirūpina kelio sutvarkymu. Užtat gyventojai raginami nebuitinių atliekų nepalikti prie konteinerių, neišmesti bet kur, o atvežti į šią aikštelę.
A.Lukavičius kreipėsi į Telšių regiono atliekų tvarkymo centrą. Ten esą jam paaiškino, kad kelias yra servitutinis, juo naudojamasi ne vien dėl tos aikštelės. Tarybos nario manymu, tai biurokratinis išsisukinėjimas. Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Rimantas Adomaitis yra Telšių rajono savivaldybės tarybos narys, darbietis. O darbiečiai priklauso valdančiajai koalicijai, tad seniai galėjo sutvarkyti tą kelią. Galiausiai, įrengiant aikštelę, buvo akivaizdu: toks kelias netinkamas.
Bet, aišku, negi Telšių regioniniam atliekų tvarkymo centrui svarbu piliečių automobiliai. „Žmogus, kartą tokiu keliu atvežęs ką nors, kitąsyk gali nuspręsti suversti atliekas prie konteinerių ar kitur. O dar žada prie konteinerių įrengti vaizdo kameras, kad sudrausmintų žmones į juos nemesti netinkamų atliekų. Gal pirmiau tegul kelią sutvarko…“,— pasiūlė A.Lukavičius.