Lietuvos vėliava plevėsavo tarptautinėse ištvermės jojimo varžybose Lenkijoje

Liepos 1-ąją sporto klubo „Topolis“ komanda iš Telšių su raitele Kornelija Rubežiūte ir arabų veislės žirgu Poliu dalyvavo tarptautinėse ištvermės jojimo varžybose. Pasibaigus joms, Kornelija išdidžiai stojo ant antrosios vietos nugalėtojų laiptelio Lenkijoje, Walewicoje.
Aušra Viesulė

Sporto klubo „Topolis“ trenerė

Birželio 28-ąją komanda pajudėjo į Lenkiją. Visa kelionė, priekaboje vežant savo kompanioną žirgą, truko apie 10 valandų. Nuvykus į vietą, žirgą iškart apžiūrėjo veterinarijos gydytojas, norėdamas įsitikinti, ar jis atvyko sveikas.
Kitą dieną, penktadienį, anksti iš ryto visi šurmuliavo Walewice arklidėse: šėrė žirgus, juos vedžiojo, lengvai jodinėjo. Susirinko 42 dalyviai, tarp kurių buvo daug duetų iš Lenkijos, Bulgarijos, Vokietijos, Švedijos, Turkijos, Arabijos ir vienintelis duetas iš Lietuvos. Deja, dėl sudėtingų trasų iš 42 duetų distanciją baigė tik 28.
Ištvermės jojimo sportas įdomus tuo, kad ypatingas dėmesys skiriamas žirgui, kurį apžiūri net trys veterinarijos gydytojai, nuolatos dalyvaujantys tarptautinio lygio ištvermės jojimo varžybose. Taigi penktadienio vakare „Topolio“ klubo žirgas Polis turėjo įveikti pradinę veterinarinę patikrą, kurios metu buvo tikrinamas širdies darbas, akių gleivinė, dehidratacija, žarnyno darbas bei žiūrima bėgsena (ar nėra šlubas, raumenų tonusas). Po pradinės veterinarinės patikros ir gavus aukščiausius žirgo sveikatos rodiklius (visi rodikliai A), buvo leista kitą dieną startuoti.
Polis ilsėjosi, o komanda vyko į susirinkimą, kuriame buvo rodomi žemėlapiai ir aiškinamos jojimo trasos. Esant komplikuotiems žemėlapiams bei sudėtingam gruntui, teisėjų sprendimu trasos buvo pakeistos į du ratus: 20 km ir 10 km distancijas. Taigi duetas 100 km turėjo įveikti keturiais ratais: 30 km, 30 km, 20 km, 20 km. Po kiekvieno rato raitelis privalėjo per 15 min. suspėti atgaivinti žirgą (jį pagirdyti, pašerti, jei reikia, apipilti vandeniu) ir pristatyti į veterinarinę patikrą privalomai apžiūrai. Po visko likdavo dar 25 min. poilsiui, kol vėl reikėdavo joti. Ilgiausia distancija šiose varžybose buvo 140 km. „Topolio“ klubo duetas Kornelija Rubežiūtė su žirgu Poliu turėjo susirinkusi kvalifikacijas joti CEIJ1* (100 km tarptautinė distancija jaunimo užskaitoje).
Sporto klubo „Topolis“ komanda džiaugiasi, kad po visų keturių ratų duetas pasiekė finišą su sveiku žirgu. Polio visi rodikliai buvo A. Duetas visą 100 km įveikė 13,8 km/h greičiu ir laimėjo sidabrą. Auksas šioje distancijoje atiteko Lenkijos pilietei Majai Mirczak su žirgu Baladit, kuri distanciją įveikė 13,9 km/h greičiu. Buvo didžiulė garbė tarp visų vėliavų matyti aukštai iškeltą ir mūsų šalies trispalvę!
Kornelija Rubežiūtė sporto klubą „Topolis“ lanko jau aštuonerius metus. Per tą laiką Kornelija pasiekė įspūdingų laimėjimų: dalyvavo keturiuose Lietuvos ištvermės jojimo čempionatuose – Ištvermės jojimo čempionatas 2020, 84 km; Jaunų žirgų, jaunų raitelių ir mėgėjų čempionatas 2019, 47 km, pirmoji vieta; Jaunų raitelių čempionatas 2017, 48 km, pirmoji vieta; 2017 metais ištvermės jojimo varžybų reitinguose vaikų užskaitoje išrinkta stipriausia ištvermės jojimo raitele. Ir daugelyje kitų varžybų mergina užėmė prizinių vietų.
Paklausus Kornelijos, kaip ji jaučiasi po varžybų, raitelė atsakė, kad išsipildė jos svajonė atstovauti Lietuvai tarptautinėse ištvermės jojimo varžybose. Ji labai laiminga ir be galo džiaugiasi sėkme.
Sporto klubo „Topolis“ savininkai Sigutė ir Saulius Lečkauskai džiaugiasi ir didžiuojasi dueto pasiekimais. Be abejonės, sunkiausias darbas tenka ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam dueto paruošimui. Ištvermės jojimo sporte pasiektas finišas su sveiku žirgu yra didžiulis pasiekimas, o matyti duetą nepavargusį ir toliau noriai dirbantį – kiekvieno trenerio svajonė.

Aušros Viesulės nuotr.

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.