Savivaldybės administracijos „šmugeliavimas“ rajonui kainavo dešimtis tūkstančių eurų

Savivaldybės administracija dėl valdininko ir projekto vadovo kaltės patyrė dešimčių tūkstančių eurų nuostolį. O viskas prasidėjo senokai, kai Savivaldybės administracija dėl rekonstruojamo Telšių kultūros centro užsispyrė: neva salėje sumontuotos ne tokios plokštės, kokių reikėjo. Darbus atlikusi UAB „Versina“ plokštes pakeitė, bet vėliau kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą. Jis ieškinį atmetė. Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies panaikino Šiaulių apygardos teismo sprendimą ir nustatė, kad kalčiausia buvo pati Savivaldybės administracija, todėl privalo sumokėti „Versinai“ dešimtis tūkstančių eurų.
Alvydas Ivoncius

Šiaulių apygardos teismas ieškinį atmetė
„Versina“ kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą su ieškiniu, kuriuo prašė priteisti iš Telšių rajono savivaldybės administracijos 27 tūkst. 313 eurus už papildomai atliktus darbus bei 114 tūkst. 602 eurų dydžio indeksuotos darbų, atliktų po 2017 metų rugsėjo 1 dienos, kainos ir faktiškai apmokėtos darbų kainos skirtumą, 5 procentų dydžio palūkanas nuo priteistos sumos už laikotarpį nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.
„Versina“ baigė Telšių kultūros centro rekonstrukciją, pradėtą senokai, dar vėliau bankrutavusios UAB „Dovirma“.
Teismui „Versina“ aiškino, kad Savivaldybės administracija nesumokėjo pabrangusios darbų kainos ir nesumokėjo už koncertų salės sienų apdailos perdarymo darbus.
„Versina“ tikino, kad dėl sienų apdailos vadovavosi techniniu projektu, konsultavosi su projektų vadovu Algirdu Žebrausku. Sumontavus sienų akustines plokštes, Savivaldybės administracija pretenzijų nereiškė. Tačiau, kai „Versina“ nesutiko sumažinti darbų kainos, Savivaldybės administracija pareiškė esą akustinės plokštės netinkamos. Ginčas truko ilgokai. Galiausiai „Versina“, kad būtų baigti darbai ir pasirašyti jų priėmimo dokumentai, pakeitė plokštes, bet Savivaldybės administraciją perspėjo, jog kreipsis į teismą.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 55)