Apsukri moteris rinkėjus papirkinėjo net dviejų politikų naudai

Išankstinis balsavimas vyko šiame Savivaldybės pastate. Į jį ir atkeliavo papirkti rinkėjai. Nuotr. iš Redakcijos archyvo.

(Pabaiga. Pradžia Nr. 55)

Birželio 6 dieną Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų teisėja Jurgita Staševičienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje G.S. kaltinta rinkėjų papirkinėjimu. Moteris nuteista teismo baudžiamuoju įsakymu. G.S. rinkėjus papirkinėjo socialdemokrato Sauliaus Urbono ir „valstiečio“ Imanto Motiejūno naudai. Abu politikai neigė prašę G.S. papirkinėti rinkėjus. Pirmojoje straipsnio dalyje paskelbėme nuteistosios G.S. ir jos papirktų piliečių paaiškinimus. Dabar atskleidžiame, kaip papirkinėtoja įkliuvo ir ką tyrėjams aiškino minėti politikai.
Alvydas Ivoncius

Balsuotojai atrodė asocialiai
Kaip liudytoja Rinkimų komisijos narė Ž. M. paaiškino, kad 2023 metų kovo 1 dieną dirbo Telšių savivaldybėje išankstiniuose rinkimuose balsavimo komisijoje. Apie 18 valandą 15 minučių balsavimo patalpose pastebėjo, kad įėjo grupelė asmenų: viena moteris ir trys vyrai. Iškart kilo įtarimas, kad asmenys yra atvežti balsuoti.
Prie jos priėjo moteris, ji atrodė šviesių plaukų, žydrų akių, vilkėjo kreminės spalvos dygsniuotą striukę, pilkos spalvos kelnes, apie 165 centimetrų ūgio, apie 35-40 metų amžiaus. Pagal pateiktą asmens dokumentą suvedė moters duomenis, nustatė, kad ji neturi deklaruotos gyvenamosios vietos, todėl ją nusiuntė pas kitą komisijos narį H.A., kuris dirbo su programa, skirta deklaruotos gyvenamosios vietos neturintiems asmenims.
Moteris laukė, o prie jos priėjo kitas vyriškis. Vyriškis buvo su ūsais, pradėjusia augti barzda, turėjo užsidėjęs juodai pilkos spalvos kepurę, vilkėjo chaki spalvos striukę, tamsios spalvos kelnes, 174 centimetrų ūgio, 50-60 metų amžiaus. Asmuo atrodė nesiprausęs, į akis krito nešvarios rankos, rūbai taip pat nešvarūs, išteplioti. Jis pateikė savo asmens dokumentą, jam atspausdino balsavimo biuletenius, padavė voką bei paaiškino, kad balsavęs turės įdėti biuletenius į mažą voką, užklijuoti, mažą voką įdėti į didelį voką, jį užklijuoti ir sugrįžti pas ją. Dideliame voke buvo įdėta rinkėjo kortelė, nurodė jos neišimti iš voko. Vyriškis išėjo į balsavimo kabiną. Ji tuo metu išėjo pažiūrėti, ar lauke nėra kokio autobusiuko ar automobilio, kuriuo asmenys galimai buvo atvežti balsuoti, nes jai su kita darbuotoja kilo įtarimų. Įtarimai kilo dėl to, kad asmenys atėjo būriu, buvo apsirengę nešvariai, nuo jų sklido nemalonus kvapas. Lauke, Savivaldybės aikštelėje, nepastebėjo jokių įtartinų automobilių, todėl grįžo į balsavimo patalpas.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr.56)