Sumanė „politiškai pasipelnyti“ iš žmogaus tragedijos

Savivaldybės administraciją šiemet ištiko skaudi netektis – savo noru iš gyvenimo pasitraukė darbšti, pareiginga darbuotoja. Deja, jos mirtis kai kuriems politikams suteikė peno spekuliacijoms.

Šiemet Savivaldybės administraciją sukrėtė skaudi žinia – nusižudė Švietimo ir sporto skyriaus darbuotoja. Jaunos, ištekėjusios moters mirtis sukėlė skausmą šeimai, bendradarbiams. Bendradarbiai ją vertino kaip pareigingą, darbščią, kruopščią darbuotoją. Nerašėme apie šią tragediją, laikydamiesi diskretiškumo. Žmonės savo noru šį pasaulį palieka ne be priežasties, ne be sieloje tvyrančios įtampos, atsirandančios dėl įvairių, taip pat ir sveikatos, problemų. Tačiau dabar rašyti tenka todėl, kad kai kurie įvykiai jau reiškiasi platesniame Savivaldybės kontekste.

Alvydas Ivoncius

V.Rumšienė bematant nustatė „kaltininką“
Deja, ne visiems diskretiškumas tragedijos dienomis buvo svarbus. Savivaldybės tarybos narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Telšių rajono skyriaus pirmininkė Vilma Rumšienė netrukus socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje paskelbė emocionalų, tačiau, manytume, labai gluminantį ir šokiruojantį tekstą.
V.Rumšienė pareiškė, kad kreipiasi į merą „rajono gyventojų ir Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie išrinko mane į Telšių rajono savivaldybės tarybą, vardu“. Ji tikino esanti susirūpinusi „dėl Telšių rajone vykstančių skaudžias pasekmes sukėlusių įvykių“. Todėl Tarybos narė dėsto, kad neva „kiekvienam Telšių rajono gyventojui yra žinoma, kad po 2023 m. rajono savivaldybės rinkimų pradėjus dirbti naujai išrinktai valdžiai, Telšių rajono savivaldybės administracijoje tvyro įtampa“. Čia, kaip sakoma, rėžta iš peties: vargiai kiekvienam rajono gyventojui žinoma ar nežinoma apie kažkokią menamą įtampą Savivaldybės administracijoje.
Vis dėlto V.Rumšienė nesivaržydama piešė niūrų, kaip dabar madinga sakyti, psichologinio klimato Savivaldybės administracijoje paveikslą: „Darbuotojai šneka apie daromą spaudimą, darbą savaitgaliais, apie galimai esamą nuolatinį mobingą ir šeimos įsipareigojimų ignoravimą“.
Vėlgi turime stabtelti ir klausti ponios V.Rumšienės: o kodėl valdiškoje įstaigoje turi būti rūpinamasi kažkokiais „šeimos įsipareigojimais“? Ką, negi meras, Savivaldybės administracijos direktorius turi rengti „valandėles“ ir klausti, ką kuris darbuotojas ar darbuotoja įsipareigojo savo sutuoktiniui ar sutuoktinei, vaikams, tėvams, ir ar vykdo tuos įsipareigojimus?

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr.29)