Atnaujinti mokyklų aikštynai — visiems?

Net didžiausi Telšių rajono valdžios kritikai turi pripažinti — Žemaitijos sostinėje , o ir rajone, nors ir pamažu, tačiau gražėja viešosios erdvės, tvarkomi ir atnaujinami visuomeniniai pastatai ar objektai.
Lina Dijokienė

Laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“ ne kartą rašė apie Telšių mokyklų aikštynų renovacijos problemas. Vis dėlto naujuosius mokslo metus pasitinka jau keturių — Žemaitės ir „Džiugo“ gimnazijų bei „Ateities“ ir „Kranto“ progimnazijų moderniai sutvarkyti stadionai.
Be abejo, nauja infrastruktūra nepraslydo pro gyventojų akis — ne vienas miestietis, ne tik minėtų švietimo įstaigų moksleiviai, mielai pasportuotų tokiuose aikštynuose. Bėda ta, kad kai kuriuose jų pasitinka uždari vartai ir kabančios spynos…
Nepatenkintus miestelėnus netrukus turėtų nuraminti Telšių rajono savivaldybės tarybai jau šio mėnesio posėdžiui teikiamas naujas Telšių rajono bendrojo ugdymo įstaigų sporto aikštynų naudojimo tvarkos aprašas. Jo rengėjas — Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vygantas Macevičius.
Jis Švietimo, kultūros ir sporto komitete aiškino, jog iki šiol į kai kuriuos aikštynus (pavyzdžiui, Žemaitės gimnazijos) gyventojai pasportuoti nebuvo įleidžiami, nes tiesiog tie objektai dar nebuvę „priduoti“. Dabar tai turėtų pasikeisti ir visi norintys sportuoti galės tai daryti.
Pagal aikštynų naudojimo tvarkos aprašą, kuriam jau pritarė Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas, Telšių rajono bendrojo ugdymo įstaigų direktoriai, gavę raštišką pageidaujančių naudotis sporto aikštynais prašymą, suderina naudojimo laiką ir įstatymų numatyta tvarka sudaro naudojimo sutartį. Tai nereiškia, kad bet kuris telšiškis, sumanęs apibėgti kelis ratus mokyklos stadione, turės kaskart raštiškai kreiptis į mokyklos vadovą. Šis punktas, anot V. Macevičiaus, skirtas tiems, kas ketina sportuoti organizuotai. Pavieniai gyventojai galės aikštynuose sportuoti laisvai, jei tik laikysis tam tikrų taisyklių ir tuo metu ten nevyks kūno kultūros pamokos ar kokie kiti mokyklų bendruomenių renginiai.
Pagal Aikštynų naudojimosi aprašą, naudotojams draudžiama leisti naudotis sporto aikštynais kitiems asmenims, sporto aikštynų teritorijose būti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, vartoti alkoholinius gėrimus, rūkyti, šiukšlinti. Be to, naudotojai ugdymo įstaigoms turėtų atlyginti žalą, jei tokia atsirastų sportuojant.
Komiteto diskusijoje kalbėta apie tai, kad kai kuriuos aikštynus turėtų labiau prižiūrėti tų mokyklų sargai, o jų nesant reikėtų pasirūpinti vaizdo kameromis.