Telšių samariečių „Atiduotuvė“ — projektas ir vargstantiems, ir geradariams

Savanorės samarietės Marytė ir Danutė bei Telšių samariečių vadovas Kazimieras Mitkus džiaugiasi, jog gali padėti žmonėms.

Dažno mūsų buityje, ypač augant vaikams, atsiranda dar gerų, bet jau nebereikalingų daiktų. Susiduriame su dilema: išmesti lyg ir gaila, o ieškoti pirkėjų dėl nedidelės daikto vertės neverta ir laiko gaila… Gana dažnai tokie daiktai, nors ir skaudančia širdimi, kad galėtų dar kam nors pasitarnauti, keliauja šiukšlių konteinerių link.

Lina Dijokienė

Telšių samariečių vadovas Kazimieras Mitkus, neslėpdamas pasididžiavimo savo vadovaujamos organizacijos savanorių pasiaukojimu ir nuoširdumu, pristato jau daugiau kaip aštuonis mėnesius puoselėjamą ir auginamą, geradarių aukomis paremtą projektą „Telšių atiduotuvė“. Čia viename iš buvusių Telšių kareivinių garažų Žemaitijos sostinės vargstantieji, nepasiturinčiai gyvenantieji, gali rasti įvairių daiktų, drabužių, baldų ar namų apyvokos reikmenų — tam, kam paprastai nedideles pajamas gaunantiems, vos suduriantiems galą su galu, nebelieka lėšų. „SADM projektui „NVO ir bendruomenių veiklos stiprinimas“, administruojamam Telšių rajono savivaldybės, Telšių samariečiai pateikė paraišką pagal vieną iš prioritetų „Labdaros ir paramos akcijų organizavimas“. Tai mūsų organizacijos įgyvendinamas tęstinis socialinis projektas „Telšių atiduotuvė“. Jam iš paprašytų 3000 eurų projektus svarsčiusi ir vertinusi seniūnaičių sueiga paskyrė 1990 eurų“,— pasakojo K.Mitkus. Ši parama, pasak pašnekovo, leidžia dar labiau plėtoti veiklą, nors šiek tiek atlyginti atiduotuvėje plušantiems savanoriams.
Telšių samariečių vadovas prisiminė, jog šio sumanymo pradžia buvusi labai sunki — kurtasi itin sudėtingomis sąlygomis viename iš buvusių Telšių kareivinių teritorijoje stovinčių garažų. Kęsdami darganą, stokodami elementarių dalykų, samariečių savanoriai tik didelio entuziazmo ir pasiaukojimo idėjai dėka projektą ne tik pradėjo, tačiau ir toliau sėkmingai vysto. K.Mitkus sako, kad ilgainiui jų savanorių užsispyrimas ir geradarystės ėmė duoti vaisių: pamažu gerėjo sąlygos, buvo įvesta elektra, užtaisyti garažo plyšiai, atsirado biotualetas ir pan. Ypač geranoriškai talkina Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas.
Telšių „Atiduotuvėje“ ketvirtadienio popietę pasitiko dvi čia triūsiančios savanorės samarietės Danutė ir Marytė. Moterys džiaugėsi rūpestingu ir aktyviu savo vadovu, pasakojo apie kasdienį savo darbą — geradarių atvežtų daiktų tvarkymą, skirstymą, pagalbą tiems, kas ateina čia susirasti reikalingų drabužių ar daiktų. Šiuo metu, anot savanorių, ypač ieškoma šiltesnių drabužių, rudeninės ar žieminės avalynės.
Čia pat, atiduotuvėje, drabužių sau ir savo vaikams rinkosi jauna telšiškė, atėjusi su dviem savo mažyliais. Moteris neslėpė, jog jai iš čia gaunama parama labai praverčia. Berniukas šypsojosi — šįkart į namus jis parvažiuos nors padėvėtu, bet dar visai geru dviratuku. „Kai užaugsiu, atvešiu du“,— nuoširdžiai žadėjo vaikas.
Visi — kas gali atiduoti ir kam reikia pagalbos — į Telšių atiduotuvę gali kreiptis jos darbo valandomis: II — 9-12 val., IV — 14-17 val., VI — 10-13 val.