Čempionės svajonė — kuo daugiau jaunųjų telšiškių išmokyti žaisti šachmatais

Simona Limontaitė-Kiseleva neseniai tapo Lietuvos moterų šachmatų „Žaibo“ čempionato nugalėtoja.

Šie metai ypač sėkmingi tarptautinei moterų šachmatų sporto meistrei telšiškei Simonai Limontaitei-Kiselevai. Ji kovo mėnesį Lietuvos moterų klasikinių šachmatų čempionate laimėjo pirmąją vietą, o visiškai neseniai, besibaigiant lapkričiui, mūsų šalies moterų „Žaibo“ šachmatų čempionate pelnė nugalėtojos laurus.

Algirdas Dačkevičius

Simona šalies moterų klasikinių šachmatų čempione buvo tapusi ir anksčiau, o pernai jos niekas neįveikė Lietuvos moterų greitųjų šachmatų čempionate.
Į šachmatų pasaulį telšiškė atėjo nuo ankstyvos vaikystės. Pirmuoju treneriu reikėtų laikyti jos tėtį Henriką Limontą, iki šiol mąsliai pasinėrusį į šachmatų žaidimą, o tuomet keturmetei dukrai parodžiusį šachmatų figūrų ėjimus žaidimo lentoje. Mergaitę šachmatai labai sudomino, o trauka prie jų, perpratant vis daugiau žaidybinių paslapčių, tapo įdomiu laisvalaikio leidimu. Jau būdama septynerių, telšiškė dalyvavo Vilniuje respublikiniame vaikų šachmatų čempionate „Nykštuko taurė“ ir laimėjo antrąją vietą.
„Po to ilgai manęs „nepaleido“ antrosios vietos. Jas laimėjau kas dvejus metus dalyvaudama Lietuvos vaikų šachmatų čempionatuose: iki 10, 12, 14, 16 metų amžiaus.
Vykau ir į Europos vaikų šachmatų čempionatą“,— šypsodamasi pasakojo Simona. Mokykliniais metais ją treniravo Vytautas Gembutas.
Būdama septyniolikametė, mergina jau atstovavo Lietuvos moterų šachmatų rinktinei ir suaugusiųjų kategorijoje rungėsi Švedijoje. Tarptautine moterų šachmatų sporto meistre Simona tapo besimokydama Vilniaus Gedimino technikos universitete, kur studijavo įstaigų vadybą. Iškalbus faktas tai, kad vienu metu kategorijoje iki 20-mečių moterų šachmatininkių ji buvo devyniolikta pasaulyje. Vilniuje telšiškę treniravo tarptautinis šachmatų sporto meistras Vaidas Sakalauskas.
Pasak Simonos, šachmatus yra pamėgusi ne tik ji, bet ir broliai. Vyresnysis Sigitas jais ypač domėjosi iki 9 klasės ir lankė jaunųjų šachmatininkų būrelį, bet šiuo metu yra pasukęs į kompiuterijos pasaulį — programavimą. Jaunėlio Martyno pasiekimai didesni: jis yra atstovavęs Lietuvos jaunių šachmatų rinktinei, o šiuo metu susidomėjęs šachmatų uždavinių sprendimu. Šioje srityje jis buvo pelnęs antrą vietą pasaulyje. Tik mamai labiau patinka šaškėmis žaisti.
Simona pastebėjo, kad nuo vaikystės mielai bičiuliauja su pusbrolio dukra Deimante Daulyte, puikiais pasiekimais garsėjančia Lietuvos šachmatų čempionatuose. Šiuo metu tarptautinė šachmatų sporto meistrė savo likimą yra sujungusi su šios sporto šakos didmeistriu iš Prancūzijos, tačiau tai netrukdo moteriai atstovauti mūsų šalies šachmatininkams įvairiuose čempionatuose.
Šachmatai palengva ateina ir į Simonos mažųjų atžalų pasaulį. Penkiametė dukrelė Sofija jau žino jų ėjimus lentoje ir mėgsta pažaisti su seneliu Henriku, o jos broliukui trejų metų Nikolajui — dar viskas prieš akis.
Pastaruoju metu Simona dirba šachmatų trenere Telšių sporto ir rekreacijos centre. Sportininkė mano, kad vaikus reikėtų mokyti žaisti šachmatais jau nuo darželinukų. Jos didžiausia svajonė — atidaryti savo šachmatų mokyklą ar bent klubą. Palinkėkime čempionei iš Telšių, kad ši svajonė virstų realybe.

2 Komentarai

  1. Manau, kad visose Lietuvos mokyklose per Kūno kultūros pamokas per mėnesį turėtų būti skirta 4-8 pamokos šachmatų ir šaškių tema. Tai aktualu žiemos mėnesiais, kai lauke šalta ir darganota. Tai manau tikrai lavina vaikų ir paauglių sugebėjimus logiškai mąstyti, protauti o tuo pačiu ir malonus užsiėmimas ką ir parodo rezultatai. Sėkmės.

Komentarai nepriimami.