Lietuvos Prezidentė įvertino Telšių gimnazistų akciją

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino ir už originalumą, pilietiškumą, gebėjimą sutelkti ir meilės Lietuvai puoselėjimą trispalve apdovanojo Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos komandą, pristačiusią originalią idėją — Nepriklausomybės akto pasirašymo inscenizaciją.

Iš pusantro tūkstančio — tarp dvidešimt septynių geriausių! Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokinių inscenizacija Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ pateko tarp pačių įsimintiniausių ir gavo apdovanojimą iš pačios Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų.

Lina Dijokienė

Inscenizavo šimtmečio įvykį
Minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos Gitanos Piktužytės ir lietuvių kalbos mokytojos Kristinos Ežerskienės, sukūrė 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo inscenizaciją. Joje gimnazistai 1914-1918 m. Lietuvos istorinių įvykių kontekste atkartojo prieš šimtą metų dvidešimties signatarų atliktą visai lietuvių tautai reikšmingą žygdarbį — Nepriklausomybės akto pasirašymą.
Vasario 15 d. Žemaičių muziejuje „Alka“ Nepriklausomybės akto pasirašymo inscenizacija buvo pristatyta Telšių miesto bendruomenei.

Kad daugiau sužinotų
Šis Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos sumanymas buvo užregistruotas Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuotoje akcijoje ir sulaukė atgarsio.
Tačiau pats pirminis sumanymas buvo gerokai paprastesnis. Kūrybiškų mokytojų idėja paraginti mokinius pasimokyti kitaip…
„Tikslas buvo labai paprastas. Norėjosi, kad mokiniai ne tik žinotų apie šį įvykį, tačiau ir įdėmiau panagrinėtų to meto istoriją, šio ypatingo Lietuvai įvykio kontekstą. Žinoma, kad įgyvendintų sumanymą, mokiniams teko gerokai padirbėti: ne tik sužinoti menkiausias Nepriklausomybės akto pasirašymo peripetijas, bet ir pasidomėti pačiais signatarais, įsidėmėti jų ypatybes, aprangos stilių, kitas svarbias detales“,— sakė viena iš projekto vadovių, istorijos mokytoja Gitana Piktužytė. Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Ežerskienė parengė scenarijų, padėjo pasiruošti inscenizacijos dalyviams.

Vyko į Prezidentūrą
Kovo 2 dieną Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos parengtos ir įgyvendintos inscenizacijos komanda: mokiniai ir jų mokytojos, vyko į LR Prezidento rūmus. Čia Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino ir už originalumą, pilietiškumą, gebėjimą sutelkti ir meilės Lietuvai puoselėjimą trispalvėmis vėliavomis apdovanojo sumaniausius akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ idėjų autorius.
„Šių metų Vasario 16-ąją ilgai prisiminsime kaip šimtmečio įkvėptą pakilimą ir džiaugsmą. Savo išradingomis idėjomis, entuziazmu Jūs daug prisidėjote, kad valstybės jubiliejus taptų puikia, nuoširdžia ir spalvinga švente“,— sakė šventėje Prezidentė.
Prezidentės spaudos tarnyba informavo, jog, kaip visada, prie akcijos itin aktyviai prisijungė šalies mokyklos ir darželiai. Tarp jų išskirtinai pažymėta ir telšiškių iniciatyva.
Šalies vadovė padėkojo visiems dalyviams už patriotiškumą, kūrybingumą ir palinkėjo, kad kiekvienas valstybės gimtadienis būtų sutiktas taip pat vieningai ir džiugiai.
Po apdovanojimo ceremonijos telšiškiai nepraleido puikios galimybės dar kartą prisiliesti prie istorijos: užsuko į Signatarų namus ir savo akimis išvydo ten eksponuojamą Nepriklausomybės akto originalą.

Rekordinis skaičius
Prie kūrybingai sutikti Vasario 16-ąją kvietusios akcijos Lietuvos žmonės prisijungė itin gausiai ir pateikė rekordinį skaičių — net 1500 išradingų sumanymų, kaip švęsti Lietuvos gimtadienį. Prezidento rūmuose įvykusioje ceremonijoje pasidalinta ryškiausiomis ir nuoširdžiausiomis Valstybės atkūrimo dienos šventės akimirkomis ir apdovanotos 27 pilietinės iniciatyvos.
Per šešerius valstybės vadovės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ metus iš viso paskelbta 3,5 tūkst. idėjų, apdovanota per 130 originalių iniciatyvų.