Kultūrizmo čempionate — raumenų ir asmenybių šou

Raumeningų kūnų sporto šventė Telšiuose — Žemaitės dramos teatro salės scenoje.

Telšių Žemaitės dramos teatro salės scenoje praėjusį šeštadienį karaliavo sportas, kuriame laimi ne greitis, o grožis. Žemaitijos sostinėje surengtas Lietuvos kultūrizmo čempionatas Mero taurei laimėti.

Lina Dijokienė

Ryškių kūnų sportas
Net ir tie, kas nedaug domisi kultūrizmu, vis tiek atkreipia dėmesį į afišas, kuriose puikuojasi gražiais, raumeningais kūnais besišypsantys vyrai ir moterys. Kultūrizmo švente Telšių sporto centro „Džiugas Gym“ dėka galėjo pasimėgauti ir telšiškiai bei miesto svečiai. Kultūrizmu užsiimantys sportininkai visada turi galvoti, ką valgo, kiek miega ir kaip sportuoja, kad išliktų visada gražūs. Raumeningas, išpuoselėtas kūnas sėkmę atneša ne tik per varžybas, į tokį žmogų dėmesį visada atkreipiame ir gatvėje.
Kultūristai pasirodymo metu naudoja tepamą arba purškiamą grimą. Jis būtinas dėl ryškaus apšvietimo scenoje, išryškina šešėlius, todėl idealiai matyti visas sportininko raumenynas. Be grimo, anot specialistų, tiek raumenų nepamatytume.
Telšiuose įvykusiame atvirame Lietuvos kultūrizmo čempionate, be Lietuvos sportininkų, taip pat dalyvavo svečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos bei Vengrijos. Sportininkai varžėsi 9 kategorijose. Varžybas pradėjo ir žiūrovus išjudino žymus lietuvių reperis kultūristas „Ironvytas“.

Paskelbti laimėtojai
Jaunių iki 19 metų vyrų kultūristų kategorijoje laimėjo svečias iš Latvijos Dilans Kurepins, antroje vietoje palikęs jauniausią varžybų dalyvį iš Kauno Vytį Puodžiūkyną. Jaunimo iki 23 metų kategorijoje užtikrintai nugalėjo pernai metų jaunių iki 19 metų Lietuvos ir Baltijos čempionas, vieno jauniausio ir labai perspektyvaus trenerio Tado Minioto auklėtinis Vilius Petrik („Ekstratonusas“, Kaunas). Merginų Miss Bikini kategorijoje laimėjo Kamilė Račkelytė (tren. A.Ramonas, sporto klubas „Pegasas“, Kaunas). Moterų „Miss Shape“ kategorijoje nugalėjo viena tituluočiausių Latvijos sportininkių Elina Gumenuka. Vyrų „Athletic“ kategorijoje laimėjo lenkas Tobiasz Galazka. Veteranų vyrų daugiau kaip 40 metų amžiaus kategorijoje nugalėjo praeitų metų prestižinio turnyro „Mr. Universe“ kategorijos per 50 metų nugalėtojas Vytautas Sadauskas (tren. E.Sadauskaitė, „Uola“, Jieznas). Vyrų kultūristų iki 179 cm kategoriją laimėjo svečias iš Vengrijos Peter Molnar. Vyrų per 180 cm kategorijoje pirmoji vieta taip pat atiteko svečiams,— ją laimėjo latvis Aivars Gigjanis. Absoliučioje kategorijoje susirungė 6 sportininkai, trečiąją vietą iškovojo Vytautas Sadauskas (Lietuva), antrąją — Aivars Gigjanis (Latvija) ir čempionu tapo tituluočiausias turnyro dalyvis vengras Peter Molnar.
Komandinę įskaitą laimėjo Latvijos komanda, antri liko Garliavos sporto klubas „Fitness Factory Gym“, treti — „D’Atlantis“ Vilnius. Geriausių trenerių įskaitą pirmą kartą savo, kaip trenerio, karjeroje laimėjo labai greitai kylantis ir populiarėjantis treneris Gražvydas Naruševičius, antrąją vietą užėmė visiems jau gerai žinomas treneris iš Vilniaus Darius Lukoševičius bei trečiąją vietą iškovojo žinoma merginų trenerė Evelina Sadauskaitė.

Tarp nugalėtojų — ir komisaras
Vyrų naujokų kultūristų kategorijos lyderiais jau tradiciškai tampa Gražvydo Naruševičiaus auklėtiniai. Pirmąją vietą iškovojo Rokas Bernotas, o antrąją — Darius Kurpavičius, abu sportininkai atstovauja Garliavos sporto klubui „Fitness Factory Gym“. Trečiąją vietą iškovojo tikru siurprizu scenoje tapęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Komisarą su varžybiniu grimu, beje, nelengva buvo pažinti. L.Pernavą treniruoja treneris Andrius Pauliukevičius.
Generalinis policijos komisaras gavo padėką iš Lietuvos kultūrizmo federacijos prezidento Karolio Žilinsko už kultūrizmo populiarinimą tarp policijos pareigūnų. Įteikdamas padėką, federacijos prezidentas kalbėjo, jog retas tokias aukštas pareigas užimantis pareigūnas drįstų dalyvauti kultūrizmo varžybose, ir išreiškė viltį, kad komisaro pavyzdys bus gera paskata kitiems norintiems, tačiau nedrįstantiems, aukštas pareigas užimantiems žmonėms bei pareigūnams dalyvauti kultūrizmo varžybose.
Komisaro treneris A.Pauliukevičius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įspūdžiais: „Prieš pusantrų metų Linas Pernavas pakvietė mane kavos ir pasakė, kad nori išbandyti save varžybiniame kultūrizme“. Treneris sudėliojo planą, kaip komisaras turi valgyti ir treniruotis. Svarbiausias dalykas, pasak trenerio, buvo sureguliuoti komisaro miegą. Jis iki tol miegodavęs vos po 5 val., o raumenims auginti to nepakanka.
Komisaro užimta 3 vieta, anot jo trenerio, išskirtinis pasiekimas, nes dauguma dalyvių — 20-30 metų amžiaus. „Lino pasiekimas yra įrodymas, kad net turint karjerą, darbą, į kurį kasdien reikia važiuoti 100+ kilometrų pirmyn ir tiek pat atgal, šeimą ir 3 vaikus, esant daugiau kaip 40-ies, vis tiek galima gyventi sveikai ir gerai atrodyti!“— akcentavo generalinio komisaro treneris A.Pauliukevičius.

Džiaugėsi sėkme
Sporto centro „Džiugas Gym“ vadovas Stasys Mankevičius laikraščiui „Kalvotoji Žemaitija“ sakė, kad tiek iš čempionato dalyvių, tiek iš žiūrovų sulaukęs daug gerų vertinimų. „Renginys, manau, pavyko. Pavyko pritraukti daug gerų sportininkų. Svečiai liko sužavėti Telšiais — gražiu ir jaukiu miestu. Ypač smagu, kad čempionate dalyvavo policijos generalinis komisaras. Tai mums ir miestui padarė puikią reklamą. Mums, kaip organizatoriams, šis renginys — tai dar vienas impulsas ir toliau rengti gerus, įspūdingus reginius“,— kalbėjo sporto centro „Džiugas Gym“ vadovas.
Pasak S.Mankevičiaus, po truputį ir Žemaitijos sostinėje ima populiarėti kultūrizmas. Jis tikisi, kad tokie renginiai paskatins ne vieną susidomėti šiuo sportu. Sporto centro „Džiugas Gym“ vadovas per įvairias edukacijas, susitikimus ir parodomąsias treniruotes skatina jaunimą domėtis sveiku gyvenimo būdu, sportuoti, dirbti ir siekti gerų rezultatų.