Užsitęsusiam projektui — nauji reikalavimai

Bibliotekoje vėl pluša statybininkai.

Palyginti dar neseniai įkurtuves šventusioje Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vėl pluša statybininkai — laiptinėje stiklo sienas keičia gipso kartono plokštėmis, kažką montuoja antro aukšto vestibiulio lubose.

Lina Dijokienė

Nepatinka pokyčiai
Bibliotekos lankytojai ėmė nerimauti. Ypač dėl gipso kartono plokštėmis užkaltos laiptinės. Mat anksčiau, dar lipant laiptais, pro stiklines laiptinės sienas vėrėsi ypatinga erdvė, atskleidžianti Žemaitijos sostinės grožį. Bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė teigė, jog nieko konkretaus dėl prasidėjusių darbų negalinti pasakyti. Biblioteka šiame pastate įsikūrusi pagal panaudos sutartį, o visi darbai esą derinami su Savivaldybės statybos ir urbanistikos skyriumi. Direktorė užsiminė girdėjusi, jog naujų darbų ir pakeitimų prireikę, nes toks pastatas, koks buvo, esą neatitinkąs priešgaisrinių reikalavimų.

Projektas paseno?
Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gintauto Lukausko laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“ pasiteiravo, kodėl bibliotekos pastate, neseniai šventusiame įkurtuves, vėl pluša statybininkai? „Bibliotekos patalpose yra keičiama dalis sprendinių dėl jų neatitikimo priešgaisrinės saugos reikalavimams. Kadangi projektas buvo rengiamas 2006 metais, o bibliotekos patalpos buvo baigtos po dešimtmečio vykusių statybos darbų, iškilo poreikis koreguoti projekto sprendinius, susijusius su priešgaisrine sauga. Dėl šios priežasties Telšių VPGT atstovo nebuvo pasirašytas statybos užbaigimo aktas, o suremontuotų patalpų dalis buvo tik persiimta iš rangovo eksploatacijai, iki kol bus įdiegti numatyti sprendinių pakeitimai“,— aiškino Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas.

Prireikė pirkti darbus
Kaip laikraščiui „Kalvotoji Žemaitija“ paaiškino pašnekovas, pakoregavus ir suderinus sprendinius su VPGT, buvo įsigyti papildomi darbai, kurių vertė apie 67 tūkst. Eur. G.Lukausko teigimu, dėl pastato skaidymo į gaisrinius skyrius (laiptinė, atskiri pastato aukštai ir pan.), yra numatyta už minėtus pinigus atlikti vitrininių pertvarų ir gipso kartono pertvarų įrengimą, priešgaisrinių durų įrengimą, drenčerinę scenos gesinimo sistemą, atnaujinti gaisro signalizaciją (davikliai keičiami). „Nuspręsta nebepridavinėti objekto dalių atskirai, o įgyvendinus projektą pilna apimtimi, užbaigti statybą viso objekto, kas planuojama padaryti dar šiais metais. Ar statybos užbaigimo aktas bus pasirašytas 2018 m. — negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Viskas priklausys nuo prasidėjusių statybos užbaigimo procedūrų“,— sakė Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas. Tiesa, į klausimą, kodėl buvusios stiklinės pertvaros, jei jau kažkokių reikalavimų nebeatitiko, nebuvo pakeistos tinkamomis, pagal reglamentą stiklinėmis pertvaromis, Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas neatsakė. Belieka tik svarstyti, kodėl gražios, puikų vaizdą ir šviesą praleidusios stiklinės sienos laiptinėje, vedančioje į bibliotekos skaityklą, yra keičiamos į gipso kartono sieną. Ir ar dėl finansinių ar kažkokių kitų interesų nenukentės naujutėlės bibliotekos estetinis vaizdas?