Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė: „Labai myliu savo darbą“

Šią savaitę kurį laiką buvęs tuščias VšĮ Regioninės Telšių ligoninės direktoriaus darbo kabinetas, kai į užtarnautą poilsį pasitraukė ilgametė įstaigos vadovė Alma Vitkienė, vėl turi naują šeimininkę. Po konkurso rezultatų paskelbimo bei visų privalomų formalumų darbą pradėjo nauja ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė.

Lina Dijokienė

Laukia iššūkiai
Direktorės Jovitos Seiliuvienės kabinete žydi gėlės — su naujo darbo startu pasveikino ir kolegos, ir rajono vadovai. Visi supranta: nebus lengva. Tą sako ir pati ligoninės direktorė. „Tikrai nebus lengva. Išlaikyti regioninės ligoninės statusą, kai aplink stiprūs konkurentai, tikras iššūkis. Be to, nerimą kelia neaiškus sveikatos sistemos finansavimas, nedidinamas įstaigų biudžetas. Tikrai bus sudėtinga. Štai praėjusių metų gegužę padidinę atlyginimus medikams, o nedidinti tikrai negalėjome, metus užbaigėme minusiniu rezultatu. Vadinasi, mūsų dabar laukia svarbus uždavinys — kuo daugiau teikti paslaugų ir kuo daugiau uždirbti pinigų“,— pokalbį pradeda įstaigos vadovė. Direktorė tvirtino, jog jos, kaip įstaigos vadovės, pagrindinis veiklos tikslas — gerinti VšĮ Regioninės Telšių ligoninės pacientų saugą, sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

Sukaupta patirtis
Jovita Seiliuvienė turi solidžią tiek gydytojos, tiek medicinos įstaigos administravimo darbo patirtį. O medicina, rūpestis dėl sergančio, negaluojančio žmogaus, meilė savo darbui, savo ligoninei, jos darbuotojams, pasak direktorės, jai turbūt įgimtas dalykas — J.Seiliuvienės abu tėvai buvo daktarai. „Į ligoninės direktorės pavaduotojos pareigas parėjau kartu su tuomete ligoninės direktore Alma Vitkiene prieš 21-erius metus. Iš jos sėmiausi patirties, ji buvo pati geriausia mano mokytoja“,— nuoširdžiai apie savo pirmtakę kalba pašnekovė.
J.Seiliuvienė prisipažįsta, jog pasiryžti eiti į konkursą ligoninės vadovo pareigoms užimti buvo nelengva. Sprendimas atėjęs neiškart. Ji šypsosi, jog turėjusi net keturių mėnesių, kaip pati sako, psichologinės reabilitacijos laikotarpį. „Išėjau iš ligoninės direktorės pavaduotojos pareigų kartu su buvusia direktore. Dirbau ligoninės Vidaus ligų skyriuje gydytoja. Taip atsitraukiau šiek tiek nuo administracinio darbo. Tikrai, iš pradžių net nesiruošiau eiti į konkursą, nes jau buvau, ko gero, pavargusi, paskutiniai metai buvo nelengvi. Tačiau tie keturi mėnesiai gydytojos darbo man davė labai daug: pamačiau ligoninę iš kitos pusės, įžvelgiau kai kurias problemas, kurių anksčiau, dirbant administracijoje, buvo sunku pamatyti, o ir darbuotojai gal ne viską pasakydavo. Esu dėkinga Vidaus ligų skyriui, tas darbas mane labai praturtino. Dabar ateinu su dideliu vidiniu pasiryžimu, nusiteikimu, su visa širdimi, nes labai myliu ligoninę, myliu savo darbą. Esu turbūt paveldėjusi prieraišumą prie žmonių. Esu laiminga, labai džiaugiuosi, kad man pavyko laimėti konkurse. O kaip seksis dirbti, parodys laikas“,— kalbėjo J.Seiliuvienė.

Daugiau informacijos
Ligoninės direktorės pareigas pradėjusi eiti J.Seiliuvienė įsitikinusi, jog šiandien Regioninė Telšių ligoninė tapo patrauklia, kompaktiška, verta regioninės ligoninės statuso įstaiga. Vis dėlto naujoji įstaigos vadovė pastebi ir spręstinų problemų. „Nepatenkinti pacientai ir toliau laukia vizito pas specialistą gydytoją eilėse, medikai vis dar negauna padorių atlyginimų, o ligoninė laukia iš LR Sveikatos apsaugos ministerijos aiškumo — kokia linkme sukti: išlaikyti turimą poziciją ir ją stiprinti ar mažinti paslaugas, sukti geriatrijos, slaugos, terapijos ligoninės modelio link“,— neapibrėžtumo klausimą sveikatos apsaugos sistemoje kėlė J.Seiliuvienė.
Direktorės manymu, per didelis skaičius Telšių rajono gyventojų išvažiuoja gydytis į kitas tokio pat lygio gydymo įstaigas, nors tikrai kokybiškas tokias pat paslaugas gali gauti čia pat, namuose, Telšiuose. Žinoma, kad gyventojai gali rinktis, kur gydytis, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai žmonės, o ir jų šeimos gydytojai net nežino, jog Regioninėje Telšių ligoninėje teikiamos vienokios ar kitokios paslaugos, o pacientai visai be reikalo siunčiami kitur, taip patiria ir transporto išlaidų, ir kitų nepatogumų. „Manau, kad tikrai galime nemažai nuveikti šioje srityje daugiau bendraudami, pristatydami, pavyzdžiui, šiuo metu mūsų ligoninėje atliekamų tyrimų spektrą, gydymo paslaugų teikimo galimybes, kontaktuodami su bendrosios praktikos gydytojais, skleisdami išsamią ir naudingą informaciją per spaudą ar kitas visuomenės informavimo priemones. Reikia padėti pacientui ir jo šeimos gydytojui sužinoti, kokias paslaugas, tyrimo ir gydymo galimybes gali gauti tie, kas kreipiasi į VšĮ Regioninę Telšių ligoninę“,— kalbėjo J.Seiliuvienė.

Vilios specialistus
Tarp pirmiausia spręstinų problemų, vadovė paminėjo naujų specialistų pritraukimą dirbti į Telšių ligoninę. Pasak pašnekovės, šiuo metu labai trūksta vaikų ligų, vidaus ligų gydytojų, neurologų. Šiuo klausimu, ligoninės direktorės nuomone, reikės labai glaudžiai bendradarbiauti su Telšių rajono savivaldybe. Anot J.Seiliuvienės, šiuo metu vykdomas kartu su rajono savivaldybe projektas, kada yra skiriama lėšų apmokėti už jaunų gydytojų rezidentūrą, turėtų tęstis ir toliau, gal net labiau būtų išplėstas. „Gavę finansavimą, jauni medikai įsipareigoja atidirbti ligoninėje tam tikrą laiką. Dažnai pasitaiko, kad jie čia lieka ir toliau dirbti“,— savo mintimis dalijosi pašnekovė. Anot jos, derėtų perimti ir kitų savivaldybių patirtį, kaip prisivilioti jaunų specialistų — galbūt atėjo laikas pamąstyti apie pagalbą įsigyti būstą jauniems specialistams.

Pirmieji darbai
Vos pradėjusi savo darbą kaip ligoninės vadovė, J.Seiliuvienė jau rikiuoja savo pirmuosius darbus. Tarp jų — numatomas įstaigos kolektyvinės sutarties pasirašymas. Direktorė minėjo, kad Telšių ligoninėje veikia trys profesinės organizacijos, jos jau savo pasiūlymus yra pateikusios. Pasak įstaigos vadovės, laukia rimtos diskusijos dėl darbo apmokėjimo tvarkos, priedų ar priemokų skyrimo, papildomų atostogų dienų suteikimo ir kitų socialinių ekonominių garantijų ligoninės darbuotojams.

Planuose — naujas skyrius
Šiuo metu įstaiga yra pateikusi paraišką dalyvauti Europos Sąjungos finansuojamame geriatrijos projekte. „Planuojame, jog jau šiemet pavyks pradėti naujo — Geriatrijos skyriaus įkūrimo darbus. Tai būtų skyrius, skirtas žmonėms nuo 65-erių metų amžiaus. Turime jauną gydytoją geriatrą. Įsteigus Geriatrijos skyrių, žymiai pagerėtų senyvo amžiaus žmonėms teikiamų stacionarių paslaugų prieinamumas“,— apie planus pasakojo J.Seiliuvienė.

Gaus naują įrangą
Direktorė pasidžiaugė, kad turi gerą žinią. Šiuo metu ligoninės turimas 12 metų senumo, jau morališkai pasenęs, kompiuterinis tomografas, baigiantis metams, buvo sugedęs, o ir jo vamzdis keistas tris kartus. Kadangi VšĮ Regioninė ligoninė pagal insulto klasterį yra atraminė ligoninė, tai LR Sveikatos apsaugos ministerija Telšių bei dar keturioms šalies regioninėms ligoninėms centralizuotai nupirks po naują kompiuterinį tomografą. „Kompiuterinės tomografijos tyrimai labai padidina ambulatorinių konsultacijų skaičių, suteikia galimybę laiku diagnozuoti ir tiksliai gydyti ligas“,— pabrėžė naujos įrangos naudą pašnekovė.

Eilės turėtų sumažėti
Direktorės nuomone, reikėtų spręsti ir kitą opią problemą — tai pacientų eilės. „Nenormalu, kai žmonės paryčiais rikiuojasi į eilę, kad gautų talonėlį. Spręsime šitą problemą. Bandysime ne tik pritraukti naujų specialistų, bet ir tarsimės, kaip galėtume prailginti dabar dirbančiųjų darbo laiką, kad pacientams gydytojų paslaugos būtų prieinamos“,— išeitis svarstė ligoninės direktorė.

Geros perspektyvos
„Po penkerių metų Regioninė Telšių ligoninė turėtų būti tokia, kad ją rinktųsi Telšių miesto ir rajono gyventojai, kad joje būtų teikiamos akušerijos-ginekologijos paslaugos visos Telšių apskrities moterims, kad vaikučiai būtų kokybiškai gydomi Vaikų ligų skyriuje ne vien iš Telšių, bet ir iš Plungės bei Mažeikių rajonų. Turėdami gerai sukomplektuotą ortopedų-traumatologų komandą, privalome išlaikyti traumų centro reikalavimus atitinkančios įstaigos statusą, sumažinti mirtingumą nuo išorinių traumų. Šiuos tikslus padės pasiekti moderni ligoninės vadyba, komandinis administracijos darbas, pagrįstas pasitikėjimu vienas kitu, medicinos technologijų ir įrangos atnaujinimas, pastangos didinti medikų atlyginimus ir siekis pritraukti naujų specialistų, bei, žinoma, steigėjo — Telšių rajono savivaldybės palaikymas“,— pozityvia gaida pokalbį apie darbo pradžią ir veiklos perspektyvas užbaigė VšĮ Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė.

3 komentarai

  1. Būtų puiku, jei visa tai pasisektų įgyvendinti. Linkiu, šiai šauniai gydytojai-direktorei, didelės sėkmės, įgyvendinant keliamus iššūkius.

Daugiau nekomentuojama.