Savivaldybėje lankėsi AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki

Iš kairės: vyskupas Kęstutis Kėvalas, Administracijos direktorius Imantas Motiejūnas, rajono meras Kęstutis Gusarovas, akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki ir bendrovės viešųjų ryšių specialistė Kristina Gendvilė.

Vyskupas Kęstutis Kėvalas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Imantas Motiejūnas susitiko su akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva“ generaliniu direktoriumi Michal Rudnicki ir bendrovės viešųjų ryšių specialiste Kristina Gendvile. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės įdarbinimo, verslo plėtros, kultūros bei kitose srityse.

Apie AB „Orlen Lietuva“
AB „ORLEN Lietuva“ sudaro nuo 1980 m. dirbanti Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamykla, nuo 1999 m. pradėjęs veikti Būtingės terminalas bei nuo 1970 m. naftą ir jos produktus pumpuojantis Biržų naftotiekis.
Ši bendrovė yra viena žinomiausių ir didelę įtaką Lietuvos ekonomikai darančių bendrovių — didžiausia Lietuvoje mokesčių mokėtoja, didžiausia Lietuvos bendrovė pagal pajamas ir viena didžiausių šalies eksportuotojų.
Vienintelis Akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva“ akcininkas yra Rytų ir Centrinės Europos naftos perdirbimo sektoriaus lyderis — Lenkijos naftos koncernas „Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.“.

Pasitarimas
Telšių rajono savivaldybėje įvykusiame susitikime meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Imantas Motiejūnas pristatė bendrovės generaliniam direktoriui Michal Rudnicki Telšių rajono ekonominę, kultūros, turizmo bei verslo situaciją. Vienas iš pagrindinių susitikimo tikslų — bendradarbiavimas ir siekis įgyti sėkmingo verslo rekomendacijų, siekiant pritraukti į Telšių rajoną investuotojų. Tad susitikimo metu kalbėta apie galimybes sudominti lenkų ar kitų šalių verslininkus buvusio karinio miestelio teritorija, kurią Telšių rajono savivaldybė paruošė pramonės ir verslo aplinkos kūrimui ir plėtrai. Susitikime Michal Rudnicki informavo, kad Vakarų Lietuva lenkų investuotojams yra gana mažai žinoma, todėl pažadėjo skleisti gerąją žinią bei rekomendavo institucijas, padedančias pritraukti lenkų verslininkų investicijas į mūsų šalį.
Savivalda gali sukurti darbo vietų tik Savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose, tačiau čia dirba tik maža dalis rajono gyventojų — didžioji įdarbinta privačiame sektoriuje. AB „ORLEN Lietuva“ yra įdarbinusi nemažai Telšių rajono gyventojų — už tai Savivaldybės vadovai dėkojo bendrovės generaliniam direktoriui ir diskutavo apie galimybę didinti Mažeikiuose įdarbinamų telšiškių skaičių — taip mažėtų rajono nedarbo lygis. Taip pat kalbėta apie tam tikrų sričių darbuotojų poreikį — bendrovėje trūksta operatorių ir šaltkalvių, todėl aptarta bendradarbiavimo galimybė tarp bendrovės ir Telšių regioninio profesinio rengimo centro. AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki taip pat informavo apie poreikį pritraukti į bendrovę rangovų bei jaunesnio amžiaus darbuotojų.
Pasitarime dalyvavęs vyskupas Kęstutis Kėvalas išreiškė nuoširdžią padėką AB „ORLEN Lietuva“ už paramą tvarkant Telšių vyskupijoje esančias bažnyčias. Taip pat kalbėjo apie teigiamus Vakarų Lietuvoje apsilankiusių lenkų turistų atsiliepimus bei galimybę kurti turizmo bei piligrimystės paketą lenkų turistams. „Tautos, kurios bendravo, niekada nepralaimėjo“,— tarė vyskupas Kęstutis Kėvalas.

Pasirašys bendradarbiavimo sutartį
Susitikimo metu nuspręsta tarp AB „ORLEN Lietuva“ ir Telšių rajono savivaldybės pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Joje bus numatyti bendradarbiavimo būdai, siekiant verslui ir regiono žmonėms patrauklesnių gyvenimo bei veiklos sąlygų. Sutartį nuspręsta pasirašyti bendrovėje „ORLEN Lietuva“, į sutarties pasirašymą vyktų ir Savivaldybės tarybos nariai.
„Vietos savivalda privalo bendradarbiauti su privačiu sektoriumi, nes tai naudinga tiek mūsų rajonui, tiek ir visai šaliai. Bendradarbiaudami pasieksime proveržį kuriant darbo vietas, mažinant nedarbo lygį, pritraukiant sugrįžti svetur išvykusius lietuvius. Daug dėmesio skirta viešosioms erdvėms puoselėti, o šią kadenciją savo prioritetus turime dėlioti kita linkme: darbo vietoms kurti, investicijoms pritraukti, žmonių gyvenimo sąlygoms gerinti ir pan.“,— teigia Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Administracijos direktorius Imantas Motiejūnas teigia, jog idėjos ir pasiūlymai iš verslo subjektų yra būtini siekiant vystyti Telšius kaip investuoti patrauklų regioną: „Regionų ekonominė plėtra neįmanoma, jei savivaldybės dirbs izoliuotai nuo verslo subjektų — sėkmingai naudojama verslo ir savivaldos patirtis turėtų įtakos ekonomikos augimui ir vystymuisi. Mūsų rajone yra išties nemažai galimybių investuoti ir sukurti gyventojams darbo vietų, todėl mūsų, savivaldos užduotis, rasti ryšį tiek su Lietuvos, tiek su užsienio potencialiais investuotojais. Tikiu, kad bendromis savivaldos ir sėkmingo verslo pastangomis mes sukursime investicijoms patrauklų regioną“. (Telšių rajono savivaldybės inf.)