„Kalvotosios Žemaitijos“ taurę laimėjo ištvermingiausieji

81 km „Kalvotosios Žemaitijos“ taurės nugalėtojų duetas — Vilnė Dainauskienė su arabų veislės žirgu Abbot. Simonos Raibužytės nuotr.

Netoli Telšių įsikūrusiame jojimo sporto klube „Topolis“ birželio 15-ąją įvyko nacionalinės ištvermės jojimo varžybos „Kalvotosios Žemaitijos“ taurei laimėti.

Aušra Grajauskaitė
Sporto klubo „Topolis“ trenerė

Ištvermės jojimas — tai rungtynės prieš laiką, kuriose patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija bei gebėjimas jausti savo žirgo galimybes. Ir vis dėlto, varžantis ištvermės jojimo varžybose, pirmenybė teikiama ne pergalei, o gerai žirgo savijautai.
Ištvermės jojimas — pats tikriausias žirgo ir žmogaus santykių išbandymas, kuris išsivystė daugiau iš būtinybės nei tiesiog užgaidos varžytis. Jojimas ilgą laiką buvo pagrindinis keliavimo būdas, o žirgai, galintys įveikti ilgus atstumus išlaikę gerą savijautą, buvo brangiausias turtas. Tokią būtinybę pakeitus kitoms transporto priemonėms, ilgų distancijų jojimas tapo viena iš jojimo sporto disciplinų.
Į varžybas sugužėjo dalyviai iš Vilniaus, Šiaulių, Kurtuvėnų, Rietavo, Panevėžio, Prienų, Telšių, Kelmės, Kauno, Plungės, Baisogalos… Varžytasi dėl 22, 24, 46, 59 ir 81 km distancijos. Šį kartą varžybose dalyvavo 33 duetai. Iš jų net 12 raitelių jojo nacionalinės žemaitukų veislės žirgais, garsinančiais Lietuvą, šiek tiek mažiau,— 11 raitelių jojo arabų veislės žirgais, kurie laikomi viena ištvermingiausių veislių pasaulyje. Kiti 10 raitelių jojo kitų veislių žirgais. Prie varžybų organizavimo labiausiai prisidėjo Žemaitukų arklių augintojų asociacija, Žirginio sporto asociacija, Telšių rajono savivaldybė.
Didžiausia padėka — mūsų varžybų rėmėjui — laikraščiui „Kalvotoji Žemaitija“, kurio garbei ir pavadintas renginys bei įsteigta pagrindinė taurė.
Pagrindinį prizą ir pirmąją vietą į Šiaulius išsivežė Vilnė Dainauskienė su arabų veislės žirgu Abbot. Antroji „Kalvotosios Žemaitijos“ taurė atiteko septyniolikametei sporto klubo „Topolis“ raitelei Ugnei Ubartaitei su arabų veislės žirgu Polis.
59 km „Blits taurė“ distancijoje varžėsi 5 duetai. Šioje distancijoje savo greitį ir ištvermę pademonstravo svečiai iš Kauno — Neringa Kulokaitė su žemaitukų veislės eržilu Pertaku. Jie 59 km distanciją įveikė per 3 val. 43 min. 35 sek., pademonstravę net 15,83 km/h greitį. Antroji vieta atiteko Agnei Salmanavičiūtei su žirgu Augustino. Na, o trečiosios vietos apdovanojimas, kurį pelnė Emilija Japertaitė su arabų veislės žirgu Sid, išvyko į Šiaulius.
44 km distancijos, kurios pagrindiniai rėmėjai buvo KU „Germanto lobis“, taurė atiteko jaunajai trenerei Jogailei Dulevičiūtei su arabų veislės kumele Sakura. Viešnia atvyko iš netoli Panevėžio įsikūrusio „Nausodės žirgai“ žirgyno. Antrąją vietą laimėjo Rima Pliopienė su kumele Koka. Trečioji vieta atiteko Jurgitai Rutkienei su arabų veislės kastratu Oran.
44 km distancijoje „HorseWell Baltic taurė“ varžėsi tik 4 duetai. Jojimo prekių parduotuvės „HorseWell Baltic“ rėmėjų pagrindinis prizas bei taurė atiteko svečiams iš Kauno — Augustei Eidukaitytei su žirgu Prapuntu.
24 km distancija skirta tik žemaitukų veislės žirgams. Šioje distancijoje vyko labai įnirtinga kova. Sporto klubo „Topolis“ raitelė Ieva Masalskaitė su žirgyno senbuviu žirgu Topoliu laimėjo pirmąją „Žemaičių taurė“ distancijos vietą. Po varžybų paklausus, kaip sekėsi duetui įveikti šią distanciją, raitelė tik nusišypsojo ir atsakė, kad pasiduodantys niekada nelaimi, o laimėtojai — niekada nepasiduoda. Antroji vieta atiteko Rusnei Erminaitei su jos nuosava žemaitukų veislės kumele Temple. Duetas Elija Baranauskaitė su Agatu namo į Kurtuvėnus išsivežė trečiosios vietos prizą.
22 km „Hilton Herbs taurė“ distancijoje pagrindinis jojimo prekių parduotuvės „Hilton Herbs“ prizas atiteko šiaulietei Augūnai Vilčinskaitei su arabų veislės žirgu Mounir. Duetas Sofija Matulevičiūtė su arabų veislės žirgu Sultan laimėjo antrąją vietą. Trečioji vieta atiteko telšiškei Godai Bružaitei su jos nuosavu žirgu Sabiu.
Organizatoriai — jojimo sporto klubas „Topolis“, kurie ištvermės jojimo varžybas organizuoja jau aštuntus metus, labai dėkingi rėmėjams: laikraščiui „Kalvotoji Žemaitija“, Telšių rajono savivaldybei, Gadūnavo seniūnijai, kredito unijai „Germanto lobis“, jojimo prekių parduotuvei „Pasažas“, jojimo prekių parduotuvei „Hilton Herbs“, jojimo prekių parduotuvei „Papildai ir pašarai žirgams“, AB Lytagra, fotografei Simonai Raibužytei ir visiems kitiems, prisidėjusiems ir padėjusiems, kad dalyviai iš varžybų namo išsivežtų ne tik nuostabius prizus, bet ir plačias šypsenas.
Kaip pasakė vienas žymus sportininkas: „Tikslai — tai svajonės su įgyvendinimo terminais“. Tad kviečiame savo svajones ir tikslus įgyvendinti jau šį rudenį vyksiančiose ištvermės jojimo varžybose!

 

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.