Savivaldybė it neturtėlis kaimo parduotuvėje: ima prekes „ant bargos“

„Telšių keliai“, rekonstruodami Pramonės gatvę, savo įsipareigojimus vykdo, o Savivaldybės administracija — ne.

Paskutiniajame Savivaldybės tarybos posėdyje politikai gavo akivaizdų ženklą, kad Savivaldybės administracija nesugeba planuoti, įvertinti perspektyvų, tesėti finansinių įsipareigojimų, o politikai nuolat elgėsi neatsakingai.

Alvydas Ivoncius

Valdžia vengia tesėti įsipareigojimus
Savivaldybės tarybos posėdyje kalbėjo UAB „Telšių keliai“ vadovas Valdas Knystautas. Jis prisipažino ilgokai svarstęs, ar reikia kreiptis į Tarybos narius. Situacija įmonei dėl Savivaldybės administracijos neatsakingų veiksmų susiklostė nepalankiai — tokią potekstę buvo galima išgirsti V.Knystauto kalboje.
„Telšių keliai“ rekonstruoja miestui ir jo verslui svarbią Pramonės gatvę. Bendrovė su Savivaldybe pernai pasirašė sutartį, darbų vykdymo ir mokėjimų grafikus. Abi pusės įsipareigojo laiku atlikti tai, kas joms priklauso. „Telšių keliai“ gatvę rekonstravo kiek greičiau netgi nei buvo numatyta — tai po posėdžio mums sakė V.Knystautas. Tačiau bendrovė nė karto oficialiai nebuvo perspėta, kad Savivaldybės administracija nebeįstengia laikytis savo finansinių įsipareigojimų. V.Knystautas posėdyje pareiškė, kad atsitiktinai, atvykęs į Savivaldybės administraciją, sužinojo, jog šiemet apmokėti už atliktus darbus bus skiriama tik 850 tūkst. eurų, kai šiemet darbų reikia atlikti už 1 mln. 570 tūkst. eurų. „Mes įsipareigojome baigti šiemet“,— Tarybos nariams sakė V.Knystautas. Jis perspėjo politikus, kad neracionalu ir technologiškai būtų pavojinga palikti žiemai paklotus gatvės pagrindus. „Ar vykdome ką nors naujo, ar baigiame tai, ką esame pradėję?“,— klausė Tarybos narių V.Knystautas.
Įmonė gali baigti darbus, bet jai reikalingi pinigai, juo labiau, kad įgyvendina ne vieną projektą. Dabar „Telšių keliai“ Pramonės gatvėje yra atlikę darbų už 1 mln. 150 tūkst. eurų. Tad net sustabdžius darbus, vis viena būtų nesumokėta 300 tūkst. eurų, kadangi Savivaldybės administracija tikisi tik 850 tūkst. eurų finansavimo.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 52 (10164)

3 komentarai

    • Po „atsitiktinai“ yra kablelis, tad reiškia ne atsitiktinai atvykęs, o atsitiktinai sužinojo 🙂

  1. Nesuprantu, kam tie visi skyriai, jei negeba skaičiuoti. O politikai ir yra politikai, kad užsiimtų demagogija. Jiems aiškiai turi būti teikiama informacija. Ir ne jų bėda, kad administracija žaidžia kartu su jais. Čia jau administracijos atsakomybė dėl to, kad nori įtikti politikams ir negeba dirbti profesionliai. Tai ir už pasekmes tegu atsako

Daugiau nekomentuojama.