Telšių rajone lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministras V.Sinkevičius

Telšių rajone lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. Ministras susitiko su daugiausia darbo vietų rajone įkūrusių bendrovių vadovais, surengė susitikimą su apskrities verslininkais, pasitarime pas merą Kęstutį Gusarovą sprendė Telšių rajono ekonomikos, verslo, turizmo bei kitas aktualijas.

Pasitarimas mero kabinete
Savo vizitą Telšiuose ministras pradėjo nuo pasitarimo pas rajono merą Kęstutį Gusarovą. Čia, dalyvaujant Seimo nariui Valentinui Bukauskui, administracijos direktoriui Imantui Motiejūnui, jo pavaduotojui Almantui Lukavičiui bei skyrių vedėjams, aptartos finansavimo galimybės keliams tvarkyti bei kitos aktualijos.
Rajono vadovai su ministru tarėsi dėl „Germanto vilos“ perspektyvų. Ministro teigimu, tikslingiausia būtų „Germanto vilą“ parduoti privačiam verslininkui, kuris ne tik sutvarkytų pastatus ir teritoriją, bet ir vykdytų laisvalaikio, sveikatingumo ar kitą veiklą. „Germanto vila“ investuotojams patraukli dėl greta pastatų esančio Germanto ežero, miško, patogaus susisiekimo.
Ministras su Telšių rajono atstovais taip pat tarėsi dėl sutvarkytos buvusio karinio miestelio teritorijos verslo plėtrai. Buvusio karinio miestelio keliolikos hektarų sklype suformuoti sklypai, kuriems Savivaldybė ieško nuomininkų. Ministras rekomendavo kaip įmanoma intensyviau ieškoti privačių investuotojų ir bendradarbiauti su tokią veiklą vykdančiomis organizacijomis.
Pasitarime pas merą taip pat aptartos turizmo plėtros galimybės bei kitos rajono aktualijos. Meras Kęstutis Gusarovas įteikė ministrui keletą prašymų, vienas iš jų — skirti finansavimą tvarkyti Ryškėnų seniūnijos Lendrupio gatvę, vedančią į bendrovę „Telsoda“. Šiame konservų fabrike jau įdarbinta 12 žmonių, darbuotojų skaičių ateityje planuojama didinti iki 76. Ekonomikos ir inovacijų ministerija būtent pagal šį kriterijų — įsteigtų darbo vietų skaičių, skiria lėšų keliams tvarkyti. Ministras pažadėjo įvertinti galimybes skirti finansavimą visiems mero prašymams.
Meras Kęstutis Gusarovas ministro taip pat paprašė skirti lėšų Telšių miesto Geležinkelio ir Degaičių miestelio Parko gatvių kapitaliniam remontui. Pramonės gatvė jau rekonstruojama, norint įgyvendinti tolimesnę pramonės rajono verslo infrastruktūros plėtrą, būtinas patogesnis patekimas į krašto kelią Nr. 160 Telšiai-Varniai- Laukuva, o minėtų gatvių sutvarkymas sujungtų Pramonės gatvę su miesto aplinkkeliu. Ministras pagal galimybes pažadjo atsižvelgti į šiuos bei kitus prašymus.

Susitikimai su verslininkais
Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius Savivaldybės salėje taip pat susitiko su apskrities verslininkais, diskutavo apie ministerijos remiamas priemones, praktinį jų įgyvendinimą, atsakė į verslininkams rūpimus klausimus. Savo vizitą Žemaitijoje ministras tęsė apsilankydamas AB „Žemaitijos pienas“. Ši bendrovė — didžiausias Telšių rajono darbdavys, įkūręs per tūkstantį darbo vietų. Bendrovės vadovai ministrui ir jį lydintiems Seimo nariui, merui bei administracijos direktoriui pristatė bendrovės produkciją ir jos gamybos procesą, diskutavo rajonui ir verslui aktualiais klausimais.
Ministras taip pat aplankė UAB „Escolit“ — kuriamą modernią vaistų gamyklą, kurioje bus gaminami generiniai ir bendrovės mokslininkų sukurti inovatyvūs vaistai. Ministro teigimu, šis projektas yra unikalus ne tik dėl investicijų dydžio, bet ir dėl specifinės veiklos srities bei galimų perspektyvų. Naujajame fabrike planuojama įdarbinti apie šimtą mokslininkų, kurių dalis atvyktų iš Ukrainos.
Savo vizitą Telšių rajone ministras baigė apsilankymu UAB „Telsoda“ fabrike, kurį yra perpirkęs vietos verslininkas Stanislovas Jurkus. Prekybos tinklą MON bei kitas verslo šakas valdantis verslininkas yra antras po „Žemaitijos pieno“ didžiausias rajono darbdavys — įsteigęs 380 darbo vietų. „Telsodoje“ S.Jurkus tęsia anksčiau čia vykdytą veiklą, jau įkūrė keliolika darbo vietų, žada įdarbinti dar keliasdešimt žmonių.
„Dar nebūdamas meru, o tik kandidatuodamas į šias pareigas, žadėjau aktyviai bendradarbiauti su įvairių institucijų atstovais, siekdamas gerovės rajonui. Pažado laikausi: ne tik pats nuolat vykstu į Vilnių, bet ir priimu aukščiausius vadovus mūsų rajone: prieš kelias savaites Žemaitijos sostinėje bendrus tikslus rajonui kėlėme su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, dabar — su Ekonomikos ir inovacijų ministru. Abiem ministrams perdaviau visą šūsnį prašymų, kuriuos įgyvendinus, gerėtų verslo ir gyvenimo sąlygos mūsų rajone. Kartu su komanda stengiuosi pateisinti žmonių lūkesčius ir tikiu, kad mums pavyks sukurti tokį rajoną, kuriame gera dirbti ir gyventi,“— teigia meras Kęstutis Gusarovas. (Telšių rajono savivaldybės inf.)