Daug metų Savivaldybė nežinojo, kad nėra įstaigų dalininkė

Rašėme, kad Savivaldybė šimtus tūkstančių eurų atseikėjo įvairioms viešosioms įstaigoms, kurių dalininkė yra. Bet, pasirodo, dosniai seikėta ir vienai viešajai įstaigai, kurios dalininkė Savivaldybė iš tikrųjų nebuvo — Telšių krizių centrui. Kai tuo pradėjo domėtis Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius, tai iš karto susidūrė su Savivaldybės administracijos valdininkams įprastu slapukavimu, vengimu teikti informaciją.

Alvydas Ivoncius

Valdininkai raitė uodegas
A.Bacevičiui apie Savivaldybės santykius su viešąja įstaiga Telšių krizių centras sunkiai sekėsi gauti informaciją. Valdininkai galiausiai ėmė raityti uodegas: Savivaldybė nėra šios viešosios įstaigos dalininkė, todėl negali suteikti jokios informacijos. Tačiau visi ankstesnių metų dokumentai rodė, kad Savivaldybė yra šios įstaigos dalininkė.
Būtent, kaip viešajai įstaigai, Savivaldybė per daugelį metų Telšių krizių centrui skyrė šimtus tūkstančių eurų. Tarybai buvo teikiamos ataskaitos. Tačiau valdininkai vengė paaiškinti, kodėl Savivaldybė, neva nebūdama dalininke, finansavo šios įstaigos veiklą. Galiausiai valdininkai sukurpė teoriją: Savivaldybė buvo dalininkė, bet paskui atsisakė tos teisės. Vėliau pradėjo aiškinti, kad neva Savivaldybė niekada nebuvo įstaigos dalininke. Į A.Bacevičiaus klausimą, kada Savivaldybė atsisakė savo, kaip Telšių krizių centro dalininkės, teisės, valdininkai vengė atsakyti.
Galiausiai Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyrius, vengęs suteikti A.Bacevičiui reikalingą informaciją, gavo griežtą Savivaldybės administracijos direktoriaus Imanto Motiejūno „zadaniją“ surinkti visus duomenis ir pateikti informaciją. Teisės ir administravimo skyriaus vedėjui Edmundui Vaitkevičiui, pasak A.Bacevičiaus, I.Motiejūnas liepė sudaryti komisiją, kuri išsiaiškintų, kada, kaip ir kodėl Savivaldybė prarado Telšių krizių centro dalininkės teisę. Tik tuomet valdininkai sukruto ir A.Bacevičiui pateikė duomenis.
Kaip matote, netgi Savivaldybės tarybos nariui yra itin sunku gauti informaciją iš Savivaldybės administracijos, kuri pavaldi Tarybai. Valdininkai, jei Tarybos narys nepriklauso valdančiajai koalicijai, informaciją teikti vengia. Be to, dažniausiai informacijos prašo tik A.Bacevičius: kitiems Tarybos nariams neva viskas „aišku“, o iš tikrųjų jie menkai kuo domisi.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 99 (10211)