Rajone — pilna moraliai ir intelektualiai nesubrendusių šiukšlintojų

Savavališkas sąvartynas Upynos seniūnijoje, Kirklių kaime, atsirado šalia apleisto, griūvančio mechaninių dirbtuvių pastato. Tokie pastatai ir šalia jų esančios aikštelės labai patogios šiukšlėms išversti.

Savivaldybės tarybos nariui Algirdui Bacevičiui susidomėjus nelegaliu sąvartynu Nevarėnų seniūnijoje, jis netrukus gavo pranešimą apie tokį pat „objektą“ Upynos seniūnijoje, netoli Kirklių. Kaip ir dėl Nevarėnų, taip ir dėl Upynos seniūnijos savavališko sąvartyno A.Bacevičius pakvietė kartu vykti ir Savivaldybės administracijos valdininkus.

Alvydas Ivoncius

Atliekas išvertė ne „ateiviai iš kosmoso“
Savavališkas sąvartynas seniūnijoje atsiradęs netoli Kirklių, šalia apgriuvusio kolūkiniais laikais statyto pastato. Iš nemažų krūvų galima spręsti, kad šis sąvartynas, kaip ir Nevarėnų seniūnijoje, netoli Kantenių kaimo, kaupėsi ne vienerius metus. Prie Kirklių, Upynos seniūnijoje, gyventojai vežė ką galėjo: šiferį, automobilių detalės, traktorių ir kitos technikos padangas, statybines ir panašias atliekas.
Atsakingi už tvarką seniūnijose yra seniūnai. Jiems tie nelegalūs sąvartynai, kaip ir bet kur kitur išverčiamos atliekų krūvos krūvelės, nuolatinis rūpestis. Dalis piliečių yra moraliai ir intelektualiai nesubrendę, norintys gyventi taip, kaip jiems patogiau, todėl savo atliekas, užuot nuvežę į priėmimo aikštelę, palieka bet kur.
Pasak Upynos seniūno Donato Želvio, sąvartynas prie Kirklių atsirado buvusių mechaninių dirbtuvių teritorijoje. Ji ir likęs apgriuvęs pastatas yra bešeimininkis turtas. Pavasariais seniūnija organizuoja talkas, surenka ir išgabena atliekas, tačiau kai kurie piliečiai nejaučia jokios sąžinės graužaties vėl šiukšlindami. D.Želvio teigimu, atliekų prie Kirklių pagausėjo per žiemą. Dabar bandoma išsiaiškinti, kas atvežė ir paliko šiferį. Tai gal ir pavyks padaryti, nes tikriausiai ne dešimtyse namų stogai keisti. Bet štai atvežtos padangos, anot D.Želvio, yra „Belarus“ senos laidos traktoriaus. O tokių „kolchozinių“ traktorių seniūnijoje turi ne vienas ūkininkas. Net jei vienas turėtų, ar įrodysi, kad būtent jis atvežė? Beje, atrodo, didelių padangų atliekų surinkimo aikštelė Gaudikaičiuose, prie Telšių, nepriima: žmonėms reikia kviestis padangų perdirbėjus, o tai brangokai kainuoja. Tad ne vienas pagalvoja: kam vargintis, išlaidauti, geriausia tegu valdžia rūpinasi. O valdžia turi samdyti, kad kas nors tokias atliekas sutvarkytų. Vadinasi, kainuoja visai visuomenei.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 9 (10221)

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.