Tryškių viešųjų erdvių projektas pabrango 800 tūkstančių eurų

Savivaldybės tarybos Kolegijos posėdyje Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas pateikė informaciją apie projektą „Tryškių viešųjų erdvių atnaujinimas“. Bendra projekto vertė — 1 mln. 438 tūkst. eurų, iš jų 1 mln. 289 tūkst. eurų sudaro Europos Sąjungos parama ir 149 tūkst. eurų Savivaldybės prisidėjimas. Tačiau, pasirodo, tiek neužteks: projektas pabrango 821 tūkst. eurų.

Alvydas Ivoncius

Sutvarkys Turgaus aikštę ir poilsio vietą
Įgyvendinus projektą, bus sutvarkyta Tryškių turgaus aikštė: atnaujinta danga, želdiniai, įrengti šaligatviai, pastatyti suoleliai ir kita. Taip pat numatoma įrengti turgavietę prie seniūnijos pastato. Šiuo projektu bus sutvarkyta miestelio Šviesos gatvė: atnaujinta danga, įrengti šaligatviai ir lietaus kanalizacija, apšvietimo tinklai.
Prie Virvytės upės numatoma įrengti poilsio zoną. Bus pastatyta lauko estrada su stogu, įrengta prie jos aikštelė su suolais, pastatytos mini pavėsinės su suolais. Numatoma įrengti paplūdimio tinklinio, krepšinio, lauko teniso, futbolo, suaugusiųjų treniruoklių ir vaikų žaidimo aikšteles, pliažą ir maudynių vietą, prieplauką prie Virvytės.

Remontuos magistralines gatves
Projekto įgyvendinimo metu numatoma sutvarkyti Tryškių Klaipėdos gatvės atkarpą nuo Turgaus-Šviesos-Stoties-Lazdynų Pelėdos gatvių sankryžos iki sankryžos su Telšių gatve, įrengiant pėsčiųjų dviračių tako dešinėje kelio pusėje apšvietimo tinklus, pastatant atraminę sienelę.
Taip pat numatoma sutvarkyti Lazdynų Pelėdos ir Stoties gatvių atkarpas (valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 194 Užventis-Tryškiai-Viekšniai ruože), įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką, šaligatvį, apšvietimo tinklus.
Pasak G.Lukausko, pagal pasirašytą partnerystės sutartį, Klaipėdos gatvėje Lietuvos automobilių kelių direkcija rekonstruotų dangą, įrengtų lietaus nuotekų tinklus. Stoties ir Lazdynų Pelėdos gatvėje, kaip valstybinės reikšmės kelią, Lietuvos automobilių kelių direkcija taip pat rekonstruotų dangą, įrengtų lietaus nuotekų tinklus. Klaipėdos gatvės rekonstrukcija kainuotų 3 mln. 926 tūkst. eurų, o Stoties ir Lazdynų Pelėdos gatvių — 550 tūkst. eurų. Šiuos pinigus skirtų Kelių direkcija.

Viltis — gal užmokės Kelių direkcija
Pasak G.Lukausko, parengus techninius projektus, paaiškėjo, kad projekto „Tryškių viešųjų erdvių atnaujinimas“ įgyvendinimas padidėja net 821 tūkst. eurų dėl įvairių darbų. Kartu su minėtų gatvių dangos atnaujinimu bendra projekto vertė pakilo iki 6 mln. 585 tūkst. eurų. Kolegijos narys Kęstutis Trečiokas klausė, ar kainos padidėjimas 821 tūkst. eurų yra blogo planavimo, ar kitokių priežasčių rezultatas. G.Lukauskas aiškino, kad kai kurie darbai, kuriuos turėjo atlikti Kelių direkcija, perkeliami į Savivaldybės dalį, tačiau esą jos indėlis dėl to neturėtų didėti. Bet, pasirodo, neaišku, kaip bus iš tikrųjų: ar Kelių direkcija sutiks dengti kainos padidėjimą? Aiškaus atsakymo kol kas, pasirodo, nėra. Pasak G.Lukausko, tada viskas būtų kitaip. Toks pasakymas nepatiko Algirdui Bacevičiui ir jis paprašė patikslinti, ką reiškia tas „kitaip“. Savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas pareiškė, kad tokiu atveju kainos padidėjimą teks dengti iš rajono biudžeto. Šią nerimą keliančią galimybę patvirtino ir meras Kęstutis Gusarovas.
Kolegijos nariai nesivargino aiškintis, o ar Savivaldybė turės tiek pinigų prisidėti. Juo labiau, kad ir biudžete tokia suma nenumatyta. Pernai Kolegijos posėdyje Finansų skyriaus vedėja Regina Radimonienė pateikė informaciją, kuri patvirtino, kad Savivaldybė tais metais turi dėl įvairių projektų daugiau finansinių įsipareigojimų nei galėtų tesėti.

4 komentarai

  1. Nujaučiant kas šefuoja gimtuosius Tryškius o dar,galimai,gresiant nebepatekti prie valstybinio lovio,nesunku suprast kur šuo pakastas,-investicijos į sočią senatvę…

  2. Išties labai gražūs planai, bet … tik menka dalis miestelio namų ūkių turi kanalizaciją, kas yra esminės svarbos dalykas prieš pradedant tvarkyti viešąsias erdves, o tam neskirta lėšų visiškai, kaip čia yra? Buvęs seniūnas gyventojams vis siūlė statytis bočkas, bočkas statytis 🙂

Daugiau nekomentuojama.