Naujai įsteigto etato paskirtis ir reikalavimai glumina

Gegužės 27 dieną Savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas įsakymu Nr. A1-752 patvirtino visiškai naujos pareigybės aprašymą. Pareigybė įsteigiama Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje. Perskaičius pareigybės aprašymą, kyla klausimas: o kam jos reikia? Straipsnyje pateikiame informaciją apie kai kurias gluminančias naujo etato aplinkybes.

Alvydas Ivoncius

Neva rūpinsis tarptautiniais ryšiais
Naujoji pareigybė priskirta valstybės tarnautojų kategorijai. Taigi įsteigiamas valdininko etatas. Pareigybės aprašyme rašoma, kad vyr. specialisto pareigybė reikalinga koordinuoti tarpinstitucinių ir tarptautinių ryšių užmezgimą, palaikymą, plėtros programų rengimą bei rengti bendradarbiavimo susitarimų projektus. Ar ką nors supratote?
Ką gi, toliau aprašyme dėstoma, kad naujai iškeptas valdininkas planuos tarptautinį bendradarbiavimą su giminingomis užsienio šalių savivaldybėmis, tarptautinėmis organizacijomis, sieks naujų, abipusių naudingų ryšių užsienyje.
Kiek Telšių rajono savivaldybės administracijai reikalingas tarptautinis bendradarbiavimas? Tiesa, įvairių ryšių užmegzta ir sutarčių pasirašyta, tačiau visa tai kol kas tėra reprezentacija. O tuo rūpintis turi ne Savivaldybės administracijos direktorius, bet meras. Paanalizavę pareigybių aprašymus, matome, kad tarptautinio bendradarbiavimo funkcijos jau ir taip buvo priskirtos kai kuriems Savivaldybės administracijos darbuotojams: Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistėms Neringai Urbonienei bei Jolantai Vasiliauskienei. Dar maža? Tarptautiniu bendradarbiavimu pagal pareigybės aprašymą turi rūpintis Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė. Lygiai tokia pat tarptautinio bendradarbiavimo našta užkrauta Teisės ir administravimo skyriaus specialistei Daivai Petkuvienei. Apskritai jos pareigybės aprašymo dalis siejama su tarptautiniu bendradarbiavimu. Be to, tarptautinis bendradarbiavimas pagal pareigybės aprašymą turi rūpėti mero patarėjai Rugilei Kumžaitei.

Skandalingai menkas reikalavimas mokėti kalbą
Štai kartą meras Kęstutis Gusarovas kelionei į užsienio šalį užsigeidė pasikviesti vienintelį Tarybos narį. Ir nutik taip — pasikvietė „valstietę“ Vilmą Rumšienę. „Kalvotosios Žemaitijos“ paprašytas paaiškinti, kodėl pasikvietė V.Rumšienę, meras atsakė nei į tvorą, nei į mietą — neva V.Rumšienė koalicijoje atsakinga už tarptautinius ryšius. Taigi turime dar vieną „tarptautinių ryšių ekspertę“ — V.Rumšienę. Regis, ji kelionėn taip ir neišvyko, o kai kurie Savivaldybės tarybos nariai paklausti teigė, jog koalicijoje niekas tokiomis pareigomis, kaip ryšiai su užsienio šalimis, nebuvo pasiskirstę. K.Gusarovas paprasčiausiai melavo, bandydamas kaip nors pateisinti V.Rumšienės pakvietimą.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 46 (10258)

2 komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.