Buvęs mero partijos bičiulis patyrė nesėkmę Šiaulių teisme

Algirdą Birkantą ir Kęstutį Gusarovą neseniai siejo geri santykiai. A.Birkantas, nors ir teisiamas dėl kyšininkavimo, tebebuvo partijos narys. K.Gusarovas, 2018 metais netekęs mero pavaduotojo pareigų, įsidarbino A.Birkanto bendrovėje „Orlis“ ir joje dirbo iki tapo meru.

Kovo mėnesį rašėme, kad Telšiuose žinoma, Savivaldybės administracijos rengtus konkursus laimėjusi UAB „Techsis“ ir jos vadovas, socialdemokratas Algirdas Birkantas bei kita jo įmonė „Orlis“, pasirodo, įklimpo į galimos korupcijos skandalą. Sausio 10 dieną Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmai paskyrė baudas A.Birkantui ir uždarosioms akcinėms bendrovėms „Techsis“ bei „Orlis“. Pastarojoje bendrovėje iki tapdamas meru dirbo Kęstutis Gusarovas, kurio bendrapartiečiai vieni kitus linkę vadinti bičiuliais. A.Birkantas bei jo bendrovės Mažeikių teismo sprendimą apskundė Šiaulių apygardos teismui. Šis tenkino ne A.Birkanto, „Techsio“, „Orlio“ apeliacinius, o prokurorų skundus.

Alvydas Ivoncius

Įmonės vadovas teisiamas ne pirmą kartą
Sausio pradžioje BNS paskelbė, o kai kurios šalies žiniasklaidos priemonės išplatino šios naujienų agentūros pranešimą, kad baudos paskirtos už buvusio „Mažeikių vandenų“ vadovo Vytauto Mažeikio papirkimą. BNS žiniomis, verslininkui Kęstučiui Surdokui skirta 7,5 tūkst. eurų dydžio bauda, o dviejų įmonių savininkas Algirdas Birkantas privalės sumokėti 13 tūkst. eurų dydžio baudą. Be to, po 15 tūkst. eurų baudas privalės sumokėti ir A.Birkantui priklausančios įmonės „Orlis“ ir „Techsis“, kurių naudai buvo veikiama.
Atlikdami ikiteisminį tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad minėti įmonių atstovai davė kyšius buvusiam „Mažeikių vandenys“ direktoriui už tai, kad įmonės laimėtų viešuosius pirkimus. Pasak BNS, buvęs „Mažeikių vandenų“ vadovas V.Mažeikis jau anksčiau buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir nubaustas 16,9 tūkst. eurų bauda. Taip pat iš jo buvo konfiskuoti kaip kyšiai gauti 14,9 tūkst. eurų. Be to, STT Šiaulių valdybos pareigūnai šiuo metu tęsia dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos bendrovėje „Mažeikių vandenys“, kurios steigėja yra Mažeikių rajono savivaldybė. „Vikipedijoje“ rašoma, kad Vytautas Mažeikis yra socialdemokratų partijos narys nuo 2001 metų.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 53 (10265)

3 komentarai

Daugiau nekomentuojama.