Medalininkų stovykla atsisveikino iki kitų metų

Neseniai įvyko 36-ojoje tarptautinėje medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovykloje sukurtų medalių ir skulptūros parodos pristatymas bei stovyklos uždarymas. Į Žemaičių muziejų „Alka“ sugužėjo didelis būrys meno mėgėjų, garbių svečių, o renginio atmosferai svajingo prieskonio suteikė telšiškis bardas Romualdas Miškinis.

Justina Lukošienė

Renginį vedė bei pirmoji sveikinimo žodį tarė direktoriaus pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė, kuri atviravo, jog baiminosi minties, kad medalių stovykla šiais metais galėjo ir neįvykti.
„Nuogąstavome, jog negalėsime susitikti dėl visiems žinomų priežasčių, kad tiesiog teks sunešti kūrinius, į kuriuos galbūt dėl uždaryto muziejaus nebus kam žiūrėti, bet viską įveikėme, netgi kolegų iš Lenkijos medaliai per visas sienas pasiekė mus. Šios stovyklos būna įvairios, 36-oji stovykla taip pat pasižymėjo tuo. Galbūt tai yra susiję su kartų kaita ir tuo, jog daugelis takų sueina į vieną tikslą — į medalį ir į mažąją skulptūrą“,— kalbėjo šio projekto vadovė.
Šios stovyklos metu buvo atidarytos dvi parodos — Gvido Latako medalių paroda „Iš suflerio būdelės“ Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir šioje stovykloje sukurtų medalių bei mažosios skulptūros paroda Žemaičių muziejuje „Alka“. Taip pat renginio vedėja pasidžiaugė konferencija, skirta Lietuvos ir Lenkijos medalio 500 metų sukakčiai, kurioje pranešimus skaitė medalininkė Lina Kalinauskaitė, Vilniaus dailės akademijos profesorė dr. Giedrė Mickūnaitė bei docentas Marius Norkus.
„Labai gaila, kad kolegos iš Lenkijos, turėję konkrečių ir stiprių planų, negalėjo atvykti dėl žinomos situacijos, kuri ir vėl aštrėja, bet reikia pasidžiaugti, kad stovykla visgi įvyko. Man atrodo, kad ji buvo labai darbinga, nes to susikaupimo ir susitelkimo išties čia netrūko, o rezultatas, kiek spėjau apžvelgti, tikrai nuostabus“,— neslėpė džiaugsmo Ingrida Vaitiekienė.
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas tarptautinę medalių ir mažosios skulptūros stovyklą pavadino svarbiu akcentu, įrodančiu, jog Telšiai yra menų miestas. „Ačiū visiems kūrėjams, organizatoriams ir projekto partneriams. Simboliška, jog 500 m. medalio jubiliejus atkartoja istoriją, kai Lietuva ir Lenkija buvo viena valstybė. Jos kartu puošė tą valstybę. Dabar Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas ir Žemaičių muziejus „Alka“ taip pat puošia Telšius“,— sakė meras. Rajono vadovas linkėjo susirinkusiems kūrėjams dirbti, kurti ir sukurti, jog niekada nepristigtų kūrybinių įdėjų.
Savo įspūdžiais apie įvykusią stovyklą pasidalijo stovyklos kuratorius Marius Norkus. „Kūrėjams yra labai svarbus grįžtamasis ryšys, jog būtų išgirsti, kad kuo daugiau žmonių pamatytų jų darbus, tad dėkoju visiems susirinkusiems. Ši stovykla yra ne tik darbas, bet ir hobis, gyvenimo būdas. Mano žvilgsnis visada krypsta į jaunuosius kūrėjus. Norisi, kad vis daugiau būtų jaunosios kartos kūrėjų, kurie ir toliau neštų aukštai iškėlę medalių stovyklos vėliavą. Net didžiausi skeptikai negali nuneigti tų dalykų, kurie kuria vertę, turi prasmę bei kalba apie mūsų istoriją“,— dėstė Marius Norkus. VDA Telšių fakulteto docentas palinkėjo kūrėjams visokeriopos sėkmės, sveikatos bei paskatino į stovyklą atsivesti bent po vieną jauną kūrėją, kad ateinantys metai būtų spalvingesni.
Vienas svarbių šio projekto partnerių yra Vilniaus dailės akademijos fakultetas, kurio dekanas doc. Ramūnas Banys pasidžiaugė, jog į Žemaitijos sostinę atvyksta žinomi menininkai. „Jie čia praleidžia dvi savaites, kuria įdomius meno kūrinius, o mūsų fakultetas ateityje prisidės prie šio projekto tiek savo žmogiškaisiais ištekliais, tiek materialine baze, tiek apgyvendinimu bendrabutyje“,— akcentavo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas.
Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė padėkojo savo „dešiniajai rankai“ — projekto vadovei Ingridai Vaitiekienei, kuri rūpinosi visomis šio projekto detalėmis, taip pat Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanui Ramūnui Baniui ir docentui Mariui Norkui už bendrystę, įgyvendinant šį projektą. Taip pat neliko nepastebėtas architekto Algirdo Žebrausko indėlis, remiant stovyklą ir steigiant premijas.
Architektas savo ruožtu padėkojo dr. Sebastian Mikolajczak, kuris, jo manymu, sukūrė nepaprastai architektūrišką, stovyklos temą atitinkantį medalį. Muziejaus direktorė nuolatiniams stovyklos remėjams Elenai ir Juozui Butkevičiams padėkojo už sukurtą tradiciją, kasmet ateinant su pilnu gėrybių krepšiu ir suteikiant stovyklai linksmumo, bei asmeniškai negailėjo gerų žodžių kiekvienam kūrėjui už atiduotas emocijas ir kūrybą, jog į nejudantį meno kūrinį geba sudėti šimtmečio istoriją.
„Mano šeimoje yra toks pasakymas — stovi išsišiepęs kaip medalis. Kai tokia puiki komanda, viskas suorganizuota, konferencija įvykusi, tai aš tik stoviu ir šypsausi kaip tas medalis“,— šmaikštavo Eva Stonkevičienė. Po to išdalinti Žemaičių muziejaus „Alka“ padėkos raštai medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovyklos dalyviams bei pakviesta pasigrožėti parodoje eksponuojamais kūriniais.

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.