Akušerijos-ginekologijos skyriui vadovauja naujas vedėjas

Naujasis Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas gydytojas akušeris-ginekologas Tomas Lūža su Regioninės Telšių ligoninės direktore Jovita Seiliuviene.

Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje — permainų vėjai, bet džiuginantys: skyriaus kolektyvą į darnų branduolį stengsis suburti naujasis skyriaus vedėjas — gydytojas akušeris-ginekologas Tomas Lūža, kuris, kaip juokaujama, iškeitė Lietuvos sostinę į Žemaitijos sostinę.

Justina Lukošienė

Iš Plungės kilęs specialistas Vilniaus universiteto Medicinos fakultete įgijo akušerio-ginekologo specialybę. Nuo 2010 metų dirbo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) Akušerijos ir ginekologijos klinikoje. Rezidentūros metais Tomui Lūžai teko darbuotis Plungės ligoninės tuomečiame Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Vidinę ramybę ir susitelkimą spinduliuojantis gydytojas yra sukaupęs 11 metų patirties bagažą akušerijos-ginekologijos srityje.
Pasak mediko, jau mokyklos laikais žinojo, kad studijuos mediciną, ir tikslingai to siekė. Paklausus, kodėl pasirinko būtent akušerijos-ginekologijos studijų kryptį, jis teigė, kad ši specialybė imponavo tuo, jog yra gana plataus spektro.
„Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad pagrindinės akušerio-ginekologo pareigos yra konsultuoti pacientes, imti tepinėlį iš makšties ar gimdos kaklelio ir prižiūrėti nėščiąsias bei gimdyves, bet tai yra daug platesnė sritis, apimanti ir ginekologinę chirurgiją, skirtą įvairioms ligoms gydyti, ir moters onkologinių ligų, ir nevaisingumo gydymą, taikant šiuolaikiškas pagalbinio apvaisinimo priemones“,— dėstė naujasis skyriaus vedėjas.
Anot jo, stimulą rimčiau domėtis šia medicinos sritimi sužadino studijos pagal studentų mainų programą „Erasmus“ Prahos Karolio universitete. Metus trukusi praktika vienoje iš geriausių Čekijos akušerijos-ginekologijos klinikų paliko neišdildomą įspūdį, nes ten sutikti akušeriai-ginekologai ne tik įdomiai pateikdavo teorines žinias, bet ir suteikdavo galimybę dalyvauti operacijų metu — stebėti profesionalų atliekamas sudėtingas ginekologines operacijas. Pašnekovo teigimu, tokia neįkainojama patirtis tik sustiprino norą dar labiau įsigilinti į šią medicinos sritį.
T.Lūža prisipažino, jog neplanavo grįžti į Žemaitiją, nes buvo gana tvirtai įleidęs šaknis Vilniuje, bet Regioninės Telšių ligoninės direktorės Jovitos Seiliuvienės pasiūlymas užimti gydymo įstaigos Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjo pareigas paskatino pakoreguoti gyvenimo ir ateities planus. Vienas iš pagrindinių motyvų, kuris atvedė patyrusį specialistą į Telšius — gyvenimo kokybės gerinimas. Pasak jo, karantinas, dideli darbo krūviai ir darbas keliose darbovietėse privertė perkainoti savo vertybes.
„Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje darbo krūviai buvo dideli, o pagrindinis minusas — atlyginimas, nemotyvuojantis ir neatitinkantis darbo krūvių. Taip pat iš administracijos pritrūko įvertinimo, jog esi geras specialistas. Čia, kas maloniai nustebino, tave vertina tiek kaip specialistą, tiek kaip asmenybę. Džiugina draugiškas kolektyvas, aišku, dar dalis personalo atostogauja, tad ne su visais teko susipažinti, bet su kuo spėjau susipažinti, tai įspūdis yra geras“,— atviravo T.Lūža. Kompetentingas specialistas pridūrė, jog Regioninės Telšių ligoninės vadovės pasiūlymo dirbti šioje pozicijoje ilgai nesvarstė, nes suprato, jog reikia šiek tiek „pristabdyti arklius“ — nelakstyti per „šimtą darbų“, daugiau laiko skirti šeimai bei labiau koncentruotis šioje gydymo įstaigoje. Su šeima į Žemaitiją grįžęs medikas taip pat pasidžiaugė, jog galės dažniau aplankyti Plungėje gyvenančius artimuosius ir draugus.
Kalbėdamas apie savo naujas pareigas, gydytojas tvirtino, jog darbą pradėjo pozityviomis nuotaikomis, nes netrūksta tiek personalo, tiek administracijos palaikymo. „Kol kas nepajaučiau darbo specifikos sudėtingumo. Šias naujas pareigas pavadinčiau viliojančiu iššūkiu. Stengsiuosi įnešti naujų vėjų tiek gydymo metodikoje, tiek operacijose. Norisi, kad būtų taikomos šiuolaikiškos, minimaliai invazinės operacijos, kad kuo mažiau būtų atlikta laparotomijų, t.y. operacijų, kai prapjaunama priekinė pilvo siena. Vienas svarbiausių tikslų, kurį stengiuosi įgyvendinti šiame skyriuje, yra įvairių ginekologinių ligų gydymas laparoskopine ir histeroskopine intervencija“,— akcentavo medikas.
Ginekologinės operacijos — laparoskopija ir histeroskopija atliekamos specialiais plonais instrumentais (laparoskopu ir histeroskopu), stebint operacijos eigą ekrane. Laparoskopijos metu, padarius kelis nedidelius pjūvelius pilvo sienoje, diagnozuojami ir gydomi gimdos, kiaušidžių gerybiniai ir piktybiniai augliai, pilvaplėvės sąaugos, endometriozė, kiaušintakių ligos. Taip pat galima įvertinti kiaušintakių pratakumą, kai pacientei įtariamas nevaisingumas. Histeroskopija skirta gimdos kaklelio kanalui, gimdos ertmei bei joje esantiems pakitimams (polipams, miomoms, gimdos pertvaroms, sąaugoms ir kt.) įvertinti ir gydyti.
Kaip pabrėžė pašnekovas, tokie gydymo metodai yra pagrįsti tausojančios chirurgijos principais — stengiamasi operuoti taip, jog pacientė patirtų kuo mažiau pooperacinio skausmo, greičiau sveiktų, ir kad po operacijos liktų kuo mažesni randeliai. Už skyriaus vedėjo vairo atsistojęs gydytojas patikino, kad skyriuje yra visa reikalinga bazė, tik belieka ja naudotis.
Perspektyvus specialistas taip pat pasidžiaugė renovuotu skyriumi bei paragino ne tik telšiškes, bet ir viso Žemaitijos regiono moteris atvažiuoti ir gimdyti Telšių ligoninės Akušerijos- ginekologijos skyriuje. „Jeigu būčiau moteris, tai važiuočiau čia gimdyti, nes skyriaus personalas dirba su didele meile ir pašaukimu. Didžiųjų miestų ligoninėse per parą priimama 10–15 gimdymų. Dėl tokių didelių krūvių ten dirbančius medikus dažnai kamuoja „perdegimo sindromas“, o čia jūs tikrai sulauksite dėmesio ir rūpesčio — akušerės jumis pasirūpins ir apglėbs šiluma kaip mamos“,— savo argumentus dėstė medikas.
Naujasis skyriaus vedėjas pasiryžęs sustiprinti skyriaus darbuotojų pajėgas, pasikviečiant jaunų specialistų bei įgyvendinti numatytas naujoves, kad Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos- ginekologijos skyrius ir toliau stiprėtų bei suteiktų profesionalią pagalbą Žemaitijos ir visos Lietuvos moterims.

2 komentarai

Daugiau nekomentuojama.