Kai Savivaldybės naudą brokdariai gaudo

„Kranto“ progimnazijos stadiono bėgimo takelių dangą jau dabar reikia nuimti ir keisti kita. Regis, garantinis laikas dar nesibaigęs.

Kasmet su Savivaldybės tarybos nariu Algirdu Bacevičiumi „vizituojame“ kai kuriuos suremontuotus objektus, kadangi, regis, to nemėgsta daryti Savivaldybės ir jos administracijos vadovai ar valdininkai. Ir kasmet įsitikiname: brokas raižo akis.

Alvydas Ivoncius

Įtartinai delsė pateikti informaciją
Telšių rajono savivaldybės administracija suremontavo „Džiugo“, Žemaitės gimnazijų, „Kranto“ progimnazijos stadionus.
Kaip buvo suremontuotas Žemaitės stadionas, rašėme ne kartą. Trumpai primename: futbolo ir krepšinio aikštelių tvoroms naudotos ne tokios medžiagos, kokios buvo numatytos techniniame darbo projekte. Stadionas remontuotas 2015 metais. Nors buvo akivaizdu, Savivaldybės administracija kažkodėl nepastebėjo, kad padaryta ne taip, kaip reikėjo. Tik po mūsų žurnalistinių tyrimų statybų bendrovė buvo priversta netinkamas medžiagas pakeisti tinkamomis.  Tačiau vis viena futbolo aikštės tvora liko su dažytais, bet necinkuotais stulpais, rūdijo. Ir, matyt, rūdys, teks nuolat dažyti, pasibaigus garantiniam laikotarpiui. Rūpestis ir išlaidos daugybei metų į ateitį — toks tuomečių Savivaldybės administracijos vadovų ir statybas prižiūrėjusių specialistų „nuopelnas“.
Prieš metus rašėme, kad rūdija ir „Džiugo“ gimnazijos stadiono tvoros kai kurie stulpai. Rūdijo ir „Kranto“ progimnazijos stadiono stulpai. Paprašėme Savivaldybės administracijos leisti susipažinti su techniniais darbo projektais arba pateikti tas projektų dalis, kuriose aprašomos tvorų medžiagos. Kažkodėl įtartinai ilgai teko laukti, kol gavome kelis lapelius. Tarsi juos nukopijuoti būtų milžiniškas darbas.
Ir štai paaiškėjo, kad neva Savivaldybės administracija nereikalavusi „Džiugo“ gimnazijos ir „Kranto“ progimnazijos stadionams cinkuotų stulpų. Neva pakako vien dažytų. Keistoka. Remontuojant Žemaitės gimnazijos stadioną, reikalauta cinkuotų stulpų, nors buvo pastatyti ne tokie, o Savivaldybės administracija darbus priėmė. O štai „Džiugo“ ir „Kranto“ stadionams valdininkai nusprendė: cinkuoti, plastiku dengti stulpai nereikalingi. Pasiliekame galimybę manyti, kad, mums paprašius pateikti informaciją, stadionų medžiagas aprašančios techninių darbo projektų dalys galėjo būti „pakoreguotos“.

„Kranto“ stadione — apgailėtini vaizdai
Deja, ir šiųmetė „vizitacija“ leido įsitikinti, kad „Džiugo“ stadiono kai kurių stulpų dažai nusilupę, matosi rūdys. Be to, nemažai kur nesunku pastebėti, jog dažai pradėjo pūslėtis, vadinasi, nusilups. Futbolo aikštės kamuolio gaudyklės tinklas vietomis atsikabinęs nuo stulpų, ir galbūt čia trūksta pačios mokyklos nesunkių pastangų tai sutvarkyti.
Teberūdija ir Žemaitės gimnazijos futbolo aikštės stulpai, be to, dalies jų dažų spalva kaip reikiant išbluko. O aikštės veja, tartum miške, jau spėjo priaugti samanų. Taip gali nutikti, kad vietoje juodžemio (šis brangesnis) naudojamas pigesnis durpžemis. Apie tai, beje, esame rašę, bet Savivaldybės administracija nereikalavo rangovo sutvarkyti futbolo aikštės veją. „Kranto“ progimnazijos futbolo kamuolio gaudyklės stulpai rūdija, ypač viršuje. Gaudyklės tinklas ne vienoje vietoje jau suplėšytas, aikštės veja pasigėrėjimo nekelia. Bėgimo takelių danga lupasi, daug kur ji tiesiog atšokusi nuo betoninio pagrindo — gali koja pastūmęs raukšlėti it „kiliminį taką“ koridoriuje. O garantinis laikotarpis, regis, baigiasi šiais metais. „Kranto“ progimnazijos stadiono remontas, kaip ir Žemaitės gimnazijos, Savivaldybei kainavo apie 150 tūkst. eurų.
Rūdijantys stulpai, prasta veja, atsilupusi bėgimo takelių danga — nesunkiai pastebimi ir įvertinami defektai. O kiek dar gali kyšoti broko suremontuotuose pastatuose, gatvėse, keliuose? Galiausiai ar nenutiks taip, kad pasibaigus penkerių metų garantiniam laikotarpiui, defektai privers Savivaldybę vėl remontuoti savo turtą?
Minėti stadionai buvo remontuoti 2015-2016 metais.
Dėl broko „Kranto“ progimnazijos stadione A.Bacevičius raštu kreipėsi į Savivaldybės administraciją.

1 Comment

  1. tuos kelius taip ir nesutvarkys tai prie muziejaus tai respublikos gatve tai zmonems tik sedet namie ir laukt kol pagrazes miestas

Comments are closed.