Pasipiktino neva iš „abriezų“ sukalta kavine ir dvokiančiu tualetu

Algirdo Žebrausko projekte turėjo būti kavinė, pastatyta ne iš „abriezų“.

Savivaldybės tarybos narys Algirdas Žebrauskas paklausimu-reikalavimu kreipėsi į merą Kęstutį Gusarovą bei Savivaldybės tarybą. Tarybos narys prašė paaiškinti, kodėl ant Masčio ežero prieplaukos jos nuomininkas nestato kavinės.

Alvydas Ivoncius

Aprašė nemalonų vaizdą
A.Žebrauskas savo rašte tikina, kad maitinimo paskirties žemės sklypas Telšės gatvėje yra išskirtinėje Masčio ežero pakrantės zonoje. Anot A.Žebrausko, UAB „Živelina“ 2016 metais išsinuomojo žemės sklypą maitinimo paskirties pastatui statyti. Tais pačiais metais buvo parengtas „sklypo estetinius reikalavimus atitinkantis“ dviejų aukštų, 304 kvadratinių metrų, pakrantės restorano projektas. A.Žebrauskas rašte teigia esą „suprojektuotas puikiai Lietuvos architektų įvertintas objektas seniai turėjo stovėti ir garsinti Telšius bei duoti apčiuopiamą naudą miestui ir verslui“. Manytume, čia nėra daug A.Žebrausko kuklumo — juk, jei neklystame, jis ir yra projekto autorius.
Rašte A.Žebrauskas piktinasi, kad dabar prieplaukoje stovi sklypo nuomos konkurso sąlygų ir suderinto projekto neatitinkantis, iš „abriezų“ (lentų nuopjovų) sukurptas menkavertis statinys, tiksliau — „maitinimo būda“, daranti gėdą miestui, save vadinančiam Žemaitijos sostine.
Rašte A.Žebrauskas toliau aprašo nemalonų vaizdą: „Šalia „maitinimo būdos“ stovi tualeto būdelė-konteineris, iš kurio sklindanti smarvė primena gūdžius sovietmečio laikus. Prieplauka merdi, takų ir pakrantės galimybės neįveiklintos… Tai, kas daugelį metų vyksta ir vyko šiame sklype, reikalauja neatidėliotinų Telšių rajono savivaldybės administracijos, Jūsų, kaip rajono mero, ir Savivaldybės tarybos sprendimų.“
Rašte A.Žebrauskas prašo atsakyti, ar tebegalioja 2016 metų subnuomos sutartis; jei taip, tai kodėl ji nevykdoma arba nenutraukiama? A.Žebrauskas reikalauja atsakyti, kas ir kokiais dokumentais vadovaudamasis prestižinėje miesto vietoje pastatė menkavertį statinį — „maitinimo būdą“, ir kas nuomoja sklypą šiai veiklai.

Leido pernuomoti
Savivaldybės taryba leido prieplauką išnuomoti 2014 metų kovo mėnesį. Nuomos sutartis su verslininku Vidu Kolesinskiu buvo sudaryta 2014 metų gegužės 13 dieną. O 2015 metų gegužės 25 dieną verslininkas pateikė prašymą leisti pernuomoti prieplauką. Ji buvo pernuomota UAB „Živelina“, kuriai vadovauja V.Kolesinskis. Sutarties galiojimas baigiasi 2024 metais. Regis, nei prieplaukos nuomos konkurso sąlygose, nei sutartyje nebuvo termino, iki kada reikia kavinę pastatyti.
2015 metų birželį rašėme, kad sprendimas leisti pernuomoti prieplauką Tarybos nariams buvo pateiktas skubotai, prieš posėdį, anksčiau nesvarstant komitetuose.
Nors 2015 metų gegužės 28 dienos Tarybos sprendime buvo minimi dokumentai, kažkodėl jie Tarybos nariams nebuvo pateikti. Iš visų Savivaldybės tarybos narių tik Almantui Lukavičiui parūpo, kodėl Tarybos nariams nebuvo atsiųsti sprendime minimi V.Kolesinskio prašymas, pontoninės prieplaukos išnuomojimo konkurso sąlygos, nuomos sutartis. Paprašius A.Lukavičiui, jam šiuos dokumentus atsiuntė mero patarėja Daiva Budzinskaitė.
2015 metų gegužės mėnesio Tarybos posėdyje A.Lukavičius pastebėjo, kad pontoninės prieplaukos nuomos konkurso sąlygos šiek tiek skyrėsi nuo vėliau sudarytos nuomos sutarties. Konkurso sąlygose buvo draudžiama pernuomoti prieplauką, o Savivaldybės administracijos ir V.Kolesinskio sutartyje jau įrašyta sąlyga, leidžianti pernuomoti objektą. V.Kolesinskis Tarybos nariams paaiškino, kad pernuomoti ketina uždarajai akcinei bendrovei, kurios savininkė yra dukra. Ji vasarą nori prekiauti toje prieplaukoje pyragaičiais ir alumi. Esą pats jis neturi ir negali gauti leidimo prekiauti tokiais produktais. O mokėti už nuomą ir laikyti prieplauką nenaudojamą nuostolinga. Kitais metais V.Kolesinskis žadėjo pastatyti šalia prieplaukos pastatą kavinei, dabar ji projektuojama.
Anuomet posėdyje nė nebuvo atkreiptas dėmesys į tai, kad prieplauka sutartimi išnuomojama dešimčiai metų, o kaina lieka fiksuota. Be to, esama sąlygos, leidžiančios nuomininką atleisti nuo nuomos mokesčio, jei šis atnaujins nuomojamą turtą.
V.Kolesinskis „Kalvotajai Žemaitijai“ sakė, kad nėra susipažinęs su A.Žebrausko raštu. O kavinę, pasak V.Kolesinskio, šiemet ruošiamasi pradėti statyti.

1 komentaras

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.