Telšių ligoninėje vėl atidarytas COVID-19 padalinys

Sparčiai didėjant sergančiųjų skaičiui ir COVID-19 lovų užimtumui gydymo įstaigose, nuo rugsėjo 1-osios VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje vėl atidarytas COVID-19 padalinys. 20 lovų padalinys įsteigtas Psichiatrijos skyriaus patalpose, taip pat yra 3 lovos Reanimacijos skyriuje sunkiems pacientams, kuriems reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Justina Lukošienė

Pasak Regioninės Telšių ligoninės direktorės Jovitos Seiliuvienės, sprendimas atidaryti COVID-19 padalinį gydymo įstaigoje buvo priimtas dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos Šiaulių regione. „Negaliu tiksliai pasakyti, kiek Šiaulių ligoninė turėjo COVID-19 lovų, tačiau visąlaik pavykdavo išvežti Telšių rajono gyventojus į Šiaulius gydytis stacionare. Respublikinė Šiaulių ligoninė perspėjo, kad nuo rugpjūčio 30 d. nebepriims mūsų pacientų, nes nebeturi vietų, taip pat buvo duotas nurodymas steigti COVID-19 padalinį Telšių ligoninėje“,— pasakojo Jovita Seiliuvienė bei patikslino, kad minėtas padalinys atidarytas nuo rugsėjo 1 dienos, nes šiek tiek užtruko deguonies išvedžiojimo darbai.
Tik spėjus jį atidaryti, per kelias valandas užsipildė pusė skyriaus — iš 20-ies jau yra užimtos 10 lovų. Dirbama tokiu pat režimu, kaip praeitų metų spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais. „Greitosios medicinos pagalbos automobiliai stovi prie ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vartų, nes imame po vieną pacientą, kuris eina per boksą. Taip pat priimami traumatologiniai ir chirurginiai pacientai, todėl Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus medikams labai sunku dirbti. Žinoma, kol kas susitvarkome, bet labai norėtume, kad vėl įsteigtų karščiavimo kliniką, tačiau kol kas nėra duotas toks nurodymas iš Ministerijos“,— kalbėjo gydymo įstaigos vadovė ir akcentavo, kad visą šią savaitę jaučiamas „kovidinių“ pacientų antplūdis, ypač tų, kurie serga sunkiomis ligos formomis.
Jau vien rugsėjo 1-ąją kreipėsi 11 žmonių, vienas iš jų buvo skiepytas ir serga lengva COVID-19 ligos forma. „Noriu paraginti žmones, jeigu tik nėra kažkokių medicininių kontraindikacijų ar sunkių gretutinių ligų, dėl ko reikėtų vengti vakcinacijos, eiti skiepytis, nes kitos apsaugos tikrai nėra. Taip, serga ir skiepyti žmonės, bet žymiai lengviau. Kaip teigia mokslininkai, tai yra apsauga nuo mirčių“,— ragina kompetentinga specialistė.
Nors susirgimų COVID-19 liga atvejų Telšių rajone vis daugėja, ligoninės darbas vyksta įprastai (išskyrus psichiatrijos stacionaro paslaugas, kadangi COVID-19 padalinys įsteigtas Psichiatrijos skyriaus patalpose). Kitų planinių, skubių ambulatorinių ar stacionarių paslaugų teikimas kol kas nėra ribojamas. Anot Jovitos Seiliuvienės, pernai padalinys buvo įsteigtas Vidaus ligų skyriaus patalpose. Tai ženkliai sumažino galimybę teikti planines stacionarines paslaugas, ypač chirurginiams, ortopediniams-traumatologiniams bei vidaus ligų skyriaus pacientams. „Nusprendėme COVID-19 padalinį steigti Psichiatrijos skyriaus patalpose, kadangi turime tik vieną gydytoją psichiatrę, kuri konsultuos pacientus. Jeigu šiems ligoniams prireiks stacionaraus gydymo, tuomet vešime juos į Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos kliniką ar Švėkšnos psichiatrijos ligoninę. Taip pat šalia yra Žemaitijos psichikos sveikatos centras, tad tokie pacientai neliks be priežiūros, jiems tikrai bus suteikta pagalba“,— užtikrino Regioninės Telšių ligoninės direktorė.

2 komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.