Nereikalavo mokėti nuomos. Socialdemokratės aplaidumas, nekompetencija ar dar kas nors?

Rašėme, kad buvusi Žemaitės dramos teatro direktorė Ligita Liutikienė kažkodėl nereikalavo, kad už nuomojamas patalpas būtų mokama. Gargžduose gyvenanti socialdemokratė birželio mėnesį tapo Klaipėdos rajono vicemere ir paliko teatro direktorės pareigas. Sykiu paliko ir neišreikalautus nuompinigius. Mero potvarkiu sudaryta komisija ištyrė, kad kalčiausia buvo teatro direktorė ir patvirtino mūsų straipsnyje aprašytas aplinkybes.

Alvydas Ivoncius

Neva vadavo teatrą iš „įstrigimo laike“
Mero Kęstučio Gusarovo sudaryta darbo grupė nagrinėjo, kodėl nutiko taip, kad teatro patalpų nuomininkas UAB „Prie Luksto“ nemokėjo nuompinigių. O situacijos būta labai paprastos, tačiau gana iškalbingos.

Dabartinė Klaipėdos rajono vicemerė Ligita Liutikienė neva vadavo Žemaitės teatrą iš „užstrigimo“ laike, tačiau jį palikdama, paliko įstrigusias skolas įstaigai. Klaipėdos rajono savivaldybės internetinės svetainės nuotrauka.

L.Liutikienė teatrui vadovavo nuo 2020 metų gegužės 11 dienos iki šių metų birželio 18 dienos. Gargžduose gyvenanti socialdemokratė, direktore tapusi laimėjus konkursą, žurnalistams tvirtino, kad jai ne problema tiek toli važinėtis į darbą. L.Liutikienė mūsų kolegoms žurnalistams teigė esą „teatras užstrigęs laike“. Tačiau jai vadovaujant, užstrigo nuomos mokėjimas už nuomojamas patalpas.
Teatro pastate veikia kavinė. Dalis jos patalpų priklauso Telšių vyskupijai, dalis — Savivaldybei. Bėdų būta ir dėl ankstesnio nuomininko UAB „Justlina“, susijusios su buvusiomis socialdemokračių, Savivaldybės administracijos valdininkių šeimomis. Mat nepagrįstai bendrovė buvo atleista nuo nuomos mokesčio, kadangi neva išleido pinigų patalpoms remontuoti. Tai — senoka istorija, įvykusi 2010 metais. „Justlinai“ paprašius atleisti nuo nuomos mokesčio, tuometis teatro direktorius taip ir padarė, nors tokį sprendimą galėjo priimti vien Savivaldybės taryba. Ir visus dešimt nuomos metų „Justlina“ nuomos nemokėjo.
Kaip matome, teatro patalpų nuoma kavinei daugybę metų skleidžia negerą socialdemokratiškų roželių kvapą.

Į vicemerės kėdę — su paliktos skolos šleifu
L.Liutikienei palikus pareigas, laikinai teatrui vadovavęs Vilius Klemanskis kartu su Savivaldybės administracijos Centralizuotos biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus darbuotoja pastebėjo, kad UAB „Prie Luksto“ nemokėjo nuompinigių, už vandenį, elektros energiją, komunalines paslaugas. O sutartį su UAB „Prie Luksto“ L.Liutikienė pasirašė 2020 metų birželio 26 dieną. Tiesa, po konkurso UAB „Prie Luksto“ iš karto sumokėjo nuompinigius už tris mėnesius — 615 eurų. Vėliau L.Liutikienė nesirūpino, kad sąskaitos būtų siunčiamos. O Centralizuotos biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyrius nežinojo, kad reikia siųsti sąskaitas, kadangi L.Liutikienė neperdavė šiam skyriui sutarties.
Tik šių metų rugpjūčio mėnesį UAB „Prie Luksto“, sumokėdama 2 tūkst. 843 eurus, galutinai atsiskaitė su teatru. Ir tai tik todėl, kad minėtas skyrius išsiuntė sąskaitas. Bendrovės direktorius Algimantas Ubartas „Kalvotajai Žemaitijai“ sakė esą nesumokėta buvo todėl, kad negautos sąskaitos. Visgi įdomu: per tiek laiko bendrovei nekyla noras pasidomėti, kodėl nesiunčiamos sąskaitos. A.Ubartas aiškino neva gegužę jis pats kreipėsi dėl sąskaitų. Centralizuotos biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus darbuotoja mums tokios informacijos nepatvirtino.

Įtartini „nepastabumai“
Ne mažiau keista ir tai, jog teatrui vadovavusi direktorė nepastebi, kad kažkodėl į įstaigos sąskaitą nepervedami pinigai, nors kavinės užrašą turėjo matyti kasdien, jei atvykdavo į darbą. Mažų mažiausia čia įžvelgtinas aplaidumas. Sakykime, L.Liutikienė nebūtų tapusi Klaipėdos rajono savivaldybės vicemere ir toliau vadovavusi teatrui metų metus. Nuoma ir kiti mokesčiai būtų toliau nemokami? Dešimtmetį, kaip „Justlinos“ atveju ar daugiau?
Galiausiai ši situacija liudija netvarką ir kontrolės stoką Savivaldybėje. O gal taip yra dar kur nors kitur?
L.Liutikienė rugpjūčio mėnesį, kalbantis telefonu, žadėjo išsiaiškinti, kodėl taip nutiko. Tačiau Klaipėdos rajono vicemerė neperskambino, o vėliau neatsiliepė į telefono skambutį. Nors komisija ir prašė, socialdemokratė Klaipėdos rajono vicemerė nepateikė paaiškinimų. Manyti, kad L.Liutikienė neišmanėlė, sunkoka: juk užėmė įvairias vadovaujančias pareigas ir privačiose įmonėse, ir valdiškose įstaigose, 2007-2019 metais dirbo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Ir aplaidumu apkaltinti kažin ar verta: juk tokia įspūdinga karjera. Tai kuo belieka įtarti?

2 komentarai

  1. ne vien nuomos gavimu nesirūpino ši socialdemokratų partijos atstovė. Keistas buvo konkursas į šias pareigas . Pradėjus dirbti, retai rodėsi darbo vietoje (o jeigu tikėti gandais, tai gavo ne tik atlyginimą, bet ir solidų priedą), sugebėjo susipykti su kūrybiniais darbuotojais, kažkokius „proveržius“ žadėjo…. galima tęsti ir tęsti. Reziume: apsaugok viešpatie nuo tokių direktorių

Daugiau nekomentuojama.