Naujųjų metų kūdikis — pirmūnas nuo pirmos dienos

Iš kairės: gydytoja akušerė-ginekologė Saulė Vilšinskaitė, tėveliai ir mažylis Rokas, akušerė Džiuljeta Petrauskienė, slaugytojos padėjėja Genoveitė Kilpienė ir akušerė Siga Bertavičienė.

Šių metų sausio 1-ąją 5 val. 30 min. Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pasaulį išvydo pirmasis kūdikis iš Plungės, kuriam tėveliai Henrika ir Modestas Talučiai davė Roko vardą.

Pasak Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjo Tomo Lūžos, šį kūdikį visomis prasmėmis galima vadinti pirmūnu nuo pirmos dienos. Gimė ne tik pirmąją Naujųjų metų dieną, bet ir jo būklė pagal APGAR skalę įvertinta aukščiausiu balu — dešimtuku.
APGAR skalė naudojama visame pasaulyje. Tai naujagimio būklės įvertinimo metodas, rodantis naujagimio atsaką į gaivinimo veiksmus. Šią vertinimo sistemą sukūrė amerikiečių gydytoja Virginija Apgar.
Kūdikio svoris — 3 kg 610 gr, ūgis — 54 cm. Tai antras vaikas Talučių šeimoje. Pirmoji — dešimtmetė dukrelė Kamilė. Mama šypsodamasi užsiminė, jog ji galės ir broliuką pagloboti.
Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Tomas Lūža pastebėjo, jog pernai skyriuje gimė 365 naujagimiai: 188 berniukai ir 177 mergaitės. Džiugu, kad pastebimas jų augimas, nes anksčiau naujagimių gimdavo mažiau: 2017 m. — 315, 2018 m. — 296, — 2019 m. — 303, 2020 m. — 326 .
Gimdyvių sulaukiama ne tik iš Telšių, bet ir Mažeikių, Plungės, Rietavo, taip pat iš Šilutės, Šiaulių ir kitų regionų.
„Akušerijos-ginekologijos skyriuje stengiuosi įnešti naujų vėjų tiek gydymo metodikoje, tiek operacijose. Taikomos šiuolaikiškos, minimaliai invazinės operacijos, kad kuo mažiau būtų atlikta laparotomijų, t.y. operacijų, kai prapjaunama priekinė pilvo siena. Vienas svarbiausių tikslų, kurį įgyvendinu šiame skyriuje, yra įvairių ginekologinių ligų gydymas laparoskopine ir histeroskopine intervencija“,— akcentavo skyriaus vedėjas.
Į skyrių gydytis bei modernioms ginekologinėms operacijoms atvyksta moterys ne tik iš Telšių apskrities rajonų, bet ir Klaipėdos, Šiaulių net Vilniaus miestų. („KŽ“ inf.)

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.