Mažų darbelių sąrašėlis per didelė našta valdančiajai koalicijai

2023 metais įvyks nauji Savivaldybės tarybos ir, tikėtina, mero rinkimai. Taigi Savivaldybės tarybos ir mero kadencijos ritasi pabaigon. Laiko „rimtiems“, „dideliems“ darbams (tokius terminus vietos politikai labai mėgsta) lieka nedaug. Manytina, kad jie patys gerokai primiršę, ką žadėjo prieš ankstesnius rinkimus, todėl derėtų priminti.

Alvydas Ivoncius

Kėdes pasidalijo, o planą primiršo
Po 2019 metų Savivaldybės tarybos susikūrusi valdančioji koalicija nesugebėjo parengti net originalios programos: daug kas buvo, neretai net pažodžiui, nukopijuota iš ankstesnių programų. Šiai koalicijai suirus, socialdemokratų, darbiečių ir konservatorių koalicija vėlgi aklai kopijavo tai, kas buvo parašyta anksčiau.
Senoji koalicija suiro ir naujoji susikūrė 2020 metų rudenį. Tačiau tik 2021 metų rudenį buvo paskelbtas šios koalicijos programos priemonių įgyvendinimo planas. Jame daug kas nukopijuota iš rajono strateginės plėtros plano ar gudriai surašyti tokie darbai, kurie ir taip buvo numatyti ar net pradėti gerokai anksčiau. Pavyzdžiui, 2021 metais įsipareigojo „Įrengti naujas patalpas VšĮ Pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos skyriui ir vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centrui“. Greitosios medicinos pagalbos skyrius į naujas patalpas persikėlė dar 2020 metų spalio mėnesį. Arba vėl ėmė ir įrašė į priemonių planą: „Senelių namų įsteigimas Viekšnalių daugiafunkciame centre“. Dar 2019 metais Maltos ordino pagalbos tarnyba paprašė patalpų tokiems senelių namams. Ir joks čia mero ar valdančiosios koalicijos nuopelnas. Galėjo, pajuokausime, įsipareigoti pastatyti vėjo jėgainių parkus rajone, kurie jau buvo pradėti statyti verslininkų iniciatyva.
Tikriausiai socialdemokratų, darbiečių ir konservatorių koalicijai buvo svarbiausi tokie darbai, kurie pagal jų sugebėjimus įkandami. Štai įsipareigota „Parengti šunų vedžiojimo taisykles“.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 3 (10414)